depresja

Artykuły - Depresja (247)

 • Czy twoje dziecko może na ciebie liczyć?

  Czy twoje dziecko może na ciebie liczyć?

  Koniec roku szkolnego, innego niż wszystkie dotychczasowe, zbliża się wielkimi krokami. Chcąc, by naszym pociechom poszło jak najlepiej, możemy nie zauważyć, że one już zostały zdeptane.
 • Polacy mogą nie wytrzymać!

  Polacy mogą nie wytrzymać!

  W ciągu najbliższych dwóch lat może zwiększyć się w Polsce liczba osób z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi - przewidują eksperci. Już teraz instytucje udzielające pomocy osobom w kryzysie psychicznym mają dużo więcej pracy niż zwykle. Aż o 20 proc. wzrosła sprzedaż leków przeciwdepresyjnych w pierwszym kwartale 2020 roku! Także powrót do normalności po doświadczeniu pandemii może być stresujący.
 • Michael Phelps: To był jeden z najstraszniejszych czasów, jakie przeżyłem

  Michael Phelps: To był jeden z najstraszniejszych czasów, jakie przeżyłem

  23-krotny mistrz olimpijski otwarcie mówi o swojej depresji, z którą zmagał się w trakcie trwania swojej usłanej sukcesami kariery. Terapia i wsparcie najbliższych były jednym z najcenniejszych lekarstw, jakie otrzymał były pływak. Teraz Michael Phelps zdradza, jak wciąż musi borykać się z wahaniami nastroju, które szczególnie odczuwał w trakcie trwania pandemii.
 • Boks. Szpilka leczy depresję owczym łożyskiem

  Boks. Szpilka leczy depresję owczym łożyskiem

  Artur Szpilka przechodzi rehabilitację po operacji barku, ale nie pozwala o sobie zapomnieć. W czwartek ogłosił rozstanie ze swoim dotychczasowym promotorem. A następnego dnia… pokazał wszystkim, w jaki sposób walczy ze stanami depresyjnymi.
 • ​Koronawirus w futbolu. Coraz więcej piłkarzy wykazuje objawy depresji od czasu wstrzymania rozgrywek

  ​Koronawirus w futbolu. Coraz więcej piłkarzy wykazuje objawy depresji od czasu wstrzymania rozgrywek

  Międzynarodowy Związek Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) poinformował, że gwałtownie wzrosła liczba zawodniczek i zawodników zgłaszających objawy depresji lub niepokoju od czasu, gdy sport został zatrzymany z powodu pandemii koronawirusa.
 • Mark Cavendish w poruszającym wyznaniu o depresji

  Mark Cavendish w poruszającym wyznaniu o depresji

  Mark Cavendish przyznał się w wywiadzie, że przed dwoma laty zdiagnozowano u niego depresję. Jeden z najlepszych kolarzy w światowym peletonie twierdzi, że najgorsze ma już za sobą, oraz że na szczęście otrzymał fachową opiekę.
 • Probiotyki: Zbawienne nie tylko dla jelit

  Probiotyki: Zbawienne nie tylko dla jelit

  Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu Aarhus w Danii wykazało, że przyjmowanie probiotyków może poprawić nie tylko zdrowie jelit, ale także zdrowie psychiczne.
 • Brian May choruje na depresję. Smutne chwile gitarzysty Queen

  Brian May choruje na depresję. Smutne chwile gitarzysty Queen

  Od lat Brian May zmaga się z depresją - teraz 70-letni gitarzysta grupy Queen ujawnił, że z powodu choroby większość Bożego Narodzenia spędził w ukryciu przed innymi ludźmi.
 • Wdychasz smog? Możesz mieć depresję

  Wdychasz smog? Możesz mieć depresję

  ​Smog może mieć negatywny wpływ na serce, płuca, a nawet zwiększać ryzyko poronienia. Okazuje się także, że zanieczyszczenie powietrza może mieć związek z problemami psychiatrycznymi wśród dzieci, doświadczeniami psychotycznymi i stanami neurologicznymi, takimi jak zaburzenia dwubiegunowe.
 • Paulina Młynarska opowiada o walce z depresją

  Paulina Młynarska opowiada o walce z depresją

  ​Paulina Młynarska podzieliła się z obserwatorami na Instagramie historią swojej choroby. Dziennikarka przeszła w życiu przez bardzo trudne chwile.

Filmy - Depresja (12)