David Cameron

Artykuły - David Cameron (38)

 • Brexit może zaszkodzić także Polsce

  Brexit może zaszkodzić także Polsce

  Brexit może zaszkodzić także Polsce, zapowiedział w rozmowie z Interią Mike Lynch, Ambasador Biznesu UK Trade & Investment, doradca premiera Davida Camerona z którym rozmawiał Bartosz Bednarz.
 • Porozumienie w sprawie Wielkiej Brytanii i referendum 23 czerwca

  W piątek rynki wyczekiwały na wynik szczytu Unii Europejskiej w sprawie porozumienia z Wielką Brytanią, który przyniósł spodziewane zakończenie. Wynegocjowano warunki, na których premier David Cameron miałby zarekomendować swoim wyborcom, zagłosowanie za pozostaniem w UE.
 • Przełom w negocjacjach z Wielką Brytanią

  Przełom w negocjacjach z Wielką Brytanią

  Premier David Cameron oświadczył w, że projekt porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE spełnia większość oczekiwań Londynu. Cameron zapewnił też, że "pomimo wad i frustracji, które dalej będą wiązać się z członkostwem w Unii Europejskiej", jeśli uda się uzyskać porozumienie, jego rząd będzie namawiał wyborców do głosowania w referendum za pozostaniem W. Brytanii w UE.
 • Dalsze negocjacje UE - Wielka Brytania

  Negocjatorzy Wielkiej Brytanii i instytucji Unii Europejskiej spotkają się dziś w Brukseli i będą kontynuować prace nad porozumieniem ws. reformy wspólnoty - poinformował wczoraj w nocy rzecznik brytyjskiego premiera Davida Camerona.
 • Cameron: Nie wykluczam Brexitu

  Cameron: Nie wykluczam Brexitu

  Wielka Brytania może wyjść z Unii Europejskiej. Zdaniem premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona takiego scenariusza nie można wykluczyć.
 • Cameron musi rozliczyć się z UE

  Cameron musi rozliczyć się z UE

  Partia Pracy dostała odpowiednią nauczkę, a wręcz została ukarana za brak spójnej polityki gospodarczej, przy czym wynik odnotowany w Szkocji jest po prostu zawstydzający. Wynik SNP to jednak sygnał, którego premier David Cameron nie może zignorować.
 • Referendum w Wielkiej Brytanii w 2017 roku

  Referendum w Wielkiej Brytanii w 2017 roku

  Premier David Cameron - szef Partii Konserwatywnej, która zwyciężyła we wczorajszych wyborach parlamentarnych w W. Brytanii - poinformował w piątek, że przeprowadzi referendum w sprawie dalszych losów swego kraju w UE. Obiecał Szkotom większą decentralizację.
 • Anglia: Referendum ws. członkostwa w UE będzie kluczowe

  Anglia: Referendum ws. członkostwa w UE będzie kluczowe

  W Wielkiej Brytanii rozpędu nabiera kampania wyborcza. Partia Pracy ostrzegła przed referendum ws. członkostwa w UE. Premier David Cameron obiecał plebiscyt do końca 2017 r., a teraz chce go nawet przyspieszyć.
 • Cameron: Świat jest na krawędzi kolejnego kryzysu

  Cameron: Świat jest na krawędzi kolejnego kryzysu

  Brytyjski premier alarmuje: świat jest na krawędzi kolejnego kryzysu. Po powrocie ze szczytu G20 w Australii, David Cameron napisał tekst dla dziennika Guardian i ostrzega w nim przed skutkami niepewnej sytuacji międzynarodowej i stagnacji gospodarczej w wielu zakątkach świata. Premier przekonuje, że jest na to jedno lekarstwo: więcej wolnego handlu.
 • Wielka Brytania na tym wygrała

  Wielka Brytania na tym wygrała

  Przeciwnicy niepodległości wygrali czwartkowe referendum ws. wystąpienia Szkocji z W. Brytanii z wynikiem ponad 55 proc. - świadczą dane ogłoszone w piątek. Premier David Cameron zapowiedział przyznanie szerszych kompetencji Szkocji, Walii i Irlandii Płn.