DAX

Artykuły - DAX (4668)

 • Odbicie w Europie! Inwestorzy nie boją się pandemii?

  Odbicie w Europie! Inwestorzy nie boją się pandemii?

  Podczas dzisiejszych notowań mogliśmy obserwować wyraźne polepszenie nastrojów. O ile za sprawą wczorajszej decyzji Fedu, który ogłosił nielimitowany program QE, indeksy nie zdołały wyjść na plus, tak dziś rynek akcji ruszył w górę.
 • Analityk: Panika na rynku nie wiadomo dokąd zaprowadzi

  Analityk: Panika na rynku nie wiadomo dokąd zaprowadzi

  ​- Na rynku króluje panika i trudno powiedzieć dokąd może ona zaprowadzić. Zbiegły się dwa czynniki - obawy o przyszłość gospodarki z powodu koronawirusa i wojna cenowa OPEC z Rosją o ceny surowca - pisze w poniedziałek analityk BM Mbanku Rafał Sadoch.
 • ThyssenKrupp wypada z giełdy DAX

  ThyssenKrupp wypada z giełdy DAX

  Koncern Thyssen był członkiem założycielskim indeksu akcji DAX. Teraz stalowy gigant - ThyssenKrupp po fuzji w 1997 r. z KruppHoesch - musi opuścić najważniejszy niemiecki indeks akcji. Pracownicy drżą o przyszłość.
 • Tak dobrze na giełdach nie było od siedmiu lat

  Tak dobrze na giełdach nie było od siedmiu lat

  - W Europie na giełdach bardzo sprzyjające warunki, a indeksy powiększają 7-letnie maksima. Wskaźnik DAX przekroczył 12 tys. pkt., po raz pierwszy w historii - informują maklerzy.
 • Na GPW zadebiutowały ETF-y na indeksy DAX oraz S&P 500

  Na GPW zadebiutowały ETF-y na indeksy DAX oraz S&P 500

  Lyxor ETF DAX i Lyxor ETF S&P 500 zadebiutowały we wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych. Celem funduszy jest wierne odzwierciedlenie notowań głównych indeksów giełdy we Frankfurcie oraz Nowym Jorku.
 • Nowe ETF-y z walutową wkładką

  Nowe ETF-y z walutową wkładką

  Ostatniego dnia maja zadebiutują na warszawskim parkiecie kolejne dwa fundusze typu ETF. Za ich pomocą będzie można zarabiać na wzroście nowojorskiego indeksu S&P500 i frankfurckiego DAX-a. Ale chętni będą musieli się też zmierzyć z ryzykiem walutowym.
 • Małe spółki idą za DAX-em

  Małe spółki idą za DAX-em

  Jesteśmy przyzwyczajeni, że nasze indeksy naśladują ruchy najważniejszych światowych wskaźników. Dotyczy to przede wszystkim WIG20. Tymczasem od jesieni ubiegłego roku niemal identycznie jak DAX i S&P500 porusza się indeks naszych najmniejszych spółek.
 • Polska giełda w miarę odporna

  Polska giełda w miarę odporna

  W odróżnieniu od niemieckiego DAX polski WIG20 jest nadal powyżej poziomu wsparcia. Niedawna słabość GPW teraz okazuje się zaletą - czytamy w "Parkiecie".