David Fincher

Synonimy:
Fincher David,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - David Fincher (72)

 • David Fincher nakręci kolejny film na podstawie scenariusza autora „Siedem”

  David Fincher nakręci kolejny film na podstawie scenariusza autora „Siedem”

  Słynny reżyser kontynuuje swoją współpracę z Netfliksem. Po nakręceniu dla tego giganta streamingowego filmu „Mank”, teraz szykuje nowy projekt. Będzie nim film zatytułowany „The Killer”. Jego scenariusz napisze Andrew Kevin Walker, scenarzysta, który dla Finchera napisał wcześniej scenariusz głośnego filmu „Siedem” z Bradem Pittem i Morganem Freemanem.
 • Ciekawy przypadek Davida Finchera

  Ciekawy przypadek Davida Finchera

  Jego najnowszy film zatytułowany "Mank", już przed premierą, która miała miejsce kilka dni temu na Netfliksie, wymieniany był jako jeden z przyszłorocznych oscarowych pewniaków. To w dużej mierze zasługa renomy reżysera, dla którego to już jedenasta produkcja w dorobku - znaczna część z nich na stałe zapisała się w historii kinematografii. David Fincher, reżyser-samouk, to prawdziwy fenomen, który już od pierwszego obrazu wypracował własny, niepowtarzalny styl.
 • "Mank": Powrót różyczki [recenzja]

  "Mank": Powrót różyczki [recenzja]

  O tym filmie reżyser David Fincher marzył od 20 lat. Fani jego charakterystycznego stylu niekoniecznie. Oto opowieść o wykluwaniu się hollywoodzkiego stylu i związkach kina z polityką - "Mank".
 • Brad Pitt o zabawnym zwyczaju Davida Finchera

  Brad Pitt o zabawnym zwyczaju Davida Finchera

  Wszyscy ci, którzy lubią obejrzeć film w ciszy i skupieniu, powinni pamiętać o tym, by nie przyjmować zaproszenia Davida Finchera na urządzany przez niego wieczorek filmowy. Reżyser czekającego na premierę "Manka" zwykł bez przerwy komentować oglądane filmy, o czym opowiedział stały bywalec takich spotkań - Brad Pitt.
 • "Mank" Davida Finchera od 4 grudnia w Netflixie

  "Mank" Davida Finchera od 4 grudnia w Netflixie

  To jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku i niemal murowany kandydat do walki o Oscary w najważniejszych kategoriach. "Mank", który opowiada historię powstania scenariusza filmu wszech czasów, „Obywatela Kane’a”, zadebiutuje na Netflixie 4 grudnia tego roku.
 • David Fincher kręci nowy film. Kto w rolach głównych?

  David Fincher kręci nowy film. Kto w rolach głównych?

  Ruszyła machina promocyjna filmu Davida Finchera "Mank" realizowanego dla Netfliksa. To biograficzny film, którego tytułowym bohaterem będzie scenarzysta "Obywatela Kane'a", Herman J. Mankiewicz. Netflix opublikował pierwsze zdjęcia z tej produkcji, w której w głównych rolach wystąpią: Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tuppence Middleton oraz Tom Burke w roli Orsona Wellesa.
 • David Fincher kręci film o powstawaniu "Obywatela Kane'a"

  David Fincher kręci film o powstawaniu "Obywatela Kane'a"

  Wśród autorów najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku jest również David Fincher, którego ostatnim dziełem była "Zaginiona dziewczyna" z 2014 roku. Autor "Siedem" i "Zodiaka" jest w trakcie zdjęć do filmu biograficznego, poświęconego powstawaniu "Obywatela Kanea". "Mank", bo taki będzie nosił tytuł, będzie dostępny na platformie Netflix.
 • David Fincher szykuje nowy film

  David Fincher szykuje nowy film

  David Fincher ostatni raz stanął za kamerą filmu fabularnego przy okazji "Zaginionej dziewczyny" (2014). Po kilku latach przerwy i paru porzuconych projektach reżyser wraca do sal kinowych. "Mank" będzie biografią scenarzysty Hermana Mankiewicza. Film powstanie dla platformy Netflix.
 • "Mindhunter": Nowy serial Davida Finchera

  "Mindhunter": Nowy serial Davida Finchera

  Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun nowego serialu stacji Netflix zatytułowanego "Mindhunter". Za produkcją zapowiadaną jako połączenie "Milczenia owiec" i "House of Cards" stoi David Fincher.
 • David Fincher wyreżyseruje sequel "World War Z"?

  David Fincher wyreżyseruje sequel "World War Z"?

  Po stracie reżysera J.A. Bayony ("Niemożliwe") wszystko wskazywało na to, że druga część przeboju sci-fi "World War Z" nie powstanie. Jednak gwiazdor filmu Brad Pitt zaangażował do projektu swojego przyjaciela - Davida Finchera ("Zaginiona dziewczyna").