Dawid Chwałka

Artykuły - Dawid Chwałka (138)

 • PZHL zadłużony na ponad 16 mln zł. Klisiak: Może lepiej, aby ten związek upadł?

  PZHL zadłużony na ponad 16 mln zł. Klisiak: Może lepiej, aby ten związek upadł?

  Polski Związek Hokeja na Lodzie jest zadłużony na ponad 16 mln zł. - Nie wiem, czy nie lepiej, aby ten związek upadł, bo wtedy zaczęlibyśmy z czystym kontem - ocenił były kapitan reprezentacji Polski, olimpijczyk, Waldemar Klisiak, gość zjazdu, członek grupy wsparcia stworzonej przez byłych wybitnych hokeistów podczas sobotniego walnego zjazdu w Katowicach.
 • Polski hokej nad przepaścią. Dług PZHL-u jest większy, niż się wydawało

  Polski hokej nad przepaścią. Dług PZHL-u jest większy, niż się wydawało

  Okazuje się, że dług PZHL-u wobec Ministerstwa Sportu wynosi nie cztery miliony zł tylko sześć. W ten sposób dług hokejowej centrali może przekroczyć nawet 15 mln zł.
 • Polski hokej w kryzysie. PZHL? Najpierw audyt, a potem wybory!

  Polski hokej w kryzysie. PZHL? Najpierw audyt, a potem wybory!

  Szefowie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie podjęli w ostatnich dniach próbę poprawienia wizerunku i nie ma w tym niczego złego, ale naprawdę jest tylko jeden sposób, by udowodnili, że rzeczywiście zależy im na polskim hokeju - zwołanie walnego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego.
 • Reprezentacja Polski spadła z dywizji IA. Nasz hokej woła o zmiany

  Reprezentacja Polski spadła z dywizji IA. Nasz hokej woła o zmiany

  Hokejowa reprezentacja Polski spadła z zaplecza elity do trzeciej ligi. Nasz zespół grał słabo, znacznie poniżej swoich możliwości, ale jeśli winę za degradację zrzucimy na hokeistów, to do drugiej ligi szybko nie wrócimy. Spadek to syrena alarmowa, że polski hokej musi przejść głębokie zmiany. Potwierdzają to dwaj nasi byli znakomici zawodnicy - Mariusz Puzio i Jacek Szopiński.
 • Polski hokej nad przepaścią po rządach duetu Hałasik - Chwałka

  Polski hokej nad przepaścią po rządach duetu Hałasik - Chwałka

  Kłamstwo w wypadku byłego już prezesa PZHL-u Dawida Chwałki miało długie nogi. Kierował hokejową centralą bez mała cztery lata. Wespół ze swym poprzednikiem Piotrem Hałasikiem zostawili olbrzymi dług i to nie wdzięczności, tylko finansowy. Ich harce doprowadziły do tego, że ministerstwo cofnęło hokejowi dotację i odebrało PZHL-owi reprezentację Polski, czego ta piękna dyscyplina nie pamięta.
 • Piotr Demiańczuk nowym prezesem PZHL

  Piotr Demiańczuk nowym prezesem PZHL

  Piotr Demiańczuk na ostatnim posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie został wybrany jego nowym prezesem. Zastąpił na tym stanowisku Dawida Chwałkę, który podał się do dymisji 28 lutego.
 • Dawid Chwałka zrezygnował z funkcji prezesa PZHL-u

  Dawid Chwałka zrezygnował z funkcji prezesa PZHL-u

  Dawid Chwałka nie jest już prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W środę PZHL poinformował, że złożył on dzień wcześniej rezygnację z pełnionej funkcji.
 • PZHL eksmitowany z siedziby? Prezes odpowiada

  PZHL eksmitowany z siedziby? Prezes odpowiada

  - Zwycięstwo w turnieju EIHC w Budapeszcie jest istotne tylko dla podniesienia morale zespołu, z punktu widzenia sportowego znacznie ważniejsze będą kwietniowe MŚ na Węgrzech - powiedział Interii prezes PZHL-u Dawid Chwałka, który odpowiada również na informację o eksmisji związku z obecnej siedziby.
 • Mała wojna "na górze" polskiego hokeja? Wiceprezes Minkina ma wątpliwości co do obligacji

  Mała wojna "na górze" polskiego hokeja? Wiceprezes Minkina ma wątpliwości co do obligacji

  W miniony czwartek zarząd PZHL-u, jednogłośnie, podjął decyzję o emisji obligacji, które mogą zadłużyć związek na kwotę 3,5 mln zł. Prezes Dawid Chwałka uspokaja, że to tylko zamiana zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe, ale wiceprezes Mirosław Minkina ma wątpliwości zarówno co do słuszności decyzji, jak i sposobu zwołania zarządu.
 • PZHL zdecydował o emisji obligacji

  PZHL zdecydował o emisji obligacji

  ​W środowisku hokejowym gruchnęła wieść, że prezes Dawid Chwałka we wtorek powiadomił zarząd o czwartkowym posiedzeniu, a pod nieobecność czterech członków, przeforsował uchwałę o wypuszczeniu obligacji, które zadłużą PZHL na kolejne 3,5 mln zł, przez co wierzytelności związku mogą sięgnąć już dziewięciu milionów. - To zamiana wierzytelności krótkoterminowych na długoterminowe, a pierwszą serię obligacji już dawno spłaciliśmy - tłumaczy Interii szef związku.