dekret

Artykuły - Dekret (86)

 • Podatek od próżniaka wprowadzono dekretem na Białorusi

  Podatek od próżniaka wprowadzono dekretem na Białorusi

  - Już 107 mieszkańców Mińska wniosło opłatę w związku z nieprzepracowaniem w ciągu roku wymaganej liczby dni, zwaną popularnie podatkiem od pasożytnictwa - powiadomił w poniedziałek przedstawiciel białoruskiego Ministerstwa Podatków Andrej Sabaleuski.
 • Białoruś wprowadza specjalne certyfikaty

  Białoruś wprowadza specjalne certyfikaty

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wprowadził opłatę, dla tych obywateli którzy nie uczestniczą w finansowaniu wydatków państwowych. Osobom wykonującym pracę twórczą na Białorusi będą natomiast wydawane specjalne certyfikaty - poinformowała agencja Interfax-Zapad. Dzięki temu ludzie ci nie będą objęci dekretem o zapobieganiu pasożytnictwu społecznemu.
 • Komisja za przyznaniem stolicy środków na odszkodowania za dekret Bieruta

  Sejmowa komisja Skarbu Państwa poparła w środę senacki projekt nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji, dzięki której Warszawa ma otrzymywać do 200 mln zł rocznie z Funduszu Reprywatyzacji na odszkodowania za mienie przejęte na podstawie tzw. dekretu Bieruta.
 • Eksmisja polskiego biznesu na bruk

  Eksmisja polskiego biznesu na bruk

  Rząd deklaruje wolę poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Wiele inicjatyw było istotnie cennych i zostało zrealizowanych. Jednak w dalszym ciągu polscy przedsiębiorcy muszą borykać się z licznymi problemami, hamującymi ich poczynania lub niweczącymi efekty ich wieloletniej ciężkiej pracy. Takie sytuacje doprowadzały do upadku dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, posyłając tysiące pracowników na bruk. A przecież od polskiej przedsiębiorczości będzie zależeć sytuacja ekonomiczna i przyszłość kraju.
 • Dlaczego reprywatyzacja w Polsce leży na łopatkach?

  Dlaczego reprywatyzacja w Polsce leży na łopatkach?

  Reprywatyzacja nadal czeka na rozwiązanie. Przez 6 lat swoich rządów PO nie przedstawiła rozwiązania dotyczącego reprywatyzacji uzasadniając to brakiem środków w budżecie. Senackim projektem ustawy przyznającym Warszawie 200 milionów złotych rocznie na wypłatę odszkodowań wynikłych z dekretu Bieruta zajmie się obecnie komisja skarbu państwa.
 • Uporać się ze skutkami dekretu Bieruta

  Uporać się ze skutkami dekretu Bieruta

  W Senacie trwają prace nad projektem, który ma pomóc Warszawie uporać się z finansowymi skutkami dekretu Bieruta. Pieniędzy z budżetu na wypłatę odszkodowań domaga się też Kraków, argumentując, że ustawowe wsparcie tylko dla stolicy może być niezgodne z konstytucją.
 • Abp Hoser podtrzymuje dekret ws. odwołania proboszcza z Jasienicy

  Abp Hoser podtrzymuje dekret ws. odwołania proboszcza z Jasienicy

  Ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser podtrzymał swój dekret w sprawie odwołania ks. Wojciecha Lemańskiego z urzędu proboszcza w Jasienicy - wynika z dokumentu opublikowanego we wtorek przez ks. Lemańskiego.
 • 200 mln zł rocznie na odszkodowania za dekret Bieruta

  200 mln zł rocznie na odszkodowania za dekret Bieruta

  Przeznaczenie w latach 2013-2015 do 200 mln zł rocznie z Funduszu Reprywatyzacji na odszkodowania za nieruchomości przejęte dekretem Bieruta przewiduje projekt ustawy zgłoszony przez senatorów Platformy Obywatelskiej.
 • Jak zwracane są warszawskie grunty odebrane dekretem Bieruta

  Jak zwracane są warszawskie grunty odebrane dekretem Bieruta

  Właścicielom warszawskich gruntów, odebranych na podstawie dekretu Bieruta, należy się ich zwrot, ale gdy grunt nie jest już własnością miasta ani państwa lub został oddany w użytkowanie wieczyste komuś innemu, w grę wchodzi tylko odszkodowanie.
 • Krytyka dekretu biskupów w sprawie wystąpień z Kościoła

  Niemiecka organizacja "Wir sind Kirche" (My jesteśmy Kościołem), zabiegająca o reformę Kościoła katolickiego, skrytykowała w poniedziałek dekret biskupów pozbawiający prawa do sakramentów osoby, które występują z Kościoła, by nie płacić podatku kościelnego.

Filmy - Dekret (4)