Dawid Chwałka

Artykuły - Dawid Chwałka (126)

 • Dawid Chwałka zrezygnował z funkcji prezesa PZHL-u

  Dawid Chwałka zrezygnował z funkcji prezesa PZHL-u

  Dawid Chwałka nie jest już prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W środę PZHL poinformował, że złożył on dzień wcześniej rezygnację z pełnionej funkcji.
 • PZHL eksmitowany z siedziby? Prezes odpowiada

  PZHL eksmitowany z siedziby? Prezes odpowiada

  - Zwycięstwo w turnieju EIHC w Budapeszcie jest istotne tylko dla podniesienia morale zespołu, z punktu widzenia sportowego znacznie ważniejsze będą kwietniowe MŚ na Węgrzech - powiedział Interii prezes PZHL-u Dawid Chwałka, który odpowiada również na informację o eksmisji związku z obecnej siedziby.
 • Mała wojna "na górze" polskiego hokeja? Wiceprezes Minkina ma wątpliwości co do obligacji

  Mała wojna "na górze" polskiego hokeja? Wiceprezes Minkina ma wątpliwości co do obligacji

  W miniony czwartek zarząd PZHL-u, jednogłośnie, podjął decyzję o emisji obligacji, które mogą zadłużyć związek na kwotę 3,5 mln zł. Prezes Dawid Chwałka uspokaja, że to tylko zamiana zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe, ale wiceprezes Mirosław Minkina ma wątpliwości zarówno co do słuszności decyzji, jak i sposobu zwołania zarządu.
 • PZHL zdecydował o emisji obligacji

  PZHL zdecydował o emisji obligacji

  ​W środowisku hokejowym gruchnęła wieść, że prezes Dawid Chwałka we wtorek powiadomił zarząd o czwartkowym posiedzeniu, a pod nieobecność czterech członków, przeforsował uchwałę o wypuszczeniu obligacji, które zadłużą PZHL na kolejne 3,5 mln zł, przez co wierzytelności związku mogą sięgnąć już dziewięciu milionów. - To zamiana wierzytelności krótkoterminowych na długoterminowe, a pierwszą serię obligacji już dawno spłaciliśmy - tłumaczy Interii szef związku.
 • Prezes Chwałka dla Interii o Nolanie i długu w stosunku do hokeistów

  Prezes Chwałka dla Interii o Nolanie i długu w stosunku do hokeistów

  Z jednej strony wielki sukces - zatrudnienie w roli selekcjonera reprezentacji Teda Nolana, z drugiej kłopoty finansowe, przez które PZHL zalega kadrowiczom z wypłatą premii - o tym rozmawialiśmy z prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawidem Chwałką.
 • Turniej EIHC w Katowicach. Płachta. To dla nas prestiżowe zawody

  Turniej EIHC w Katowicach. Płachta. To dla nas prestiżowe zawody

  Zespoły Słowenii, Ukrainy i Włoch będą rywalami polskich hokeistów podczas rozpoczynającego się w czwartek w Katowicach turnieju EIHC. - To element przygotowań do kwietniowych mistrzostw świata - zapowiedział trener "Biało-czerwonych" Jacek Płachta.
 • Prezes Dawid Chwałka zapowiada ofensywę hokejową w TVP: NHL i Puchar Świata

  Prezes Dawid Chwałka zapowiada ofensywę hokejową w TVP: NHL i Puchar Świata

  ​Cztery mecze ligi NHL w tygodniu, wszystkie spotkania Pucharu Świata i więcej starć Polskiej Hokej Ligi będzie można obejrzeć w tym sezonie w TVP. - Już wkrótce na konferencji z zarządem TVP ogłosimy nową umowę na pokazywanie hokeja w Telewizji Polskiej - powiedział Interii prezes PZHL-u Dawid Chwałka.
 • Dawid Chwałka wybrany ponownie prezesem PZHL

  Dawid Chwałka wybrany ponownie prezesem PZHL

  Dawid Chwałka pozostaje prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Został wybrany ponownie na to stanowisko.
 • Trzech kandydatów na prezesa PZHL-u. Czerkawski nie startuje

  Trzech kandydatów na prezesa PZHL-u. Czerkawski nie startuje

  Dawid Chwałka, Zdzisław Ingielewicz i Lucjan Nowakowski - oto lista kandydatów na prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Nie ma wśród nich Mariusza Czerkawskiego, którego część środowiska postrzegała jako zbawcę polskiego hokeja. Wybory odbędą się 28 maja w Warszawie.
 • Kolejne tąpnięcie w PZHL-u. Skarbnik zrezygnował

  Kolejne tąpnięcie w PZHL-u. Skarbnik zrezygnował

  Napłynął kolejny zły sygnał z Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, po tym jak zrezygnował jego wiceprezes Jacek Chadziński, oskarżając prezesa Dawida Chwałkę o zadłużanie federacji. Rezygnację złożył także skarbnik PZHL-u Damian Delekta.