wydarzenia - delta

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Delta (Film (2008) Reż.Kornél Mundruczó) ,

Artykuły - Delta (11)

 • Szwecja: Spada liczba nowych przypadków. Niepokoi wariant delta

  Szwecja: Spada liczba nowych przypadków. Niepokoi wariant delta

  W Szwecji spada liczba nowych przypadków COVID-19, ale powodem do niepokoju jest potwierdzenie 71 przypadków indyjskiej wersji koronawirusa - oświadczył w czwartek główny epidemiolog kraju Anders Tegnell.
 • Tabletka wspomagająca uczenie

  Tabletka wspomagająca uczenie

  Początek dojrzewania kończy optymalny okres do nauki języka i niektórych zdolności przestrzennych. Amerykańscy badacze zauważyli, że w hipokampie, czyli części mózgu odpowiedzialnej za pamięć i uczenie, następuje wtedy wzrost ekspresji GABA-ergicznych receptorów alfa4-beta-delta (a4bd).
 • W podwoziu samolotu z USA znaleziono zamarznięte ciało

  W podwoziu samolotu z USA znaleziono zamarznięte ciało

  W luku podwozia samolotu amerykańskich linii lotniczych Delta, który przyleciał do japońskiego miasta Narita z Nowego Jorku, znaleziono w niedzielę ciało mężczyzny - poinformowała japońska policja.
 • Opracowano nową szczepionkę na wypadek pandemii grypy

  Opracowano nową szczepionkę na wypadek pandemii grypy

  Nowy rodzaj szczepionki przeciw grypie, która jest bezpieczna, skuteczna i może być produkowana znacznie szybciej niż obecnie stosowane preparaty, opracowali naukowcy w ramach projektu badawczego FLUVACC.
 • Rosja: Udany test rakiety Topol RS- 12M

  Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew obserwował w Plesiecku w obwodzie archangielskim na północy Rosji test międzykontynentalnego pocisku balistycznego Topol RS-12M.
 • Awaryjne lądowanie samolotu ze 139 pasażerami

  Samolot linii Delta ze 139 pasażerami i 5 członkami załogi, lecący z Orlando na Florydzie, awaryjnie lądował na nowojorskim lotnisku im. Kennedy'ego.
 • Kolosalne zmiany na amerykańskim rynku lotniczym

  Amerykańskie towarzystwa lotnicze, Delta Air Lines i Northwest Airlines, łączą się i stają się największym przewoźnikiem lotniczym na świecie - poinformowano w Atlancie w stanie Georgia, gdzie prowadzone były negocjacje w sprawie mega-fuzji.
 • Ks. Maliński: Kilka osób miało pseudonim "Delta"

  Ks. Maliński: Kilka osób miało pseudonim "Delta"

  - Nigdy nie byłem tajnym współpracownikiem SB, czego dowodem jest notatka służbowa na mój temat - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej w Krakowie ks. Mieczysław Maliński.
 • Kolejna marsjańska misja gotowa do startu

  Kolejna marsjańska misja gotowa do startu

  Na przylądku Canaveral dobiegają końca przygotowania do startu nowej misji kosmicznej, której zadaniem jest dokładne przebadanie marsjańskiego gruntu i wyjaśnienie czy na Czerwonej Planecie mogło rozwinąć się życie - informuje Serwis Nauka w Polsce PAP.
 • Oddziały specjalnego przeznaczenia

  Jakie jednostki specjalne działają w Afganistanie? Navy Seals, Zielone Berety, Rangers, Delta Force, a może Night Stalkers? Kim są, jak są wyszkoleni, jak działają? Kto - prócz Amerykanów - może jeszcze brać udział w tych działaniach?