dawcy

Artykuły - Dawcy (43)

 • Dawco, czas się bać

  Dawco, czas się bać

  Jeśli nie zmienimy kodeksu rodzinnego, drastycznie spadnie liczba dawców nasienia - twierdzi "Rzeczpospolita". Może się bowiem okazać, że w przyszłości mężczyzna, który oddał spermę, zostanie zmuszony do ... płacenia alimentów swojemu biologicznemu dziecku.
 • Tajwan: Pięciu osobom przeszczepiono narządy od dawcy z HIV

  Jeden z cieszących się najlepszą opinią szpitali na Tajwanie przeszczepił pięciu pacjentom organy od dawcy zarażonego wirusem HIV. Biorcy zostali poddani terapii antyretrowirusowej - poinformowała przedstawicielka szpitala w Tajpej.
 • Nergal: Zdrowie nie ma narodowości

  Nergal: Zdrowie nie ma narodowości

  Sporo kontrowersji wzbudziła emisja programu "Misja specjalna" poświęcona kwestiom związanym z przeszczepami szpiku kostnego. Oświadczenie w tej sprawie wydał Nergal, lider zespołu Behemoth, który wciąż czeka na dawcę. Na ostre słowa chorego artysty oświadczeniem zareagowali dziennikarze programu.
 • Behemoth apelują: Rejestrujcie się!

  Behemoth apelują: Rejestrujcie się!

  Trwa apel grupy Behemoth do dawców szpiki o rejestrowanie się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. "Zwracamy się do Was z apelem o zarejestrowanie się w Fundacji DKMS. Każda kolejna osoba, która zarejestruje się w tej bazie (potoczna nazwa to baza dawców szpiku kostnego) to większa szansa na znalezienie odpowiedniego dawcy szpiku dla Nergala" - czytamy na oficjalnej stronie zespołu.
 • Raper dawcą szpiku kostnego

  Raper dawcą szpiku kostnego

  Amerykański hiphopowiec 50 Cent zachęca fanów, by poszli jego śladem i zarejestrowali się jako dawcy szpiku kostnego.
 • Gdy chcesz zostać dawcą krwi, szpiku lub nerki

  Gdy chcesz zostać dawcą krwi, szpiku lub nerki

  Może ty uratujesz komuś życie. A może ktoś uratuje je tobie? Specjaliści wyjaśniają jak można zostać dawcą.
 • Kopacz: Będzie narodowy program transplantacji

  Niebawem ogłosimy narodowy program transplantacji - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz, która odznaczyła dziś w Warszawie osoby oddające więcej niż jeden raz szpik kostny, komórki, tkanki oraz narządy.
 • Chcą oddać nerki, lecz prawo tego nie przewiduje

  Trzy osoby zgłosiły się do ośrodków transplantologii we Włoszech wyrażając gotowość dobrowolnego oddania nerki chorym obcym ludziom - podała prasa. Jednak prawo nie przewiduje takiej ewentualności i dlatego decyzję musi podjąć resort zdrowia.
 • Szuka dawcy szpiku kostnego

  Szuka dawcy szpiku kostnego

  Piosenkarka Rihanna postanowiła pomóc nigeryjskiemu sportowcowi w znalezieniu dawcy szpiku kostnego.
 • Szukają dawcy nasienia

  Szukają dawcy nasienia

  Annette Bening ("American Beauty", "Kobiety"), Julianne Moore ("Godziny", "Miasto ślepców"), Mark Ruffalo ("Tatuaż", "Zodiak"), Josh Hutcherson ("Most do Terabithii", Podróż do wnętrza ziemi 3D") i Mia Wasikowska ("Opór", "Alicja w krainie czarów") dołączyli do obsady nowego filmu niezależnej reżyserki Lisy Cholodenko ("Na wzgórzach Hollywood", "Jaskinie serca").