deportacja

Artykuły - Deportacja (33)

 • 5 lutego 1985 r. Deportacja Seweryna Blumsztajna

  5 lutego 1985 r. Deportacja Seweryna Blumsztajna

  Powracającego z Francji opozycjonistę Seweryna Blumsztajna spotkała na warszawskim Okęciu nieprzyjemna niespodzianka. Ówczesny działacz "Solidarności" nie został wpuszczony do kraju.
 • Sowieckie wywózki. IPN otrzymał rejestr deportowanych

  Sowieckie wywózki. IPN otrzymał rejestr deportowanych

  Kazachstan przekazał IPN dokumenty w sprawie sowieckich wywózek - informuje "Nasz Dziennik". ​
 • Deportacja może spotkać każdego

  Deportacja może spotkać każdego

  Jak się okazuję ekstradycja grozi nie tylko przestępcom poszukiwanym listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości. Można zostać deportowanym do Polski z zupełnie błahego powodu. Wszystko przed nadgorliwość naszych sądów i prokuratorów.
 • Amerykanie mają dość wybryków Justina Biebera!

  Amerykanie mają dość wybryków Justina Biebera!

  Tysiące Amerykanów domaga się deportacji Justina Biebera do Kanady.
 • Powstał społeczny komitet budowy pomnika ofiar Tragedii Górnośląskiej

  Powstał społeczny komitet budowy pomnika ofiar Tragedii Górnośląskiej

  Uchwałę o powołaniu społecznego komitetu budowy pomnika ofiar Tragedii Górnośląskiej przyjęła Rada Górnośląska. Mianem Tragedii Górnośląskiej określane są komunistyczne represje wobec Górnoślązaków w latach 1945-1948.
 • Wujek Baracka Obamy może pozostać w USA

  Wujek Baracka Obamy może pozostać w USA

  69-letni Onyango Obama, wujek prezydenta Baracka Obamy, nie zostanie deportowany i może pozostać w USA. Taką decyzję podjął we wtorek sąd imigracyjny w Bostonie w stanie Massachusetts.
 • Hollande: Romska nastolatka może wrócić do Francji, ale bez rodziny

  Hollande: Romska nastolatka może wrócić do Francji, ale bez rodziny

  Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że romska nastolatka Leonarda, której odesłanie do Kosowa wywołało we Francji kontrowersje i protesty, może powrócić do Francji i kontynuować tam naukę, jeśli złoży taki wniosek, ale bez rodziny.
 • Deportowali do Polski 7-latkę chorą na białaczkę. "To nieludzkie"

  Deportowali do Polski 7-latkę chorą na białaczkę. "To nieludzkie"

  ​Holendrzy deportowali do Polski śmiertelnie chorą gruzińską dziewczynkę. Po przybyciu do naszego kraju lekarze stwierdzili u 7-latki ostrą białaczkę. Obecnie jest ona leczona w szpitalu dziecięcym w Warszawie. Do wydarzeń doszło w styczniu, ale dzisiaj wieczorem holenderska telewizja wyemituje reportaż o tej bulwersującej sprawie. Przyjrzała się jej także korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Według jej ustaleń, holenderska administracja nie tylko zachowała się bezdusznie, ale mogła też złamać prawo.
 • Turcja: Sprzeczne doniesienia o deportowaniu kilkuset Syryjczyków

  Władze Turcji odesłały do Syrii setki uchodźców po ich starciach z turecką żandarmerią wojskową, które wybuchły w proteście przeciwko złym warunkom życia w obozie, w pobliżu granicy syryjskiej - poinformowały w czwartek źródła w obozie. Tureckie MSZ zaprzecza.

Filmy - Deportacja (2)