demon

Artykuły - Demon (77)

 • Spirytyzm a wiara w życie po śmierci

  Spirytyzm a wiara w życie po śmierci

  Chyba wszyscy lubią opowiadać o duchach. Prawie w każdej kulturze i w każdym rejonie świata funkcjonują różne legendy dotyczące istnienia duchów.
 • Sond i demony przeszłości

  Sond i demony przeszłości

  Prezentujemy teledysk "Jak każdego dnia" debiutującej pop-rockowej grupy Sond.
 • Marcin Wrona wyreżyseruje film "Demon"

  Marcin Wrona wyreżyseruje film "Demon", adaptację dramatu "Przylgnięcie" Piotra Rowickiego. Fabuła oparta będzie na metaforycznym motywie dybuka, ducha zmarłego, który opanowuje ciało żyjącego człowieka. Zdjęcia mają być realizowane w tym roku.
 • Redakcja: Od demonów do rock'n'rolla

  Redakcja: Od demonów do rock'n'rolla

  - Media, plotki, bzdury, brednie, miejskie legendy. Takie mamy teraz "Cyfrowe średniowiecze" - mówi gitarzysta Darek Dusza z grupy Redakcja, od lat współpracujący z Irkiem Dudkiem, znany wcześniej z zespołów Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM.
 • Demon Lung z kontraktem

  Demon Lung z kontraktem

  Doommetalowa sensacja ostatnich miesięcy, pochodząca z Las Vegas grupa Demon Lung, podpisała kontrakt z brytyjską Candlelight Records.

Filmy - Demon (2)

 • Tym demonem straszono niegrzeczne dzieci!

  Dawno temu niegrzeczne dzieci w Iraku straszono demonem Saalua, pojawiającym się w opowieściach zebranych w „Księdze tysiąca i jednej nocy”. W różnych regionach kraju przybierał on różne formy. Dziś, za sprawą niezwykłej animacji, powraca on w zupełnie nowej postaci...
 • "Wielki atak diabelski na polskie dzieci"

  Oto bajki, które naznaczył demon. Zobaczcie fragment konferencji z Ks. Markiem Bałwasem, który mówi o zagrożeniach drzemiących we współczesnych bajkach i kreskówkach. Uważacie, że jest się czego bać? Pozawalacie własnym dzieciom oglądać tego typu produkcje?