Deloitte

Artykuły - Deloitte (181)

 • Deloitte: Straty banków będą mniejsze niż po poprzednim kryzysie

  Deloitte: Straty banków będą mniejsze niż po poprzednim kryzysie

  Światowe banki powinny wyjść z pandemii w lepszej formie niż z poprzedniego wielkiego kryzysu finansowego. Już ten rok powinien przynieść wzrost ich rentowności. Ale trzeba będzie pokryć potężne straty na kredytach. Tylko w USA może to być 318 mld dolarów - oceniają analitycy Centrum Usług Finansowych Deloitte.
 • PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wciąż jest finansowym rekinem. Ogłoszono najnowszy raport Deloitte

  PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wciąż jest finansowym rekinem. Ogłoszono najnowszy raport Deloitte

  W czwartek podczas wirtualnej konferencji prasowej firma doradcza Deloitte zaprezentowała raport "Piłkarska Liga Finansowa", w którym przeanalizowała sytuację finansową wszystkich klubów PKO BP Ekstraklasy za rok 2019. W 14. edycji po raz dziewiąty bezkonkurencyjna okazała się Legia Warszawa.
 • Polski konsument przestraszony pandemią jak mało kto. Zły prognostyk dla handlu

  Polski konsument przestraszony pandemią jak mało kto. Zły prognostyk dla handlu

  Dynamiczny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem przełożył się na poziom niepokoju polskich konsumentów, który od końca sierpnia wzrósł o 12 pp. Z najnowszej edycji badania firmy doradczej Deloitte Global State of the Consumer Tracker wynika, że wzrosły także obawy Polaków o kwestie finansowe oraz te związane z utrzymaniem obecnej pracy. Przestajemy też kupować na zapas. W najnowszej edycji badania już tylko 36 proc. konsumentów nad Wisłą deklaruje, że kupuje więcej, niż jest w stanie zużyć na bieżąco.
 • Deloitte: Smog kosztuje Polskę 111 mld zł rocznie

  Deloitte: Smog kosztuje Polskę 111 mld zł rocznie

  Co roku UE płaci za smog ok. 2,9 proc. wygenerowanego na jej terenie PKB; w przypadku Polski to 111 mld zł rocznie - informuje w raporcie firma Deloitte. Dodaje, że aby zatrzymać niekorzystne dla Ziemi zmiany, trzeba przejść na gospodarkę obiegu zamkniętego.
 • Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? "Część zawodów może zniknąć"

  Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? "Część zawodów może zniknąć"

  Firmy na rozwój i wdrożenie systemów sztucznej inteligencji wydadzą 200 mld dol. do 2021 r. - wynika z danych firmy doradczej Deloitte. Sztuczna inteligencja pomoże przedsiębiorstwom stać się bardziej efektywnymi. Jednak automatyzacja i robotyka to może być również zagrożenie dla rynku pracy, o czym dyskutowano podczas jednej z debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Przewaga kosztowa polskich MŚP będzie spadać - Patorska z Deloitte

  - Przewaga kosztowa polskich małych i średnich firm będzie spadać w ciągu najbliższych lat, odpowiedzią może być ich ekspansja globalna - uważa Julia Patorska, lider zespołu ds. analiz ekonomicznych z Deloitte.
 • Podczas noworocznych wyprzedaży w e-sklepach mało atrakcyjnych ofert - Deloitte

  Podczas noworocznych wyprzedaży w e-sklepach mało atrakcyjnych ofert - Deloitte

  W największych e-sklepach ceny z połowy stycznia 2018 r. wobec połowy listopada 2017 r. spadły średnio o 7-8 proc. - wynika z informacji opublikowanej w poniedziałek przez Deloitte. Dodano, że tylko niektóre pozycje z kategorii gry komputerowe były tańsze o ponad 50 proc.
 • Deloitte: Polskie firmy koncentrują się na redukcji kosztów

  Deloitte: Polskie firmy koncentrują się na redukcji kosztów

  Polskie firmy koncentrują się na redukcji kosztów. Prawie trzy czwarte polskich menedżerów wyższego szczebla uważa, że obniżenie kosztów jest sposobem na uzyskanie przewagi konkurencyjnej - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte.
 • Centrum Usług dla Biznesu Deloitte do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 400 osób

  Centrum Usług dla Biznesu Deloitte do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 400 osób

  Centrum Usług dla Biznesu Deloitte w Rzeszowie, utworzone półtora roku temu, zatrudnia ponad 200 osób. Planowane jest podwojenie tej liczby w nadchodzących miesiącach. Centrum mieści się w SkyRes Warszawska, najnowocześniejszym biurowcu w Rzeszowie i ciągle się rozwija.
 • Raport finansowy Deloitte. ​Ekstraklasa na bogato

  Raport finansowy Deloitte. ​Ekstraklasa na bogato

  Choć na razie nie widać tego, jeśli chodzi o poziom sportowy, to polska piłka z roku na rok rośnie w siłę. Kluby zarabiają coraz więcej, choć oczywiście do europejskiej czołówki nie mamy się co porównywać.

Filmy - Deloitte (2)

 • Dyrektor działu audytu Deloitte Przemysław Zawadzki o wynikach raportu "Piłkarska liga finansowa - rok 2016" (wideo)

  - Podobnie, jak w poprzednim roku, zwycięzcy szósty raz z rzędu jest Legia Warszawa. Osiągnęła ona przychody na poziomie ponad 200 mln złotych – mówił Przemysław Zawadzki.
 • Ile wydamy w tym roku na święta?

  Polacy deklarują, że tym roku na prezenty i przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia wydadzą blisko 1 160 zł, czyli 13% więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej, bo aż 40% tej sumy chcemy przeznaczyć na prezenty, 33% wydamy na artykuły spożywcze, 19% przeznaczymy na świąteczny relaks, a 8 % planujemy wydać na towarzyskie spotkania z przyjaciółmi. Oprócz planowanych wydatków, Polacy chętnie mówią, co chcieliby dostać w prezencie oraz co sami ofiarują swoim bliskim. Komentuje Jakub Rosiecki, menedżer w dziale konsultingu Deloitte.