DESA

Artykuły - DESA (6)

 • Klasyka polskiego komiksu - zobacz wyjątkową wystawę!

  Klasyka polskiego komiksu - zobacz wyjątkową wystawę!

  ​Przygody Tytusa, Romka i A’Tomka, będące klasyką polskiego komiksu. Okładka z serii "Bogowie z kosmosu" autorstwa jednego z najważniejszych polskich rysowników - Bogusława Polcha. Kultowe przygody Tajfuna. W nostalgiczną podróż zabierze nas wystawa Komiks i Ilustracja prezentowana od 30 marca w DESA Unicum.
 • Rosiński, Baranowski, Papcio Chmiel: Dlaczego warto inwestować w polski komiks

  Rosiński, Baranowski, Papcio Chmiel: Dlaczego warto inwestować w polski komiks

  - Coraz więcej miłośników i kolekcjonerów interesuje się tą gałęzią sztuki. Rekord należy do projektu okładki do XX Księgi "Tytusa, Romka i A’Tomka" autorstwa Papcio Chmiela, wylicytowany za 75 tysięcy złotych - powiedział nam Michał Bolka z Domu Aukcyjnego DESA Unicum. To najlepszy czas na inwestycję w polski komiks!
 • DESA Unicum: Figurki firmy złotniczej Fabergé na aukcji

  DESA Unicum: Figurki firmy złotniczej Fabergé na aukcji

  Czym bawił się Aleksy Romanow - syn ostatniego cara Rosji Mikołaja II Romanowa? Mówi się, że figurkami ze słynnej firmy złotniczej Fabergé . Takie same statuetki pójdą pod młotek na najbliższej aukcji Sztuki Rosyjskiej w DESA Unicum.
 • Mało znany obraz Malczewskiego kupiony za 840 tys. zł

  Obraz Jacka Malczewskiego "Geniusz w pracowni malarskiej" został kupiony na jesiennej aukcji Sztuki Dawnej DESA Unicum za 840 tys. zł. Obraz uzyskał cenę 720 tys. zł. Razem z opłatą aukcyjną kolekcjoner zapłacił za dzieło Malczewskiego ok. 840 tys. zł.
 • Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Miniony rok był dla rynku sztuki w Polsce rekordowy. 121 437 557 złotych - tyle wyniósł łączny obrót czterech największych domów aukcyjnych w 2016 roku. Padło też wiele rekordów na pracach konkretnych artystów. Ponad 2 miliony złotych zapłacono za pracę Romana Opałki, po raz pierwszy w historii rzeźba znalazła się wśród 10 najdrożej sprzedanych prac, a sam rynek odnotował 5-milionowy wzrost. Na pozycji lidera umocniła się DESA Unicum.
 • Padł rekord na Aukcji Rzeźby w DESA Unicum w Warszawie

  Padł rekord na Aukcji Rzeźby w DESA Unicum w Warszawie

  Na aukcji w DESA Unicum padł nowy rekord ceny sprzedaży rzeźby w Polsce. Rekordowo wysoką cenę - 1 958 000 zł - zapłacił kolekcjoner z Polski za legendarną rzeźbę Aliny Szapocznikow "Ptak" .