dekada

Artykuły - Dekada (40)

 • 10 najważniejszych technologii ostatnich 10 lat

  10 najważniejszych technologii ostatnich 10 lat

  Dekada zmierza ku końcowi. Ostatnie 10 lat w technologiach konsumenckich miało kluczowy wpływ na wiele aspektów naszego życia. Niektóre z rozwiązań, które pojawiły się jeszcze w drugiej połowie „lat 2000” dopiero w ostatnich latach zyskało tak dużą popularność, aby zostać ślad na codzienności. To bez wątpienia był czas zmian. Jakich? Odpowiedź poniżej.
 • Niemiecki przemysł najniżej od dekady

  Podczas piątkowego wieczora informacja o tym, że chińscy negocjatorzy zrezygnowali z odwiedzenia typowo farmerskich stanów przełożyła się na spadek notowań na Wall Street, a S&P 500 osunął się poniżej 3000 pkt. Szybko jednak pojawiły się doniesienia ze strony Chin, że nie miało to związku z przebiegiem rozmów, a USA są gotowe ponownie zaprosić negocjatorów.
 • Rok 2019 będzie dla posiadaczy lokat najgorszy od ponad dekady

  Rok 2019 będzie dla posiadaczy lokat najgorszy od ponad dekady

  Już niedługo inflacja będzie pochłaniać wartość oszczędności ponad dwa razy szybciej niż banki dopisywać będą do nich odsetki. Z tak niekorzystną sytuacją nie mieliśmy do czynienia od ponad dekady - wynika z szacunków analityków.
 • Blackout w Szczecinie. Minęła dekada od największej katastrofy energetycznej

  Blackout w Szczecinie. Minęła dekada od największej katastrofy energetycznej

  Kilka dni temu minęła dziesiąta rocznica największej awarii energetycznej w powojennej Polsce. Od tego czasu zainwestowano w system energetyczny miliardy złotych, by sytuacja się już nie powtórzyła. Czego nas nauczyła awaria w Szczecinie i okolicach?
 • Dekada wolnego rynku energii - co się zmieniło?

  Dekada wolnego rynku energii - co się zmieniło?

  Od lipca 2007 r. wszystkim odbiorcom energii elektrycznej w kraju, łącznie z gospodarstwami domowymi, przysługuje prawo swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej. Ilu klientów zdecydowało się dotychczas na zmianę? Sprawdzamy.
 • Minister węgierskiego rządu nie wyklucza przyjęcia euro do końca dekady

  Minister węgierskiego rządu nie wyklucza przyjęcia euro do końca dekady

  Minister gospodarki narodowej Węgier Mihaly Varga nie wykluczył przystąpienia jego kraju do strefy euro do końca dekady przy spełnieniu szeregu warunków. Powiedział o tym w wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika "Magyar Hirlap".
 • Polskę czeka dekada wzrostu internetu rzeczy

  Polskę czeka dekada wzrostu internetu rzeczy

  Miliardy urządzeń codziennego użytku połączonych do sieci - od samochodów po pralki czy centralne ogrzewanie - to nie wizja przyszłości, lecz rzeczywistość najbardziej dynamicznie rozwijającej się części sektora ICT, czyli internetu rzeczy. Według raportów idea IoT Polska ma największy potencjał nabywczy w przypadku inteligentnych urządzeń naszpikowanych elektroniką.
 • Poprawa nastrojów przed wydarzeniem dekady

  Przed nami wydarzenie dekady, czyli posiedzenie Rezerwy Federalnej na którym może dojść do decyzji o podwyżce stóp procentowych w USA. Wobec dobrych realiów gospodarczych oraz w oczekiwaniu na jutrzejsze wydarzenie, dzisiaj obserwowaliśmy spore odbicie na zachodnich parkietach, które widoczne było w szczególności w Europie. GPW również skorzystała na europejskich wzrostowych trendach.
 • Rynki surowcowe: Rynek niedźwiedzia potrwa do końca dekady

  Analityk DM AFS Damian Rosiński uważa, że globalny rynek niedźwiedzia na rynkach surowcowych potrwa do końca dekady. Z powodu nadpodaży ceny ropy naftowej nadal będą niskie, a miedź kontynuować będzie długoterminowy trend spadkowy. Szanse na odbicie stwarza jedynie rynek złota. Przecena surowców odbija się przede wszystkim na gospodarkach opartych na ich eksporcie - Brazylii, RPA oraz Australii.
 • Złota dekada Polic na GPW

  Dokładnie 10 lat temu, 14 lipca 2005 roku, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. zadebiutowała na warszawskim indeksie giełdowym. Dziś jako sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo jest integralną częścią największego w Polsce i czołowego w Europie koncernu chemicznego Grupy Azoty.