dawcy

Artykuły - Dawcy (74)

 • Dawco, czas się bać

  Dawco, czas się bać

  Jeśli nie zmienimy kodeksu rodzinnego, drastycznie spadnie liczba dawców nasienia - twierdzi "Rzeczpospolita". Może się bowiem okazać, że w przyszłości mężczyzna, który oddał spermę, zostanie zmuszony do ... płacenia alimentów swojemu biologicznemu dziecku.
 • Udana operacja pobrania nerki z użyciem robota da Vinci

  Udana operacja pobrania nerki z użyciem robota da Vinci

  Bez komplikacji zakończyła się operacja pobrania nerki od żywego dawcy przy użyciu robota da Vinci, którą przeprowadzono w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.
 • Krew dla chorych czy na leki?

  Krew dla chorych czy na leki?

  Krwiodawcy coraz częściej nie chcą podpisywać zgody na sprzedaż składników ich krwi koncernom farmaceutycznym - informuje "Dziennik Polski".
 • Pielgrzymka honorowych dawców krwi i szpiku do Łagiewnik

  Honorowi dawcy krwi i szpiku, osoby po przeszczepach, ich rodziny i przyjaciele spotkają się w sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Podczas pielgrzymki chętni będą mogli oddać krew.
 • Warszawa: Brakuje krwi grup minusowych

  Warszawa: Brakuje krwi grup minusowych

  Zasoby w stołecznych bankach krwi maleją. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi mieszkańców Warszawy i Mazowsza o zgłaszanie się do oddziałów lub ambulansów. W wakacje brakuje dawców, a liczba wypadków rośnie w zastraszającym tempie.
 • Pierwsze w Polsce pobranie nerki do przeszczepu w technice 3D

  Pierwszą w Polsce operację pobrania nerki mało inwazyjną techniką laparoskopową od żywego dawcy z wykorzystaniem obrazowania 3D przeprowadzili chirurdzy Kliniki Gastroenterologii i Transplantologii CSK MSW w Warszawie.
 • Chcą być dawcami szpiku

  240 osób zapisało się w e wtorek do banku dawców szpiku kostnego - leku ratującego życie chorym na białaczkę.
 • Tajwan: Pięciu osobom przeszczepiono narządy od dawcy z HIV

  Jeden z cieszących się najlepszą opinią szpitali na Tajwanie przeszczepił pięciu pacjentom organy od dawcy zarażonego wirusem HIV. Biorcy zostali poddani terapii antyretrowirusowej - poinformowała przedstawicielka szpitala w Tajpej.

Zdjęcia - Dawcy (0)