demonstracje

Synonimy:
demonstracja, demonstranci
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Demonstracje (514)

 • Ekspert: "Zmiana jakościowa" na sobotnich demonstracjach KOD

  Ekspert: "Zmiana jakościowa" na sobotnich demonstracjach KOD

  Mniej uczestników, ale i zmiana jakościowa - tak ekspert ds. marketingu politycznego Mirosław Oczkoś ocenił na antenie Polskiego Radia 24 sobotnie manifestacje Komitetu Obrony Demokracji.
 • Warszawa: "Uchodźcy mile widziani"? Nie przez narodowców

  Warszawa: "Uchodźcy mile widziani"? Nie przez narodowców

  W sobotę stolicy odbędą się dwie demonstracje. Solidaryzujący się z uchodźcami Polacy manifestować będą pod hasłem "Uchodźcy mile widziani". W tym samym czasie skrajni narodowcy z ONR demonstrować będą swój sprzeciw wobec imigrantów.
 • ​Kanada: Demonstrantki w strojach topless w Ontario

  ​Kanada: Demonstrantki w strojach topless w Ontario

  Setki kobiet w strojach topless wzięły udział w marszu protestacyjnym w miejscowości Waterloo, w kanadyjskiej prowincji Ontario po tym, jak policja zatrzymała trzy rowerzystki w takim stroju - poinformowały w sobotę kanadyjskie media.
 • Związkowcy: 19 lutego demonstracja rolników w Warszawie

  Związkowcy: 19 lutego demonstracja rolników w Warszawie

  Związkowcy z rolniczego OPZZ zapowiadają na 19 lutego demonstrację w Warszawie. Ma w niej uczestniczyć 30 tys. osób. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło w piątek do urzędu miasta. Ratusz poprosił o jego poprawienie - we wniosku nie określono czasu trwania demonstracji.
 • CBOS: Polska powinna zaangażować się w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie

  CBOS: Polska powinna zaangażować się w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie

  Większość Polaków uważa, że Polska powinna zaangażować się w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. Jednak zdecydowanie przeważa opinia, że działania polskiego rządu należy prowadzić jedynie w ramach pomocy międzynarodowej.
 • Władze Krymu: Sygnał ukraińskiej TV nie dociera z powodów technicznych

  Władze Krymu: Sygnał ukraińskiej TV nie dociera z powodów technicznych

  Władze Autonomicznej Republiki Krymu (ARK) oświadczyły w niedzielę, że problemy z transmisją w Symferopolu telewizji ukraińskiej są wywołane przyczynami technicznymi. Rzeczniczka władz ARK zapewniła, że nikt nie odłączał ukraińskich kanałów telewizyjnych.
 • Prasa: Jeśli Zachód chce wyznaczać Rosji granice, musi być konsekwentny

  Prasa: Jeśli Zachód chce wyznaczać Rosji granice, musi być konsekwentny

  Jeśli reagując na rosyjskie działania wobec Ukrainy Zachód chce wyznaczać Rosji granice, to musi zapewnić, że za ich złamanie będą konsekwencje; prezydent Władimir Putin będzie brał pod uwagę nie słowa, a czyny Zachodu - oceniają dzienniki w W. Brytanii i USA.
 • USA: Antyrosyjska demonstracja Ukraińców w Nowym Jorku

  USA: Antyrosyjska demonstracja Ukraińców w Nowym Jorku

  Ukraińcy i ich sympatycy tłumnie zgromadzili się w niedzielę w Nowym Jorku w proteście przeciw rosyjskiej okupacji Krymu. W celu wyrażenia poparcia przybyli też z m.in. Białorusini, Czerkiesi, Gruzini, Irlandczycy, Polacy, Tatarzy, Turcy oraz Rosjanie.
 • Rosja przygotowuje się do przejęcia Krymu

  Rosja przygotowuje się do przejęcia Krymu

  Rosja uprości procedurę tworzenia nowych podmiotów Federacji. Projekt ustawy, który jeszcze dziś ma trafić do Dumy Państwowej odnosi się do sytuacji, w których lokalny parlament lub mieszkańcy w referendum wyrażą wolę przyłączenia się do Rosji. Już wcześniej rosyjscy deputowani zapowiadali, że są gotowi rozpatrzyć tego typu wniosek mieszkańców Krymu.
 • Krym nową Abchazją?

  Krym nową Abchazją?

  Czy Krym może podzielić los gruzińskiej Abchazji, która przy poparciu Rosji ogłosiła niepodległość? O uniezależnieniu się półwyspu od Kijowa mówią jego mieszkańcy, obawy co do takiego scenariusza mają nowe władze Ukrainy.

Filmy - Demonstracje (9)

 • Tysiące koronasceptyków protestowało przeciwko obostrzeniom w niemieckim Stuttgarcie

  Kilka tysięcy ludzi z całych Niemiec zebrało się w Stuttgarcie, aby demonstrować przeciwko środkom ograniczającym rozprzestrzenianie się Covid-19. Odpowiadają na wezwanie do demonstracji ze strony ruchu „Querdenker” lub „Antykonformistów”, który organizował jedne z największych wieców przeciwko ograniczeniom w Niemczech od początku pandemii.
 • Sudańczycy protestują przeciw władzy Omara Baszira

  Pozostający u steru władzy od 30 lat prezydent Sudanu Omar Baszir zapowiedział w środę podczas wiecu w Chartumie, że masowe protesty nie skłonią go do oddania władzy i ustąpienia. W tym samym czasie po drugiej stronie Nilu trwały wielotysięczne demonstracje. (Associated Press)
 • Starcia w Chemnitz. Nie żyje 36-letni Niemiec

  27 sierpnia w niemieckim Chemnitz wybuchły zamieszki podczas demonstracji skrajnie prawicowych neonazistów. Starcia pomiędzy policją a zgromadzonym tłumem wywiązały się w wyniku śmierci 36-letniego Niemca, do której doszło w trakcie bójki z udziałem kilku osób różnej narodowości. Policja w związku z tą sprawą zatrzymała 22-letniego Irakijczyka i 23-letniego Syryjczyka.
 • Starcia w Chemnitz. Nie żyje 36-letni Niemiec

  27 sierpnia w niemieckim Chemnitz wybuchły zamieszki podczas demonstracji skrajnie prawicowych neonazistów. Starcia pomiędzy policją a zgromadzonym tłumem wywiązały się w wyniku śmierci 36-letniego Niemca, do której doszło w trakcie bójki z udziałem kilku osób różnej narodowości. Policja w związku z tą sprawą zatrzymała 22-letniego Irakijczyka i 23-letniego Syryjczyka.