dawn

Artykuły - Dawn (81)

 • RMF 24: Proszę Państwa, oto... Ceres

  RMF 24: Proszę Państwa, oto... Ceres

  NASA publikuje najnowsze zdjęcie planety karłowatej Ceres. Choć na pierwszy rzut oka obraz nie poraża jakością, warto je docenić, bo sonda Dawn wykonała fotografię z odległości około 1,2 miliona kilometrów, trzykrotnie przewyższającej odległość Księżyca od Ziemi. Ceres, największy obiekt pasa planetoid, jest ostatecznym celem wystrzelonej w 2007 roku sondy, która wejdzie na orbitę kosmicznej skały w marcu przyszłego roku.
 • Odkryto 20-kilometrową górę na powierzchni planetoidy

  Odkryto 20-kilometrową górę na powierzchni planetoidy

  Planetoida Vesta znów zaskoczyła astronomów. Badająca ją sonda Dawn ujawniła, że na powierzchni asteroidy znajduje się niemal 20-kilometrowe wzniesienie!
 • Wdowa po liderze Nirvany zapłaci pokaźną sumę

  Wdowa po liderze Nirvany zapłaci pokaźną sumę

  Amerykańska wokalistka Courtney Love słono zapłaciła za porozumienie z projektantką mody Dawn Simorangkir. Wdowa po Kurcie Cobainie przekaże designerce blisko pół miliona dolarów.
 • Teleskop Hubble'a sfotografował planetoidę Westa

  Krążący po orbicie okołoziemskiej Kosmiczny Teleskop Hubble'a wykonał zdjęcia dużej planetoidy Westa. Mają one pomóc w odpowiednim zaplanowaniu badań za pomocą sondy Dawn, która w przyszłym roku dotrze do planetoidy.
 • Drugi dodatek do Dawn of War 2

  Drugi dodatek do Dawn of War 2

  Relic Entertainment zapowiedziało drugi już samodzielny dodatek do słynnej strategii Dawn of War II. Rozszerzenie nosi nazwę Retribution.
 • Warhammer 40k: Dawn of War II - Chaos Rising

  Warhammer 40k: Dawn of War II - Chaos Rising

  Oczekiwany przez fanów Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising jest już w Polsce. Samodzielny dodatek do DoW II miał swoją premierę parę dni temu, w związku z tym, czas przyjrzeć się mu bliżej.
 • Nowa gra twórców Titan Questa

  Nowa gra twórców Titan Questa

  Powstaje "duchowy spadkobierca" hack'n'slasha Titan Quest nieistniejącego już studia Iron Lore - wszyscy fani pecetowego siekania i rąbania niech lepiej zapamiętają nazwę Grim Dawn.
 • Pakiet 18 gier od THQ za 50 euro na Steamie

  Pakiet 18 gier od THQ za 50 euro na Steamie

  A w nim m.in. Red Faction Guerrilla (i wcześniejsze), cała seria Warhammer 40,000, wszystkie części Company of Heroes, S.T.A.L.K.E.R., Saints Row 2 i Titan Quest. Opłaca się?
 • Bestialski Abscess

  Bestialski Abscess

  Kalifornijska grupa Abscess ma już za sobą nagrania nowego albumu "Dawn Of Inhumanity".
 • Nowy dodatek do Dawn of War II

  Nowy dodatek do Dawn of War II

  Tym razem nie od twórców, a od angielskich kolegów po fachu dowiedzieliśmy się, że będzie nowy dodatek do gry Warhammer 40.000: Dawn of War II.