Fakty - Delfin

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
delfin ,

Artykuły - Delfin (20)

 • Bałtyk wyrzucił na brzeg martwego delfina

  Bałtyk wyrzucił na brzeg martwego delfina

  8 września spacerujący wybrzeżem niemieckiej wyspy Fehmarn mężczyzna natrafił na martwego delfina białonosego. Walenia te są rzadkością w wodach Morza Bałtyckiego.
 • Naukowcy zaskoczeni: Adriatyk pełen rekinów i delfinów

  Naukowcy zaskoczeni: Adriatyk pełen rekinów i delfinów

  Grupa naukowców z Chorwacji i Włoch, która przez 18 dni badała z samolotu ilość zwierząt w Morzu Adriatyckim, jest zaskoczona wynikiem. Okazuje się, że jest tam dużo więcej delfinów, rekinów i waleni, niż się spodziewano.
 • Grube delfiny na diecie

  Delfiny z japońskiego delfinarium dorobiły się brzuchów i ich akrobacje przestały być widowiskowe. Dlatego musiały przejść na niskotłuszczową dietę - poinformowali przedstawiciele Kinosaki Marine World, w prefekturze Hyogo.
 • Delfiny z nadwagą idą na dietę

  Delfiny z nadwagą idą na dietę

  Dorobiły się brzuchów i ich akrobacje przestały być widowiskowe - dlatego delfiny z japońskiego delfinarium muszą przejeść na niskotłuszczową dietę. Od końca sierpnia odchudza się 19 delfinów, czyli wszystkie w delfinarium. Opiekunowie zdecydowali o diecie, gdy okazało się, że ich podopieczni nie są w stanie doskoczyć do umieszczonej nad wodą przeszkody.
 • Delfin pokaże, jak lepiej pływać... i latać

  Delfin pokaże, jak lepiej pływać... i latać

  Zaledwie przedwczoraj pisaliśmy o badaniach nad cechami ułatwiającymi niektórym zwierzętom latanie. Dziś dowiadujemy się o nowych odkryciach, które pozwolą ludziom, dzięki naśladowaniu mieszkańców mórz, wytwarzać doskonalsze śruby okrętowe oraz skrzydła i wirniki.
 • Delfin uratował dwa kaszaloty

  U wybrzeży Nowej Zelandii miał miejsce zaskakujący incydent - delfin uratował dwa uwięzione na plaży kaszaloty małe.
 • Mały delfin ma trzy matki

  Mały delfin ma trzy matki

  Dwumiesięczny delfin, urodzony w Narodowym Akwarium w Baltimore, ma trzy matki - podali we wtorek amerykańscy naukowcy.
 • Chłopiec widzący jak delfiny

  Chłopiec widzący jak delfiny

  Ben Underwood, czternastoletni mieszkaniec Sacramento, nie widzi od 3. roku życia. To nie przeszkadza mu jednak grać z rówieśnikami w piłkę czy jeździć na deskorolce. Mówię ludziom, że nie jestem ślepy. Ja po prostu nie widzę - mówi Ben.
 • Rozpoznawanie delfinów po gwizdaniu

  Rozpoznawanie delfinów po gwizdaniu

  Naukowcy opracowali program, który pozwala na rozpoznawanie gatunku delfina tylko na podstawie wydawanych przez niego dźwięków. W ten sposób będzie można rzetelniej ocenić szkody spowodowane przez rybołówstwo.
 • Aresztowani za prześladowanie delfina

  Dwóch mężczyzn podejrzewanych o nękanie delfina, który zamieszkał u wybrzeży Kentu w południowo-wschodniej Anglii zatrzymali w sobotę brytyjscy policjanci - podała policja.