Dawid Ogrodnik

Artykuły - Dawid Ogrodnik (44)

 • Dawid Ogrodnik wyznał, że zmaga się z depresją

  Dawid Ogrodnik wyznał, że zmaga się z depresją

  W niedzielę 23 lutego przypadał Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji Dawid Ogrodnik umieścił na swoim Instagramie apel o wspieranie osób zmagających się z tą chorobą. Przyznał też, że sam cierpi na depresję.
 • Dawid Ogrodnik wyznał, że zmaga się z depresją

  Dawid Ogrodnik wyznał, że zmaga się z depresją

  W niedzielę, 23 lutego, przypadał Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji Dawid Ogrodnik umieścił na swoim Instagramie apel o wspieranie osób zmagających się z tą chorobą. Przyznał też, że sam cierpi na depresję.
 • Ale metamorfoza! Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski

  Ale metamorfoza! Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski

  W 2021 roku na ekrany polskich kin trafi film fabularny "Na pełnej petardzie" (tytuł roboczy) opowiadający o życiu księdza Jana Kaczkowskiego. W roli głównej wystąpi dwukrotny zdobywca Orła - Polskiej Nagrody Filmowej, wielokrotny laureat FPFF w Gdyni - Dawid Ogrodnik.
 • Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego

  Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego

  Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego w biograficznej produkcji, za którą odpowiada East Studio. Zapowiada się kolejna wybitna rola aktora, który powoli staje się największą gwiazda polskiego kina.
 • "Ikar. Legenda Mietka Kosza": Leszek Możdżer na pomoc Dawidowi Ogrodnikowi

  "Ikar. Legenda Mietka Kosza": Leszek Możdżer na pomoc Dawidowi Ogrodnikowi

  Za stworzenie i przygotowanie warstwy muzycznej filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" odpowiada Leszek Możdżer. Odtwórca głównej roli Dawid Ogrodnik, aby oddać wiarygodnie grę na fortepianie, prosił jazzmana, by nagrywał siebie, kiedy gra - z różnych kamer, z różnych ujęć.
 • Dawid Ogrodnik: Bez okularów

  Dawid Ogrodnik: Bez okularów

  - Kiedy ściągałem okulary, musiałem cały czas kontrolować pracę oczu. Gdy pierwszy raz obejrzałem "Ikara...", poczułem, że w momentach, kiedy gram bez okularów, mój bohater jest bardziej bezbronny - powiedział Dawid Ogrodnik, odtwórca tytułowej roli w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy.
 • Dawid Ogrodnik jako postać nie z tego świata

  Dawid Ogrodnik jako postać nie z tego świata

  "Dzień czekolady" jest dla Dawida Ogrodnika debiutem w kinie familijnym. W tym obrazie wciela się w magiczną postać Skoczka Czasu, który pomaga głównym bohaterom, przyjmując zapłatę w czekoladzie.
 • Dawid Ogrodnik ze statuetką Shooting Star na Berlinale

  Dawid Ogrodnik ze statuetką Shooting Star na Berlinale

  Dawid Ogrodnik to jeden z dziesięciu aktorów, którzy otrzymali tytuł europejskiej wschodzącej gwiazdy - Shooting Star 2019. Uroczysta prezentacja Polaka i pozostałych uhonorowanych artystów odbyła się 12 lutego podczas 69. festiwalu filmowego w Berlinie.
 • Dawid Ogrodnik z tytułem Shooting Star 2019

  Dawid Ogrodnik z tytułem Shooting Star 2019

  Dawid Ogrodnik znalazł się na liście 10 aktorów, którzy otrzymali tytuł europejskiej wschodzącej gwiazdy - Shooting Star 2019. Uroczysta prezentacja Polaka i pozostałych uhonorowanych artystów odbędzie się w lutym podczas 69. festiwalu filmowego w Berlinie.
 • Ogrodnik i Żulewska: Oglądają filmy, w których grają?

  Ogrodnik i Żulewska: Oglądają filmy, w których grają?

  "Poniekąd jestem do tego zmuszony" - tak odpowiada Dawid Ogrodnik zapytany, czy ogląda filmy, w których występuje. Wtóruje mu Agnieszka Żulewska, która uważa, że wynika to nie tylko z ciekawości, ale i chęci uczenia się na własnych błędach.

Zdjęcia - Dawid Ogrodnik (32)

 • film.interia.pl
  Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski
 • film.interia.pl
  Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski
 • film.interia.pl
  Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"

Filmy - Dawid Ogrodnik (5)

 • Dawid Ogrodnik o serialu "Rojst": Robimy film

  "Format serialu 'Rojst' jest kinowy. Właściwie nie odczułem żadnych różnic, o których mógłbym powiedzieć 'o, teraz robię serial, więc coś się zmieniło'. Co ciekawe, nawet gdy zapyta się ekipę, co robimy, najpierw pada słowo 'robimy film'. A dokładniej - pięć filmów w ramach jednego planu, bo serial będzie składał się z pięciu odcinków" - mówi Dawid Ogrodnik o serialu "Rojst". W serialu aktor gra dziennikarza Zarzyckiego, który "ma swój własny kodeks dziennikarski, którego stara się przestrzegać i dlatego czasami nie jest łatwym partnerem dla innych". Na planie nowego serialu Showmax z aktorem rozmawiał Adrian Luzar z Interii. Reżyserem kryminalnego serialu "Rojst", którego akcja osadzona jest w latach 80. XX wieku gdzieś na południowym zachodzie Polski, jest Jan Holoubek. W serialu występują: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Premiera serialu "Rojst" - 19 sierpnia na Showmax.
 • Dawid Ogrodnik: Operator filmowy to partner aktora

  Dawid Ogrodnik jest gościem odbywającego się w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. W rozmowie z Anną Zając opowiedział, jak według niego powinna wyglądać współpraca między aktorem a operatorem filmowym.
 • Dawid Ogrodnik: Mam wakacje

  Dawid Ogrodnik jest gościem odbywającego się w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. Film "Ostatnia Rodzina", w którym wcielił się w rolę Tomasza Beksińskiego, startuje w Konkursie Głównym imprezy. W rozmowie z Anną Zając aktor ujawnił, że usnął na jednej z konkursowych projekcji; opowiedział, w jaki sposób zdobywa kolejne role oraz zdradził, że jest akurat w trakcie... wakacji.
 • Nominowani do Orłów 2014 o polskim kinie

  Nominowani do Orłów 2014 - Dawid Ogrodnik, Agnieszka Grochowska i Agata Kulesza - zgodnie twierdzą, że polskie kino od kilku lat prezentuje wysoki, światowy poziom, a zainteresowanie Polaków filmem rośnie.