deta

Artykuły - Deta (2930)

 • Hakerzy wykradli w Portugalii miliony ważnych danych

  Hakerzy wykradli w Portugalii miliony ważnych danych

  Hakerzy wykradli miliony danych ważnych dla bezpieczeństwa Portugalii. Celem ataku informatycznego były niemal wszystkie urzędy publiczne, banki, a także największe firmy tego kraju - ujawniła w piątek telewizja SIC.
 • Wtorek pod znakiem danych makro

  Będą dziś odczyty, które teoretycznie mogą mieć wpływ na czwartkową decyzję FOMC.
 • Miedź tanieje - i znów decydują słabsze dane makro z Chin

  Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje i znów wpływ na takie zachowanie notowań mają dane makro z Chin - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5.347,50 USD za tonę, po zniżce o 0,4 proc.
 • Dolar słabszy po danych z Chin

  Wobec nieobecności inwestorów z USA oraz braku istotniejszych publikacji danych makroekonomicznych, tydzień na rynkach rozpoczął się bardzo spokojnie. Nieco większą zmienność przyniosła dzisiejsza sesja azjatycka, która przede wszystkim skutkowała osłabieniem amerykańskiego dolara.
 • Mieszane dane z USA nie odmieniły sytuacji na rynku

  Piątkowe dane z rynku pracy miały być jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku w ostatnich tygodniach, lecz choć odczyty okazały się dość silne, to jednak nie zmieniły wiele w kontekście wrześniowej decyzji FOMC, który najprawdopodobniej nie zdecyduje się jednak na podwyżki stóp procentowych już we wrześniu.
 • Nowy tydzień, nowe dane

  Rynek zdaje się nadal przeżywać pewnego rodzaju konsternację po wydarzeniach, które opisywaliśmy w naszym ostatnim raporcie tygodniowym, opublikowanym w piątek po południu.
 • Dane z USA mogące wpływać na złotego

  Dane z rynku pracy w USA oraz planowane głosowanie w Senacie nad ustawą o restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych to najważniejsze czynniki, które mogą pokierować notowaniami złotego w piątek.
 • Dane NFP kluczowe dla dolara

  Gołębia retoryka prezesa Europejskiego Banku Centralnego podczas konferencji prasowej w dniu wczorajszej była impulsem do silnej wyprzedaży euro. EBC obniżył swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji dla strefy euro na lata 2015-2017. Przede wszystkim zwracają uwagą niższe oczekiwania co do poziomu inflacji HICP.
 • Złotemu zaszkodziły słabsze dane makro

  Wtorek przyniósł serię publikacji słabszych danych aktywności w przemyśle dla poszczególnych gospodarek.
 • GUS: Dane o spożyciu wybranych artykułów konsumpcyjnych na jednego mieszkańca

  GUS: Dane o spożyciu wybranych artykułów konsumpcyjnych na jednego mieszkańca

  Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, Polacy palą mniej papierosów, spożywają zaś więcej mleka i jego przetworów. Rodacy piją też zdecydowanie więcej piwa.