Denis Urubko

Artykuły - Denis Urubko (7)

 • Himalaizm. Denis Urubko kończy karierę

  Himalaizm. Denis Urubko kończy karierę

  Polsko-rosyjski himalaista Denis Urubko kończy karierę w wysokich górach; jest to poważna decyzja - powiedziała w środę Jelena Łaletina z portalu Russianclimb.com. Jak przypomniała, Urubko mówił o tym przed wyjazdem na wyprawę na Broad Peak.
 • Krzysztof Wielicki o kulisach zimowej wyprawy Polaków na K2

  Krzysztof Wielicki o kulisach zimowej wyprawy Polaków na K2

  Wydarzeniami rozgrywającymi się u podnóża K2 żyła na początku 2018 roku cała Polska. Krzysztof Wielicki - kierownik narodowej wyprawy na najniebezpieczniejszą górę świata w biografii "Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało" przedstawia, jak wyglądały kulisy tego głośnego i pełnego kontrowersji przedsięwzięcia.
 • Prezydent odznaczył himalaistów z wyprawy na K2

  Prezydent odznaczył himalaistów z wyprawy na K2

  Himalaiści Adam Bielecki, Denis Urubko i Piotr Tomala zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uczestnicy polskiej zimowej wyprawy na K2 pod koniec stycznia 2018 roku brali udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.
 • Denis Urubko: Himalaizm to sztuka życia

  Denis Urubko: Himalaizm to sztuka życia

  Denis Urubko, który wraz z alpinistami zimowej narodowej wyprawy na K2 z 2018 roku otrzymał główną nagrodę Fair Play PKOl za czyn "czystej gry", którym była brawurowa akcja ratownicza i sprowadzenie do bazy z Nanga Parbat Francuzki Elisabeth Revol, uważa, że himalaizm to sztuka życia.
 • Denis Urubko: Rosyjski łobuz z polskim obywatelstwem

  Denis Urubko: Rosyjski łobuz z polskim obywatelstwem

  ​Zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, wspiął się na dziesięć siedmiotysięczników i wytyczył nową drogę na Cho Oyu. Denis rozrabiaka. Cyborg-rozrabiaka. Poznaj bliżej niezwykłego himalaistę i początki jego przygody z górami dzięki książce "Absurd Everestu".
 • ​Denis Urubko opuszcza wyprawę na K2

  ​Denis Urubko opuszcza wyprawę na K2

  Denis Urubko zdecydował się opuścić polską wyprawę na K2. Wcześniej niesforny Kazach samotnie atakował szczyt góry.
 • Wielicki: Kaczkan i Urubko idą w kierunku obozu trzeciego

  Wielicki: Kaczkan i Urubko idą w kierunku obozu trzeciego

  Marcin Kaczkan i Denis Urubko, którzy w niedzielę rano rozpoczęli wspinaczkę, idą obecnie w kierunku obozu trzeciego. Z bazy wyszli w górę Maciej Bedrejczuk i Dariusz Załuski - przekazał kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 (8611 m) Krzysztof Wielicki.

Filmy - Denis Urubko (5)

 • Była miss Finlandii wspina się razem z Denisem Urubką. Wideo

  Denis Urubko chce zdobyć Broad Peak. Jeżeli mu się uda, to będzie pierwszym człowiekiem, który dokona tego zimą. Towarzyszy mu piękna 30-latka.
 • Rafał Fronia o przeżyciach podczas wyprawy na K2 i planach na przyszłość

  Rafał Fronia jest jednym z uczestników tegorocznej zimowej wyprawy na K2, podczas której niestety nie udało się zdobyć szczytu. O wyprawie, pogoni za marzeniami i przebywaniu w tak ekstremalnych warunkach, himalaista opowiedział w swojej książce "Anatomia góry", która niedawno trafiła na sklepowe półki. - O wiele trudniej jest się na górę nie wspinać niż się wspinać. Kiedy mamy czekany, wbijamy się w ścianę, wtedy jest fajnie, jest akcja, człowiek nie myśli, nie chodzą mu po głowie jakieś lęki. Jak człowiek czeka, to zaczyna się czasami dramat. Jest tak, że po 10 dniach, jak jesteśmy zamknięci w namiocie, to wychodzimy z tego namiotu jako inni ludzie - przyznał Fronia w "Dzień Dobry TVN". (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Denis Urubko: Lubię balansować na granicy życia i śmierci

  Cała Polska usłyszała o nim, gdy wraz z Adamem Bieleckim wiziął udział w brawurowej akcji ratowania Elisabeth Revol spod Nanga Parbat. Był członkiem polskiej ekipy, której celem było zdobycie K2 zimą. O wyprawie, którą cała Polska śledziła z zapartym tchem i o swoim życiu Denis Urubko opowiedział w "Dzień Dobry TVN". (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Narodowa wyprawa na K2 zakończona. Decyzję podjęto ze względu na zagrożenie lawinowe i niekorzystne prognozy pogody

  Narodowa wyprawa na K2 zakończona. Jej kierownik Krzysztof Wielicki oświadczył, że po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji oraz dyskusjach z zespołem zdecydowano przerwać misję. Decyzję podjęto między innymi z powodu zagrożenia lawinowego oraz niekorzystnych prognoz pogody. Polacy próbowali jako pierwsi w historii zdobyć zimą szczyt ośmiotysięcznika. Wyprawa trwała siedem tygodni.