delhi

Artykuły - Delhi (63)

 • Siemens Mobility modernizuje metro w Delhi

  Siemens Mobility modernizuje metro w Delhi

  Siemens Mobility dostarczy technologie w zakresie systemów sygnalizacji, elektryfikacji oraz kontroli pociągów dla rozbudowującej się linii metra "Blue Line" w Delhi. Komunikacja zbiorowa to kluczowy czynnik rozwoju tego miasta. Linia "Blue Line" ma długość 65 km i przepustowość 30 000 pasażerów na godzinę.
 • Sposób na smog? Zakaz dla aut z parzystymi numerami

  Sposób na smog? Zakaz dla aut z parzystymi numerami

  Delhi, najbardziej zanieczyszczone miasto świata, podjęło desperacką próbę walki z truciznami, którymi same się zabija. Na początek stołeczne władze wprowadziły reglamentację miejsca na swoich ulicach.
 • ​Indie: 33-letnia Polka zgwałcona przez taksówkarza

  ​Indie: 33-letnia Polka zgwałcona przez taksówkarza

  33-letnia Polka została zgwałcona przez taksówkarza, który zaproponował, że ją zawiezie do Delhi, dokąd zmierzała z Mathury w stanie Uttar Pradeś w północnych Indiach - poinformowała w sobotę policja, cytowana na portalu dziennika "The Times of India".
 • Indie: Gwałciciele winni

  Indie: Gwałciciele winni

  Sąd w Delhi uznał we wtorek za winnych czterech mężczyzn oskarżonych m.in. o brutalny gwałt na 23-letniej studentce i doprowadzenie do jej śmierci. Sprawa zwróciła uwagę na sytuację kobiet w Indiach, gdzie według policji do gwałtu dochodzi co 20 minut.
 • Raport: Co czwarty mieszkaniec Azji Wsch. i Pacyfiku dopuścił się gwałtu

  Raport: Co czwarty mieszkaniec Azji Wsch. i Pacyfiku dopuścił się gwałtu

  Blisko 25 proc. mężczyzn mieszkających w regionie Azji Wschodniej i Pacyfiku co najmniej raz zgwałciło swoją partnerkę lub inną kobietę - wynika z najnowszego badania, którego wyniki opublikowano we wtorek w prestiżowym brytyjskim czasopiśmie "The Lancet".
 • Indie: Rodzina ofiary spaliła żywcem domniemanego gwałciciela

  Indie: Rodzina ofiary spaliła żywcem domniemanego gwałciciela

  38-letni Raju Vishwkarma zmarł wczoraj w wyniku odniesionych oparzeń po tym, jak krewni zgwałconej dziewczyny oblali go naftą i podpalili - donosi portal zeenews.india.com.
 • Indie: Media oburzone wyrokiem na najmłodszego sprawcę gwałtu zbiorowego

  Indie: Media oburzone wyrokiem na najmłodszego sprawcę gwałtu zbiorowego

  Indyjskie media zareagowały w niedzielę z oburzeniem na wyrok skazujący w sobotę 18-latka na trzy lata więzienia za udział w gwałcie zbiorowym w grudniu ubiegłego roku w Delhi.
 • Pijani mężczyźni zgwałcili 23-latkę. Twierdzą, że są niewinni

  Pijani mężczyźni zgwałcili 23-latkę. Twierdzą, że są niewinni

  Pięciu mężczyzn oskarżonych o brutalne zgwałcenie i spowodowanie śmierci studentki w stolicy Indii, Delhi, na rozprawie w sobotę nie przyznało się do winy - poinformował prawnik jednego z domniemanych sprawców. Sprawa odbiła się w Indiach szerokim echem.
 • Tłum w Delhi oddał cześć zmarłej ofierze gwałtu

  Tłum w Delhi oddał cześć zmarłej ofierze gwałtu

  Setki mieszkańców stolicy Indii, Delhi, wyszły w sobotę na ulice miasta, by oddać hołd zmarłej studentce, ofierze gwałtu zbiorowego, wyrazić solidarność z jej rodziną i wywrzeć nacisk na rząd, by ostrzej reagował na przestępstwa wobec kobiet.
 • Brutalny gwałt na 23-letniej studentce. Zarzut morderstwa dla 6 sprawców

  Brutalny gwałt na 23-letniej studentce. Zarzut morderstwa dla 6 sprawców

  Sześciu mężczyznom podejrzanym o dokonanie zbiorowego gwałtu na 23-letniej studentce w Delhi, w Indiach postawiono zarzut popełnienia morderstwa - poinformowała w sobotę indyjska policja. Ofiara brutalnej napaści zmarła w sobotę rano w szpitalu w Singapurze.

Filmy - Delhi (1)

 • Delhi. Sto nowoczenych przychodni i darmowe leki

  Oto nowoczesna placówka w Delhi, która oferuje bezpłatne usługi medyczne. Wyposażona jest w analizator – niewielkie urządzenie, które może wykonać 50 podstawowych analiz medycznych. Pozwala zmierzyć poziom cukru we krwi jak i wykonać test na malarię. Ogromnym plusem tej przychodni jest fakt, że pacjent otrzymuje fachową pomoc za darmo. Za przepisane przez lekarzy środki medyczne też nie musi płacić. Na terenie Delhi funkcjonuje już 100 takich nowoczesnych placówek medycznych.