debiut giełdowy

Artykuły - Debiut giełdowy (410)

 • Kurs akcji Selvity w debiucie na GPW wzrósł o 21,39 proc. do 21 zł

  Kurs akcji powstałej po podziale Selvity spółki, obejmującej część usługową, wzrósł w środowym debiucie na rynku głównym GPW o 21,39 proc. do 21 zł.
 • Na giełdzie będzie mniej debiutów

  Na giełdzie będzie mniej debiutów

  Ciągłe zmiany w otoczeniu prawnym mocno wpływają na wielkość i strukturę przychodów z działalności maklerskiej. Koszty jej prowadzenia rosną w związku z koniecznością rozwijania działów prawnych, kontroli i audytu wewnętrznego. Najbardziej dotyka to małe podmioty. Dodatkowo w ub. roku sytuację pogorszyła afera GetBack. W jej wyniku wprowadzono nowe przepisy, które mogą zahamować rozwój rynku prywatnych emisji obligacji. Na słabej kondycji domów maklerskich tracą firmy pozyskujące finansowanie za ich pośrednictwem.
 • Kurs e-Xim IT w debiucie na NewConnect wzrósł o 62,5 proc.

  Kurs akcji firmy informatycznej e-Xim IT wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 62,5 proc. do 65 zł.
 • PwC: Drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW

  PwC: Drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW

  Na warszawskim parkiecie w pierwszym kwartale odnotowano trzy pierwotne oferty publiczne (IPO), wszystkie na alternatywnym rynku NewConnect, ich łączna wartość wyniosła 3 mln euro. Oznacza to już drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW - wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe", przygotowanego przez firmę PwC.
 • Kurs XTPL spadł na otwarciu w debiucie na GPW

  Kurs akcji technologicznej spółki XTPL spadł na otwarciu w środowym debiucie na rynku głównym GPW o 0,4 proc. do 232 zł.
 • Kurs akcji Pointpack.pl wzrósł w debiucie na NewConnect

  Kurs akcji Pointpack.pl wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 7,56 proc. do 19,36 zł.
 • Kurs Medinice wzrósł o 0,15 proc. na otwarciu w dniu debiutu na NewConnect

  Kurs Medinice, spółki zajmującej się badaniami i komercjalizacją wynalazków z obszaru kardiologii, na otwarciu w dniu debiutu na NewConnect wzrósł o 0,15 proc. do 13,02 zł.
 • Kurs akcji Creepy Jar wzrósł w debiucie na NewConnect o 53,85 proc. do 100 zł

  Kurs akcji Creepy Jar, producenta gier, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 53,85 proc. do 100 zł.
 • Kurs akcji Vabun wzrósł w debiucie na NewConnect o 53,2 proc.

  Kurs akcji spółki Vabun wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 53,2 proc. do 2,85 zł.
 • Kurs akcji ML System w debiucie na GPW nie zmienił się

  Kurs akcji ML System, spółki technologicznej oferującej rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem, nie zmienił się w debiucie na GPW i wyniósł 27 zł.

Filmy - Debiut giełdowy (1)

 • Debiuty chińskich spółek na GPW hamowane przez brak rozstrzygnięć ws. OFE

  Trwają rozmowy z chińskimi spółkami o ich debiucie na warszawskiej giełdzie, a niektóre z nich są już na „zaawansowanym” etapie – informuje Jarosław Dąbrowski, ekspert ds. rynków azjatyckich. To dobry moment na wejście na parkiet pod warunkiem, że będą to firmy związane z sektorem odnawialnych źródeł energii, żywności lub z nowoczesnymi technologiami. GPW może utorować im drogę na europejski rynek. Barierą mogą jednak okazać się problemy z otwartymi funduszami emerytalnymi.