Muzyka - Davis

Artykuły - Davis (37)

 • "Co się stało z 'peace & love'?"

  "Co się stało z 'peace & love'?"

  Poznajcie Luke'a. Faceta, który współtworzył najpopularniejszy album w dziejach - "Thriller" Michaela Jacksona (nakład: 65 milionów). Gościa, który ze swoim Toto sprzedał 35 milionów płyt. I o którego talent zabiegał Miles Davis, Elton John czy Bruce Springsteen.
 • Mick Jagger targował się nawet z prostytutkami

  Mick Jagger targował się nawet z prostytutkami

  Amerykańska dziennikarka i pisarka Debra Sharon Davis ujawnia sekrety Micka Jaggera z The Rolling Stones.
 • Słynny wokalista chorował na bulimię?

  Słynny wokalista chorował na bulimię?

  Czy John Lennon cierpiał na bulimię? Tak przynajmniej twierdzi autorka książki "BackStage Pass VIP" Debra Sharon Davis.
 • Basista MC5 nie żyje

  Basista MC5 nie żyje

  W wieku 68 lat zmarł Michael Davis, basista amerykańskiej grupy MC5.
 • Kraków: Bluesroads po raz drugi. Gwiazdą Guy Davis

  Kraków: Bluesroads po raz drugi. Gwiazdą Guy Davis

  We wtorek (24 maja) w Krakowie rozpoczyna się druga edycja Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej "Bluesroads". W programie m.in. warsztaty instrumentalno-wokalne oraz taneczne, bluesowe kino, ogólnopolski przegląd zespołów, msza gospel oraz występy gwiazd.
 • Korne wojsko Jonathana Davisa

  Korne wojsko Jonathana Davisa

  W rozmowie z INTERIA.PL Fieldy, basista Korna, nie pokazał zbyt wiele entuzjazmu, ale kilka godzin później na scenie Spodka w Katowicach razem z kolegami dał niezły popis. Za nami piąta edycja Metal Hammer Festival.
 • Miał myśli samobójcze

  Miał myśli samobójcze

  Jonathan Davis z zespołu Korn był w ciężkiej depresji podczas sesji nagraniowej ostatniego albumu zespołu "Korn III - Remember Who You Are". Wokalista miał myśli samobójcze.
 • "Miles Davis i telefon komórkowy"

  "Miles Davis i telefon komórkowy"

  Wydany w 2010 roku album "Falling Down A Mountain" to kolejna płyta Tindersticks, która udowadnia, że dołek, w który grupa Stuarta A. Staplesa wpadła z powodu kłopotów natury personalnej, to już przeszłość. Zróżnicowany stylistycznie, ale wciąż w "tinderstickowym" klimacie album, na którym pobrzmiewa northern soul, psychodelia, a nawet glam, otwiera tytułowa kompozycja, którą mógł nagrać Miles Davis circa 1970. I choć utwór "Falling Down A Mountain" brzmi bardzo retro, to jednak został nagrany na miarę XXI wieku - na telefonie komórkowym. Z liderem Tindersticks, mieszkającym we Francji i mówiącym z mocno francuskim akcentem Brytyjczykiem Stuartem A. Staplesem, rozmawiała Artur Wróblewski.
 • Paramore - biografia

  Paramore to punk-rockowa formacja ze Stanów Zjednoczonych. W skład zespołu wchodzą Hayley Williams, Jeremy Davis oraz Zac i Josh Farro. Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy wokalistka Hayley Williams przyjechała do miasta Franklin i poznała tam braci Farro. W tym samym czasie Williams wraz z czwartym członkiem zespołu - Jeremym Davisem - grała w zespole Factory. Początek zespołu Paramore to rok 2004, a ich debiutancki utwór to "Conspiracy". Od tej pory grupa miała okazję występować na kilku
 • Jazzowe płyty wszech czasów

  Jazzowe płyty wszech czasów

  Miles Davis a może Ornette Coleman? Czyje dzieło zasługuje na miano najważniejszego albumu w historii muzyki jazzowej?