dentysta

Artykuły - Dentysta (80)

 • Oswajanie tematu leczenia stomatologicznego

  Oswajanie tematu leczenia stomatologicznego

  Czy to w ogóle możliwe? Da się ten temat bezboleśnie oswoić? Fakt, przyznać się do dentofobii to dziś już żaden wstyd. Ale co można zrobić, żeby dziecko nie reagowało histerią na widok gabinetu stomatologa?
 • Czy warto szukać zatrudnienia w branży stomatologicznej za granicą?

  Czy warto szukać zatrudnienia w branży stomatologicznej za granicą?

  W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na zdobycie zawodu w Polsce i pracę za granicą. Nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie, że tytuł można otrzymać już po zaledwie roku nauki w darmowej szkole policealnej. Profesje takie jak asystentka lub higienistka stomatologiczna są pilnie poszukiwane w wielu krajach Europy - Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uzyskanie niezbędnych kwalifikacji w policealnej szkole medycznej, może zatem otworzyć drzwi do dochodowej pracy za granicą.
 • Jak dbać o zęby w trakcie izolacji?

  Jak dbać o zęby w trakcie izolacji?

  Wszyscy wiemy, że aby cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem, należy dbać o higienę zębów. Regularne szczotkowanie to nie jest jednak jedyna czynność, której winniśmy poświęcić czas. Konieczna będzie też zmiana kilku codziennych nawyków.
 • "Rzeczpospolita": Dentyści - skończmy z fikcją wycen NFZ

  "Rzeczpospolita": Dentyści - skończmy z fikcją wycen NFZ

  ​Stomatolodzy zasypią Fundusz wnioskami o zmianę warunków umów i wyższe stawki. Mają dość dopłacania do leczenia na koszt państwa - pisze środowa "Rzeczpospolita".
 • Najlepsze szczoteczki soniczne

  Najlepsze szczoteczki soniczne

  O tym, ze higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, jesteśmy uczeni od najmłodszych lat. Dokładne mycie zębów, nitkowanie oraz częste wizyty kontrolne u dentysty stanowią podstawę w zachowaniu dobrego stanu uzębienia. Tak jak przy wyborze dentysty szukamy najlepszego specjalisty, tak samo powinniśmy przykładać wagę do najwyższej jakości szczoteczki do mycia zębów.
 • Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

  Rząd chce poprawić warunki kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów oraz zwiększyć liczbę w systemie ochrony zdrowia. Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu projekt nowelizacji ustawy.
 • Żel, który przyspiesza regenerację zębów

  Żel, który przyspiesza regenerację zębów

  ​Naukowcy odkryli innowacyjny sposób do odbudowy szkliwa zębów. Technika ta może zostać w przyszłości wykorzystana przez stomatologów do regeneracji ubytków.
 • Antykanałowcy - nowy niebezpieczny ruch społeczny

  Antykanałowcy - nowy niebezpieczny ruch społeczny

  Środowisko medyczne od lat zmaga się z ruchem antyszczepionkowym, który przyczynia się do znaczącego wzrostu zachorowań na dawno zapomniane choroby zakaźne. Czy teraz będzie musiało zmagać się także z ruchem sprzeciwiającym się leczeniu kanałowemu zębów? Problem narasta - alarmują dentyści.
 • Jak dbać o zęby w ciąży?

  Jak dbać o zęby w ciąży?

  Jest wiele mitów związanych z dbaniem o zęby w ciąży. Czy w tym czasie można leczyć się u dentysty? Czy można leczyć się ortodontycznie? Otóż leczenie stomatologiczne w ciąży jest możliwe i często wskazane. Nie każda mama jest świadoma, że to właśnie jej flora bakteryjna jest także pierwszą florą bakteryjną dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o zęby w ciąży i nie przekazać swojemu maluchowi bakterii chorobotwórczych. Jak dokładnie leczyć i dbać o zęby w ciąży - tłumaczy ekspertka portalu "Twoje Zdrowie" - ortodonta Kamila Wasiluk.
 • Kły wampira od dentysty? Niebezpieczna moda na krzywe i nietypowe zęby

  Kły wampira od dentysty? Niebezpieczna moda na krzywe i nietypowe zęby

  Kły wampira, tatuaże, ozdobne nakładki na zęby - to tylko niektóre z pomysłów pacjentów, których realizacji szukają w gabinetach stomatologów. Takie trendy kosmetyczne martwią jednak ekspertów.

Filmy - Dentysta (6)

 • Ponad 90 proc. Polaków ma próchnicę

  Niemal połowa osób po 35. roku życia nie ma pełnego uzębienia. To wynik tego, że zbyt rzadko odwiedzamy gabinety dentystyczne. Wiele osób boi się dentystów przede wszystkim ze względu na nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości. – Polska jest w ogonie Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o częstotliwość wizyt stomatologicznych. Polak przeciętnie odwiedza stomatologa co 15 miesięcy, natomiast mieszkaniec Unii Europejskiej robi to co 3–4 miesiące – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca stomatologii w Grupie Medicover. – Polacy najczęściej korzystają z wizyt stomatologicznych wtedy, kiedy coś ich boli. Natomiast bardzo rzadko chodzą na wizyty kontrolne czy higienizacyjne. Niemal wszyscy Polacy mają problem z próchnicą. Szacuje się, że 4 proc. osób w wieku 35–44 lata nie ma ani jednego własnego zęba. Połowa 40-latków nosi protezy. Próchnica dotyka najmłodszych – ma ją połowa 3-latków. Co więcej, większość dzieci w tym wieku ani razu nie była u dentysty.
 • Słoń u dentysty. Niesamowity widok!

  W zoo w Tbilisi miała miejsce niecodzienna operacja. Weterynarze musieli usunąć złamany cios 19-letniemu samcowi słonia o imieniu Grand Thursday. W tym celu olbrzymie zwierzę zostało uśpione. Podczas zabiegu specjaliści posługiwali się urządzeniami, które kojarzą się raczej z placem budowy niż z gabinetem stomatologicznym…
 • "Dieta" dla zębów

  Dentysta to kolejny element stylu życia. Chcemy być dobrze ubrani, mieć idealną cerę, jeździć luksusowymi samochodami, uśmiechać się tak, jak gwiazdy. Dlatego coraz częściej decydujemy się na wybielenie zębów.
 • Uśmiech jak z obrazka

  Podobno uśmiechem można podbić świat. Pomaga w randkach, spotkaniach, egzaminach, otwiera wszystkie drzwi, ale tylko wtedy, gdy jest piękny i zdrowy. Jednak ten, kto chce go mieć, musi zdać sobie sprawę, że praca nad nim nie skończy się na jednej wizycie u dentysty.