diamenty

Artykuły - Diamenty (92)

Filmy - Diamenty (5)

 • Rynek diamentów to dobra inwestycja

  W 2016 roku świat obiegła informacja o nowym rekordzie na rynku diamentów, kamień o nazwie Constellation został sprzedany za niebagatelną kwotę 63 milionów dolarów. Pomimo, że część ekspertów mówi o kryzysie w branży diamentów, ich cena na przestrzeni ostatnich lat, regularnie idzie w górę.
 • Ile kosztują diamenty?

  Żeby kupić diamenty nie trzeba być multimilionerem, a nawet milionerem. Wystarczą nawet nieduże sumy i możemy stać się posiadaczami tak wyjątkowego kamienia. Jak to możliwe?
 • Blask diamentów, dzieła sztuki… Czym kusi rynek inwestycji alternatywnych?

  Whisky, wina, dzieła sztuki, zabytkowe samochody czy kosztowności np. złoto lub diamenty coraz bardziej kuszą osoby szukające zysków. Rynek inwestycji alternatywnych zaczyna zyskiwać na wartości i na znaczeniu. Przyczynia się do tego chociażby dość duża niepewność i zmienność na rynku. - Inwestor, który posiada odpowiednią ilość środków poszukuje pewnego rodzaju alternatywy, czegoś niepowtarzalnego, unikatowego, coś co zdecydowanie będzie go wyróżniać na tle innych inwestorów. Poszukuje rozwiązań, które będą wyróżniać całość jego zgromadzonego portfela – mówi Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark. Alternatywą dla tradycyjnego inwestowania są np. zabytkowe samochody, drogocenna whisky, wina, a także kolekcje dzieł sztuki. Możemy kupować drogie apartamenty za oceanem, a jednocześnie możemy także poszukiwać rozwiązań opartych o twarde, bezpieczne formy lokowania jak złoty czy brylant. Szczególnie interesujące z perspektywy inwestycji są takie dobra materialne, których podaż jest też mocno ograniczona.
 • Karim Benzema wydał ćwierć miliona dolarów na piłkę z diamentami

  Światowe gwiazdy często mają nietypowe pomysły, na to jak wydać swoje pieniądze. Przykład dał ostatnio Karim Benzema, który zamówił sobie niezwykłą piłkę. Spośród mnóstwa innych modeli dostępnych na rynku wyróżnia ją przede wszystkim fakt, że jest zrobiona z diamentów. Press Focus/x-news