Deloitte

Artykuły - Deloitte (178)

 • Deloitte: Smog kosztuje Polskę 111 mld zł rocznie

  Deloitte: Smog kosztuje Polskę 111 mld zł rocznie

  Co roku UE płaci za smog ok. 2,9 proc. wygenerowanego na jej terenie PKB; w przypadku Polski to 111 mld zł rocznie - informuje w raporcie firma Deloitte. Dodaje, że aby zatrzymać niekorzystne dla Ziemi zmiany, trzeba przejść na gospodarkę obiegu zamkniętego.
 • Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? "Część zawodów może zniknąć"

  Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? "Część zawodów może zniknąć"

  Firmy na rozwój i wdrożenie systemów sztucznej inteligencji wydadzą 200 mld dol. do 2021 r. - wynika z danych firmy doradczej Deloitte. Sztuczna inteligencja pomoże przedsiębiorstwom stać się bardziej efektywnymi. Jednak automatyzacja i robotyka to może być również zagrożenie dla rynku pracy, o czym dyskutowano podczas jednej z debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Przewaga kosztowa polskich MŚP będzie spadać - Patorska z Deloitte

  - Przewaga kosztowa polskich małych i średnich firm będzie spadać w ciągu najbliższych lat, odpowiedzią może być ich ekspansja globalna - uważa Julia Patorska, lider zespołu ds. analiz ekonomicznych z Deloitte.
 • Podczas noworocznych wyprzedaży w e-sklepach mało atrakcyjnych ofert - Deloitte

  Podczas noworocznych wyprzedaży w e-sklepach mało atrakcyjnych ofert - Deloitte

  W największych e-sklepach ceny z połowy stycznia 2018 r. wobec połowy listopada 2017 r. spadły średnio o 7-8 proc. - wynika z informacji opublikowanej w poniedziałek przez Deloitte. Dodano, że tylko niektóre pozycje z kategorii gry komputerowe były tańsze o ponad 50 proc.
 • Deloitte: Polskie firmy koncentrują się na redukcji kosztów

  Deloitte: Polskie firmy koncentrują się na redukcji kosztów

  Polskie firmy koncentrują się na redukcji kosztów. Prawie trzy czwarte polskich menedżerów wyższego szczebla uważa, że obniżenie kosztów jest sposobem na uzyskanie przewagi konkurencyjnej - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte.
 • Centrum Usług dla Biznesu Deloitte do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 400 osób

  Centrum Usług dla Biznesu Deloitte do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 400 osób

  Centrum Usług dla Biznesu Deloitte w Rzeszowie, utworzone półtora roku temu, zatrudnia ponad 200 osób. Planowane jest podwojenie tej liczby w nadchodzących miesiącach. Centrum mieści się w SkyRes Warszawska, najnowocześniejszym biurowcu w Rzeszowie i ciągle się rozwija.
 • Raport finansowy Deloitte. ​Ekstraklasa na bogato

  Raport finansowy Deloitte. ​Ekstraklasa na bogato

  Choć na razie nie widać tego, jeśli chodzi o poziom sportowy, to polska piłka z roku na rok rośnie w siłę. Kluby zarabiają coraz więcej, choć oczywiście do europejskiej czołówki nie mamy się co porównywać.
 • Plzensky Prazdroj zwycięzcą konkursu na najlepsze raporty pozafinansowe

  Plzensky Prazdroj zwycięzcą konkursu na najlepsze raporty pozafinansowe

  Zwycięzcą konkursu Deloitte Central European Sustainability Report Award 2015 jest Plzensky Prazdroj, a. s. Raport zrównoważonego rozwoju czołowego czeskiego koncernu piwowarskiego został uznany za najlepszy spośród 76 raportów zgłoszonych z 7 środkowoeuropejskich rynków.
 • W Rzeszowie Deloitte zatrudni 300 osób

  W Rzeszowie Deloitte zatrudni 300 osób

  W czerwcu otwarte zostanie w Rzeszowie Regionalne Centrum Usług dla Audytu na Europę Środkową firmy Deloitte. Placówka będzie zajmować się m.in. przygotowywaniem dokumentów dla działów audytu w tej części Europy. Docelowo pracę w Rzeszowie znajdzie 300 osób. Jak poinformował Wolda Grant z Deloitte, w rzeszowskim centrum pracować będą specjaliści, którzy będ
 • Zakupy świąteczne: Część Polaków wyda prawie całą pensję

  Zakupy świąteczne: Część Polaków wyda prawie całą pensję

  Według raportu Deloitte, w tym roku na zakupy świąteczne przeznaczymy średnio 1282 zł - to o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Średni miesięczny dochód netto w 2015 r. wynosi natomiast 1487,2 zł na osobę*. Wychodzi na to, że część Polaków na święta wyda całą swoją pensję. Co zrobić, aby z tego powodu nie wpaść w pętlę zadłużenia i nie spłacać kredytu aż do kolejnych świąt?

Filmy - Deloitte (2)

 • Dyrektor działu audytu Deloitte Przemysław Zawadzki o wynikach raportu "Piłkarska liga finansowa - rok 2016" (wideo)

  - Podobnie, jak w poprzednim roku, zwycięzcy szósty raz z rzędu jest Legia Warszawa. Osiągnęła ona przychody na poziomie ponad 200 mln złotych – mówił Przemysław Zawadzki.
 • Ile wydamy w tym roku na święta?

  Polacy deklarują, że tym roku na prezenty i przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia wydadzą blisko 1 160 zł, czyli 13% więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej, bo aż 40% tej sumy chcemy przeznaczyć na prezenty, 33% wydamy na artykuły spożywcze, 19% przeznaczymy na świąteczny relaks, a 8 % planujemy wydać na towarzyskie spotkania z przyjaciółmi. Oprócz planowanych wydatków, Polacy chętnie mówią, co chcieliby dostać w prezencie oraz co sami ofiarują swoim bliskim. Komentuje Jakub Rosiecki, menedżer w dziale konsultingu Deloitte.