David Lynch

Artykuły - David Lynch (115)

 • David Lynch o pandemii: "To okazja do eksperymentowania"

  David Lynch o pandemii: "To okazja do eksperymentowania"

  Reżyser "Miasteczka Twin Peaks" w czasie izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa wrócił do swojej legendarnej pasji sprzed dekady - znów publikuje swoje dziwaczne raporty pogodowe.
 • David Lynch oferuje bezpłatne medytacje dla lekarzy

  David Lynch oferuje bezpłatne medytacje dla lekarzy

  Centrum Zdrowia i Relaksacji i Davida Lyncha otworzyło fundusz o nazwie "Heal the Healers Now". Celem jest wprowadzenie medytacji transcendentalnej dla medyków, którzy leczą chorych na koronawirusa.
 • David Lynch nie chce oglądać nowej "Diuny"

  David Lynch nie chce oglądać nowej "Diuny"

  Ekranizacja "Diuny" Franka Herberta, nad którą pracuje obecnie Denis Villeneuve, to bez wątpienia film, na który czekają tysiące widzów na całym świecie. Do tego grona nie należy jednak David Lynch, który w wywiadzie dla portalu "The Hollywood Reporter" przyznaje, że jego zainteresowanie filmem Villeneuve'a jest zerowe.
 • Czym zajmuje się David Lynch w czasie kwarantanny?

  Czym zajmuje się David Lynch w czasie kwarantanny?

  W czasie izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa azylem dla słynnego reżysera stała się jego pracownia stolarska, w której tworzy malutkie lampy. Reżyser oddaje się też medytacji transcendentalnej. Darmowe kursy tej techniki medytacyjnej oferuje pracownikim służby zdrowia.
 • Honorowe Oscary rozdane. Wśród laureatów David Lynch i Geena Davis

  Honorowe Oscary rozdane. Wśród laureatów David Lynch i Geena Davis

  Amerykański aktor Wes Studi oraz reżyserzy - Włoszka Lina Wertmueller i Amerykanin David Lynch - zostali laureatami tegorocznych honorowych Oscarów za całokształt osiągnięć. Aktorka Geena Davis otrzymała nagrodę im. Jeana Hersholta za działalność humanitarną.
 • David Lynch odbierze honorowego Oscara

  David Lynch odbierze honorowego Oscara

  Laureatami honorowych Oscarów za całokształt zostaną w 2019 r. amerykański aktor Wes Studi oraz reżyserzy - Włoszka Lina Wertmueller i Amerykanin David Lynch. Z kolei aktorka Geena Davis otrzyma nagrodę im. Jeana Hersholta za działalność humanitarną.
 • David Lynch, Wes Studi i Lina Wetmueller laureatami honorowych Oscarów

  David Lynch, Wes Studi i Lina Wetmueller laureatami honorowych Oscarów

  Akademia Sztuki i Techniki Filmowej opublikowała w poniedziałek listę laureatów Oscarów za całokształt twórczości. Nagrody honorowe w 2019 r. otrzymują: reżyser David Lynch, aktor Wes Studi pochodzący z plemienia Czirokezów i włoska reżyserka Lina Wertmueller.
 • Fascynujący David Lynch

  Fascynujący David Lynch

  Nie lubi zdradzać szczegółów życia prywatnego ani wykładać sensu swoich filmów - mówi o Davidzie Lynchu Richard A. Barney. W swej książce "David Lynch" pisarz przytacza najbardziej znane i głośne wywiady z reżyserem.
 • Deskorolka od Davida Lyncha na aukcji w Toruniu

  Deskorolka od Davida Lyncha na aukcji w Toruniu

  Deskorolkę przesłaną przez Davida Lyncha z podpisami ekipy filmowej "Twin Peaks" będzie można wylicytować na aukcji VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do regionalnych instytucji pomagającym m.in. samotnym matkom i niepełnosprawnym.
 • Wystawa prac Davida Lyncha w Toruniu

  Wystawa prac Davida Lyncha w Toruniu

  Wernisaż z udziałem amerykańskiego reżysera filmowego Davida Lyncha otworzy 12 listopada wystawę jego prac plastycznych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Prezentacja mniej znanego dorobku artysty będzie wydarzeniem towarzyszącym 25. edycji festiwalu Camerimage.