deputowany

Artykuły - Deputowany (92)

 • Rozczarowany 21-letni deputowany odchodzi z polityki

  21-letni deputowany ze Szwecji ogłosił w czwartek, że po zakończeniu we wrześniu 2014 r. kadencji parlamentu, odchodzi z polityki, ponieważ jest rozczarowany działaniem Riksdagu, który jest według niego bezużyteczny.
 • Grecja: Parlament pozbawił immunitetu trzech prawicowych deputowanych

  Parlament Grecji opowiedział się jednomyślnie za pozbawieniem immunitetu trzech deputowanych ze skrajnie prawicowej partii Złota Jutrzenka, co umożliwi postawienie ich przed sądem za udział w atakach na imigrantów - podała w środę agencja Associated Press.
 • Francuski parlament oszczędza, deputowani stracą

  W ramach antykryzysowych oszczędności francuska izba niższa parlamentu, Zgromadzenie Narodowe, zamrozi na kolejne 5 lat swój budżet - podały w środę media. Deputowani stracą 10 proc. dodatków do podstawowej pensji.
 • Białoruś: Lista deputowanych zgodna z przewidywaniami opozycji

  Lista deputowanych, którzy zostali wybrani do niższej izby parlamentu Białorusi, Izby Reprezentantów, jest całkowicie zgodna z przypuszczalną listą prorządowych deputowanych, opublikowaną tuż po rozpoczęciu niedzielnego głosowania przez opozycję.
 • Białorusini wybrali deputowanych. Nie głosowali na "tchórzów z opozycji"

  Białorusini wybrali deputowanych. Nie głosowali na "tchórzów z opozycji"

  Białorusini wybrali deputowanych do Izby Reprezentantów. O 110 miejsc w izbie niższej parlamentu ubiegało się 293 kandydatów. W głosowaniu zanotowano wysoką frekwencję, mimo że opozycja wzywała do ich bojkotu.
 • Turcja: Porwano kurdyjskiego deputowanego

  Deputowany do parlamentu Turcji, Kurd Husejn Ajgun z opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP), został porwany przez nieznanych sprawców prawdopodobnie z separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - poinformował w poniedziałek rzecznik CHP.
 • Deputowani bronią Tymoszenko przed przewiezieniem do sądu

  Deputowani bronią Tymoszenko przed przewiezieniem do sądu

  Deputowani ukraińskiej opozycji przybyli w poniedziałek do szpitala kolejowego w Charkowie, by nie dopuścić do przymusowego przewiezienia na wtorkowy proces sądowy znajdującej się tam b. premier Julii Tymoszenko.
 • Zarzuty dla deputowanego za pistolet w telewizji

  Jordańska prokuratura postawiła zarzuty usiłowania zabójstwa deputowanemu, który w nadawanym na żywo programie telewizyjnym wymierzył w swojego rozmówcę pistolet - poinformowano w poniedziałek.
 • Ukraina: Deputowani w parlamencie pobili się o język

  Ukraina: Deputowani w parlamencie pobili się o język

  Bójka w ukraińskim parlamencie uniemożliwiła w czwartek głosowanie nad forsowaną przez prezydencką Partię Regionów ustawą językową, która zdaniem opozycji mogłaby otworzyć drogę do zrównania statusu języka rosyjskiego z urzędowym językiem ukraińskim.
 • Włochy: Rezolucja Izby Deputowanych ws. Tymoszenko

  Włochy: Rezolucja Izby Deputowanych ws. Tymoszenko

  Włoska Izba Deputowanych wzywa rząd Mario Montiego, by zażądał natychmiastowego zwolnienia z więzienia b. premier Ukrainy Julii Tymoszenko "ze względów humanitarnych i z powodu pogorszenia stanu jej zdrowia". Apeluje też o poparcie jej kandydatury do Pokojowego Nobla.