depozyty

Artykuły - Depozyty (303)

 • Pandemia przycięła wydatki Europejczyków. Efekt? Historyczny wzrost oszczędności

  Pandemia przycięła wydatki Europejczyków. Efekt? Historyczny wzrost oszczędności

  Stopa oszczędności gospodarstw domowych w UE odnotowała w I kw. 2020 roku najwyższy w historii wzrost w ujęciu rocznym - aż o 3,5 pp w porównaniu z I kw. 2019 r. - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Powód? Wyraźny spadek wydatków na skutek pandemii.
 • Wycofujesz pieniądze z banku? Uważaj!

  Wycofujesz pieniądze z banku? Uważaj!

  Niebawem w Polsce wyrosną piramidy. To nie będą piramidy egipskie, choć Polska pustynnieje, a Egipcjanie budowali piramidy na pustyni. Ale mogą być równie wielkie. Będą to piramidy finansowe. Zdesperowani ciułacze, patrząc jak ich oszczędności w bankach warte są coraz mniej, zaczną powierzać pieniądze oszustom. Być może to już się dzieje.
 • MF: W marcu sprzedano obligacje oszczędnościowe o łącznej wartości przekraczającej 2,3 mld zł

  MF: W marcu sprzedano obligacje oszczędnościowe o łącznej wartości przekraczającej 2,3 mld zł

  W marcu br. sprzedano obligacje oszczędnościowe o łącznej wartości 2.379 mln zł. Największą popularnością cieszyły się obligacje 4-letnie. Nabywcy indywidualni przeznaczyli na ich zakup kwotę 1.185,8 mln zł - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów.
 • Pieniądze w bankach są bezpieczne - zapewnia Kancelaria Premiera

  Pieniądze w bankach są bezpieczne - zapewnia Kancelaria Premiera

  Środki w bankach są bezpieczne i objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - przypomina w czwartek na Twitterze Kancelaria Premiera.
 • BFG: Piotr Tomaszewski nowym prezesem Funduszu

  BFG: Piotr Tomaszewski nowym prezesem Funduszu

  Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego odwołała w poniedziałek prezesa Mirosława Panka i jego zastępcę Krzysztofa Brodę. Nowym prezesem Funduszu został Piotr Tomaszewski - podano na stronie internetowej BFG.
 • PKO BP: Odsetki od lokat jeszcze niższe

  PKO BP: Odsetki od lokat jeszcze niższe

  PKO Bank Polski obniża oprocentowanie depozytów dla nowych środków. Co ciekawe, po zmianie poziom odsetek jest taki sam bez względu na okres trwania lokaty.
 • Kiedy dochodzi do powstania depozytu nieprawidłowego dla celów opodatkowania PCC?

  Samo przelanie pieniędzy na konto bankowe określonej osoby w celu ich przechowania i przekazania wskazanej przez wpłacającego innej osobie nie oznacza, że doszło do powstania depozytu nieprawidłowego, podlegającego podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Należy ponadto udowodnić uprawnienie przechowawcy do rozporządzania przedmiotem przechowania - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
 • Nowy inwestor dla mBanku? KNF zabrała głos

  Nowy inwestor dla mBanku? KNF zabrała głos

  Ewentualny nowy inwestor mBanku musiałby gwarantować jego długoterminowe, stabilne i ostrożne zarządzanie oraz mieć odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu działalności bankowej w skali porównywalnej z mBankiem - poinformował Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Mogliśmy zarobić o 44 mld zł więcej na odsetkach

  Mogliśmy zarobić o 44 mld zł więcej na odsetkach

  Z danych NBP na koniec 2018 r. wynika, że Polacy trzymali na lokatach aż 273 mld zł. Przy przeciętnym oprocentowaniu na poziomie 4,7 proc. oznaczałoby to zysk na poziomie 12,8 mld zł, czyli po opodatkowaniu 10,4 mld zł.
 • PKO Bank Polski najodporniejszym bankiem w Europie

  PKO Bank Polski najodporniejszym bankiem w Europie

  PKO Bank Polski uczestniczył w kolejnej edycji europejskich testów warunków skrajnych przeprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego przy udziale Komisji Nadzoru Finansowego. "Wyniki przeprowadzonych testów potwierdzają, że PKO Bank Polski jest najodporniejszym na negatywne scenariusze makroekonomiczne bankiem w Europie" - informują służby prasowe banku. W pierwszej trójce spośród wszystkich badanych banków znalazł się również drugi polski bank - Pekao SA.

Filmy - Depozyty (1)

 • Oprocentowanie depozytów jeszcze spadnie?

  W Polsce występuje otoczenie niskich stóp procentowych. Inwestorzy indywidualni będą poszukiwali alternatywnych sposobów oszczędzania - ocenia Gabriele Tavazzani, CEO Amundi. - Wydaje mi się, że można do Polski przenieść doświadczenia z innych krajów europejskich, które faktycznie musiały znaleźć rozwiązania na niskie stopy procentowe. Mam tutaj na myśli depozyty terminowe, lokaty terminowe, które mają oprocentowanie bliskie zeru. We Włoszech to jest na poziomie jednego procenta. Wydaje się, że w Polsce niebawem zaczną kształtować się bardzo podobne trendy inwestycyjne.