detoks

Artykuły - Detoks (37)

 • Anny Lewandowskiej sposób na detoks

  Anny Lewandowskiej sposób na detoks

  Ciepła woda z wyciągiem z pestek cytryny, koncentrat z buraków, wywar z siemienia lnianego - te i inne specyfiki Anna Lewandowska proponuje paniom, które myślą o oczyszczeniu organizmu. Jej zdaniem wystarczy jeden dzień diety, żeby organizm odetchnął.
 • Hepatil Detox oczyszcza organizm z toksyn

  Hepatil Detox oczyszcza organizm z toksyn

  Hepatil Detox, suplement diety, to nowy produkt w gamie preparatów Hepatil wspierających pracę wątroby. Dzięki temu, że w swoim składzie zawiera chlorellę, bierze udział w oczyszczaniu organizmu z toksyn.
 • Po co ten detoks?

  Po co ten detoks?

  Styczeń to miesiąc, kiedy zapominamy o wszystkim, co wiemy na temat biologii, dietetyce - przyznaje lekarz Max Pemberton. Skuszeni styczniowym dietetycznym szaleństwem popadamy z jednego dietetycznego absurdu w kolejny.
 • Domowe kuracje na bazie aloesu

  Domowe kuracje na bazie aloesu

  Możemy wyhodować go w doniczce lub zażywać preparaty zawierające wyciąg z tej rośliny. Jest pomocny w leczeniu różnych dolegliwości.
 • Jak nawilżyć i ujędrnić skórę: Pomogą kąpiele

  Jak nawilżyć i ujędrnić skórę: Pomogą kąpiele

  Zimą skóra spragniona jest wilgoci i odżywienia. By zachowała gładkość i jędrność – pielęgnację i zabiegi połącz z kąpielami. Cudownie cię odprężą.
 • Mity na temat oczyszczania

  Mity na temat oczyszczania

  Wiosna to idealny czas na detoks. Spośród wielu sposobów na oczyszczanie wybierzmy te skuteczne i bezpieczne dla zdrowia.
 • Domowy detoks na płaski brzuszek

  Domowy detoks na płaski brzuszek

  Taki zabieg wskazany jest dla zdrowia, zwłaszcza na wiosnę.
 • Organiczny detoks

  Organiczny detoks

  Pielęgnacja zaczyna się już na etapie oczyszczania skóry. Odpowiednio dobrany kosmetyk pomoże odświeżyć cerę i wesprze w walce z niedoskonałościami.
 • Pora na detoks

  Pora na detoks

  Na przełomie pór roku najbardziej odczuwamy skutki złej diety i braku ruchu na świeżym powietrzu. Dlatego właśnie teraz warto zastosować krótką kurację oczyszczającą. Dzięki niej organizm zacznie znowu sprawnie funkcjonować. Potraktujmy ją więc rozważnie - niech będzie wstępem do zdrowego, racjonalnego sposobu żywienia oraz zmiany niewłaściwych nawyków.

Filmy - Detoks (1)

 • Detoks sokowy - czy to działa?

  Tradycyjna polska kuchnia jest bardzo ciężka, a po zjedzeniu solidnego posiłku czujemy się senni, zmęczeni i jedyne o czym marzymy to drzemka. Jest jednak na to rozwiązanie – detoks sokowy. - Jeżeli chodzi o detoksy owocowe, owocowo-warzywne, to trzeba się najpierw zastanowić, czemu one mają służyć. Jeżeli tylko odchudzaniu, to jest to błędne podejście, bo detoks nie jest głodówką – tłumaczy Alicja Kalińska, doradca żywieniowy SetPoint. - Detoks sokowy ma za zadanie oczyścić organizm oraz wspomóc wątrobę w regeneracji. Dzięki takiej diecie wprowadzamy do organizmu dużą ilość składników mineralnych, witamin oraz błonnika w czystej postaci. Jest to lepsze rozwiązanie niż łykanie pastylek i suplementów diety. Z detoksu sokowego skorzystać może każdy. Warunkiem jest jednak, aby robić to rozsądnie i mądrze. Jak tłumaczy Alicja Kalińska, detoks powinien trwać maksymalnie kilka dni - jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej diety, to może ona doprowadzić do niebodorów w naszym organizmie, dając efekt odwrotny. Na dietę detoksową nie można przechodzić z dnia na dzień. Trzeba się odpowiednio przygotować stosując wcześniej dietę eliminacyjną.