Denzel Washington

Synonimy:
Washington Denzel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Denzel Washington (61)

 • Denzel Washington namówił Chadwicka Bosemana na... ślub

  Denzel Washington namówił Chadwicka Bosemana na... ślub

  W wywiadzie dla CBS Sunday Morning, 65-letni Denzel Washington opowiedział o pracy z Chadwickiem Bosemanem. W rozmowie pojawiły się również wątki mniej związane z planem filmowym. Okazało się, że to właśnie Washington przekonał nieżyjącego już aktora, że opiekująca się nim partnerka jest dla niego kobietą idealną. A poproszenie jej o rękę, będzie jedną z mądrzejszych decyzji, jakie podjął w swoim życiu.
 • Denzel Washington i Julia Roberts: Spotkanie po 30 latach

  Denzel Washington i Julia Roberts: Spotkanie po 30 latach

  W 1993 roku na ekrany kin trafił oparty na motywach książki Johna Grishama thriller "Raport Pelikana". Główne role zagrali w nim Julia Roberts i Denzel Washington. Teraz, blisko trzydzieści lat później, oboje po raz kolejny spotkają się na ekranie. Zagrają główne role w zakupionym właśnie przez Netflix filmie "Leave The World Behind".
 • "Filadelfia": 25 lat po premierze

  "Filadelfia": 25 lat po premierze

  22 grudnia 1993 roku w amerykańskich kinach swą premierę miała "Filadelfia" Jonathana Demme'a. Sądowy dramat o homoseksualnym prawniku, skarżącym byłą kancelarię za zwolnienie z powodu AIDS, okazał się ogromnym hitem. Uczynnił także z Toma Hanksa gwiazdę światowego formatu.
 • Denzel Washington: Samotny, honorowy, odważny

  Denzel Washington: Samotny, honorowy, odważny

  Denzela Washingtona przedstawiać miłośnikom kina nie trzeba. Hollywoodzki gwiazdor ma na swym koncie już dwa Oscary i role w tak głośnych filmach, jak "Kolekcjoner kości", "Lot", "Człowiek w ogniu", "Dzień próby", "Raport Pelikana" czy "Filadelfia". Teraz wraca z kolejną produkcją - nową wersją kultowego westernu "Siedmiu wspaniałych".
 • Denzel Washington u twórcy "Wolnego strzelca"

  Denzel Washington u twórcy "Wolnego strzelca"

  Denzel Washington zagra główną rolę w dramacie sądowym "Inner City" w reżyserii Dana Gilroya, twórcy "Wolnego strzelca". Zainteresowanie projektem wśród dystrybutorów jest ogromne.
 • Denzel Washington i Viola Davis z Oscarami?

  Denzel Washington i Viola Davis z Oscarami?

  Viola Davis i Denzel Washington są na ten moment faworytami krytyków w tegorocznym wyścigu po oscarowe statuetki dla najlepszej aktorki i aktora. Musical "La La Land" Damiena Chazelle, twórcy "Whiplash", ma największe szanse na nagrodę w kategorii najlepszy film. Przypomnijmy, że do oscarowej gali pozostało jeszcze pół roku.
 • Denzel Washington nie ma litości

  Denzel Washington nie ma litości

  Były agent w bardzo nietypowy sposób stara się odkupić złe czyny, dokonane na zlecenie CIA. Zaczyna zatem prywatną praktykę jako... spec od rozwiązywania spraw nierozwiązywalnych. Uwaga, spotkanie z młodziutką prostytutką pchnie go w ręce rosyjskiej mafii. Film "Bez litości" wchodzi na ekrany polskich kin 26 października.
 • Wróżka przepowiedziała mu karierę

  Wróżka przepowiedziała mu karierę

  W młodości Denzel Washington, obecnie zdobywca dwóch Oscarów, nie miał pojęcia, co mógłby robić w przyszłości. Pewnego dnia wróżka przepowiedziała mu, że "będzie jeździł po świecie i przemawiał do milionów". Po tym proroctwie odnalazł powołanie w aktorstwie.
 • Denzel Washington- Biografia

  Denzel Washington urodził się 28 grudnia 1954 r. w Mount Vernon, niedaleko Nowego Jorku. Amerykański aktor, scenarzysta, producent filmowy oraz reżyser. Dwukrotny zdobywca Oscara za film "Chwała" (1989) oraz "Dzień próby" (2001).

Filmy - Denzel Washington (2)

 • "Agenci"

  Agent wydziału do walki z przemytem narkotyków i oficer wywiadu marynarki są w sytuacji bez wyjścia. Kradną pieniądze gangsterów i zamierzają je przekazać na dobre cele. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości ukradli pieniądze CIA, a zleceniodawcami są mafiosi.
 • "Lot"

  William "Whip" Whitaker, kapitan linii lotniczych, zostaje okrzyknięty bohaterem po tym, jak szczęśliwie ląduje uszkodzonym samolotem, a z ponad stuosobowej załogi ratuje 96 osób. Śledztwo wykazuje jednak, że podczas pilotowania samolotu Whip był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Mężczyzna popada w wielkie tarapaty...