dekorowanie

Filmy - Dekorowanie (10)

 • Ozdabianie doniczki techniką papier mache

  Papier mache to francuska technika ozdabiania i tworzenia przedmiotów z plastycznej, łatwo formującej się masy, która twardnieje po wysuszeniu, a którą robi się z rozmoczonego papieru makulaturowego. Oto poradnik, jak sprawić, by nasze doniczki odmieniły swój dotychczasowy, nudny wygląd - zobaczcie, jak udekorować doniczki techniką papier mache!
 • Ekspresowa polewa cytrynowa do ciast

  Polewy do ciast to znakomity dodatek nie tylko dekoracyjny do domowych wypieków. Delikatne, lukrowe polewy, którymi oblewa się całe ciasto czy jedynie robi drobne wzorki - tylko z polewą ciasto wygląda prawdziwie pięknie! Gotowe polewy ze sklepu nie smakują jednak tak dobrze jak te przyrządzane w domu. Jednak koniec ze żmudnym ucieraniem polew - poznajcie nasz przepis na ekspresową polewę cytrynową do ciast!
 • Jak szybko i tanio odświeżyć stare koszulki?

  Każdy z nas ma ulubione t-shirty, które po kilku praniach robią się szare i nieestetyczne. Szkoda ich jednak wyrzucać, właśnie dlatego uciec się do prostego sposobu na odświeżenie starych koszulek! Malowanie i ozdabianie prostymi wzorami to szybka metoda na odmienienie własnej garderoby, warto też wspomnieć o niezwykle przydatnej dzisiaj zalecie personalizacji koszulek czy bluzek. Zobaczcie nasz sposób!
 • Jak zrobić wałek dekoracyjny?

  Jak zrobić dekoracyjne wałki? Wbrew pozorom to bardzo proste! Dzięki takim wałkom można w prosty, szybki sposób udekorować przeróżne malowanie rzeczy. Niewielkie, zrobione gąbki wałeczki mogą być bazą do drobnych wzorów - wystarczą filcowe pomponiki czy choćby sam klej na gorąco! Możliwości tworzenia wzorków są niemalże nieograniczone - zobaczcie, jak prosto zrobić wałek dekoracyjny do malowania!