DESA Unicum

Artykuły - DESA Unicum (6)

 • Sławy, Gwiazdy, Osobowości: Pod młotek trafią niesamowite zdjęcia!

  Sławy, Gwiazdy, Osobowości: Pod młotek trafią niesamowite zdjęcia!

  Zazwyczaj to my oglądając fotografie patrzymy na ludzi – takimi jak widzą ich artyści. Tym razem perspektywa się odwraca. Wyjątkowe autoportrety i portrety takich klasyków jak Roman Opałka czy Witkacy zobaczyć można na wystawie „Fotografia Kolekcjonerska” w DESA Unicum. Drugą część ekspozycji stanowią niepowtarzalne zdjęcia przedstawiające takie sławy jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn.
 • Sztuka Współczesna/Black & White - czy na polskiej aukcji padnie kolejny rekord?

  Sztuka Współczesna/Black & White - czy na polskiej aukcji padnie kolejny rekord?

  Rekordowo drogi, wart 1,5 mln złotych obraz Andrzeja Wróblewskiego. Dzieło Erny Rosenstein, wyjątkowy obraz Wojciecha Fangora. Zaskoczenia, rekordy i wybitne prace - to nas czeka na wystawie Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 już od 18 maja w DESA Unicum. Trzy dni później rozpocznie się wystawa Sztuka Współczesna. Black&White prezentująca prace mistrzów współczesności w monochromatycznym ujęciu.
 • DESA Unicum: Figurki firmy złotniczej Fabergé na aukcji

  DESA Unicum: Figurki firmy złotniczej Fabergé na aukcji

  Czym bawił się Aleksy Romanow - syn ostatniego cara Rosji Mikołaja II Romanowa? Mówi się, że figurkami ze słynnej firmy złotniczej Fabergé . Takie same statuetki pójdą pod młotek na najbliższej aukcji Sztuki Rosyjskiej w DESA Unicum.
 • Mało znany obraz Malczewskiego kupiony za 840 tys. zł

  Obraz Jacka Malczewskiego "Geniusz w pracowni malarskiej" został kupiony na jesiennej aukcji Sztuki Dawnej DESA Unicum za 840 tys. zł. Obraz uzyskał cenę 720 tys. zł. Razem z opłatą aukcyjną kolekcjoner zapłacił za dzieło Malczewskiego ok. 840 tys. zł.
 • Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Miniony rok był dla rynku sztuki w Polsce rekordowy. 121 437 557 złotych - tyle wyniósł łączny obrót czterech największych domów aukcyjnych w 2016 roku. Padło też wiele rekordów na pracach konkretnych artystów. Ponad 2 miliony złotych zapłacono za pracę Romana Opałki, po raz pierwszy w historii rzeźba znalazła się wśród 10 najdrożej sprzedanych prac, a sam rynek odnotował 5-milionowy wzrost. Na pozycji lidera umocniła się DESA Unicum.
 • Padł rekord na Aukcji Rzeźby w DESA Unicum w Warszawie

  Padł rekord na Aukcji Rzeźby w DESA Unicum w Warszawie

  Na aukcji w DESA Unicum padł nowy rekord ceny sprzedaży rzeźby w Polsce. Rekordowo wysoką cenę - 1 958 000 zł - zapłacił kolekcjoner z Polski za legendarną rzeźbę Aliny Szapocznikow "Ptak" .