depresja

Artykuły - Depresja (246)

 • Polacy mogą nie wytrzymać!

  Polacy mogą nie wytrzymać!

  W ciągu najbliższych dwóch lat może zwiększyć się w Polsce liczba osób z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi - przewidują eksperci. Już teraz instytucje udzielające pomocy osobom w kryzysie psychicznym mają dużo więcej pracy niż zwykle. Aż o 20 proc. wzrosła sprzedaż leków przeciwdepresyjnych w pierwszym kwartale 2020 roku! Także powrót do normalności po doświadczeniu pandemii może być stresujący.
 • Michael Phelps: To był jeden z najstraszniejszych czasów, jakie przeżyłem

  Michael Phelps: To był jeden z najstraszniejszych czasów, jakie przeżyłem

  23-krotny mistrz olimpijski otwarcie mówi o swojej depresji, z którą zmagał się w trakcie trwania swojej usłanej sukcesami kariery. Terapia i wsparcie najbliższych były jednym z najcenniejszych lekarstw, jakie otrzymał były pływak. Teraz Michael Phelps zdradza, jak wciąż musi borykać się z wahaniami nastroju, które szczególnie odczuwał w trakcie trwania pandemii.
 • Boks. Szpilka leczy depresję owczym łożyskiem

  Boks. Szpilka leczy depresję owczym łożyskiem

  Artur Szpilka przechodzi rehabilitację po operacji barku, ale nie pozwala o sobie zapomnieć. W czwartek ogłosił rozstanie ze swoim dotychczasowym promotorem. A następnego dnia… pokazał wszystkim, w jaki sposób walczy ze stanami depresyjnymi.
 • ​Koronawirus w futbolu. Coraz więcej piłkarzy wykazuje objawy depresji od czasu wstrzymania rozgrywek

  ​Koronawirus w futbolu. Coraz więcej piłkarzy wykazuje objawy depresji od czasu wstrzymania rozgrywek

  Międzynarodowy Związek Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) poinformował, że gwałtownie wzrosła liczba zawodniczek i zawodników zgłaszających objawy depresji lub niepokoju od czasu, gdy sport został zatrzymany z powodu pandemii koronawirusa.
 • Mark Cavendish w poruszającym wyznaniu o depresji

  Mark Cavendish w poruszającym wyznaniu o depresji

  Mark Cavendish przyznał się w wywiadzie, że przed dwoma laty zdiagnozowano u niego depresję. Jeden z najlepszych kolarzy w światowym peletonie twierdzi, że najgorsze ma już za sobą, oraz że na szczęście otrzymał fachową opiekę.
 • Probiotyki: Zbawienne nie tylko dla jelit

  Probiotyki: Zbawienne nie tylko dla jelit

  Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu Aarhus w Danii wykazało, że przyjmowanie probiotyków może poprawić nie tylko zdrowie jelit, ale także zdrowie psychiczne.
 • Brian May choruje na depresję. Smutne chwile gitarzysty Queen

  Brian May choruje na depresję. Smutne chwile gitarzysty Queen

  Od lat Brian May zmaga się z depresją - teraz 70-letni gitarzysta grupy Queen ujawnił, że z powodu choroby większość Bożego Narodzenia spędził w ukryciu przed innymi ludźmi.
 • Wdychasz smog? Możesz mieć depresję

  Wdychasz smog? Możesz mieć depresję

  ​Smog może mieć negatywny wpływ na serce, płuca, a nawet zwiększać ryzyko poronienia. Okazuje się także, że zanieczyszczenie powietrza może mieć związek z problemami psychiatrycznymi wśród dzieci, doświadczeniami psychotycznymi i stanami neurologicznymi, takimi jak zaburzenia dwubiegunowe.
 • Paulina Młynarska opowiada o walce z depresją

  Paulina Młynarska opowiada o walce z depresją

  ​Paulina Młynarska podzieliła się z obserwatorami na Instagramie historią swojej choroby. Dziennikarka przeszła w życiu przez bardzo trudne chwile.
 • Jak poznać, że uśmiech tylko maskuje depresję?

  Jak poznać, że uśmiech tylko maskuje depresję?

  W powszechnej świadomości na depresję cierpią osoby smutne, ukrywające się przed światem. Tymczasem z chorobą zmaga się wiele osób aktywnych i gwiazd, które często skrywają tę chorobę za uśmiechem. Na co zwrócić uwagę, by dostrzec problem?

Filmy - Depresja (12)