David Cameron

Artykuły - David Cameron (224)

 • ​Żniwa Davida Camerona. Były premier zarobi fortunę

  ​Żniwa Davida Camerona. Były premier zarobi fortunę

  Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron, po opuszczeniu Downing Street, przebiera w intratnych ofertach - informuje "The Independent".
 • Kryzys w Libii i problem Europy. David Cameron umywa ręce

  Kryzys w Libii i problem Europy. David Cameron umywa ręce

  Brytyjska interwencja w targanej wojną domową Libii została przeprowadzona bez wcześniejszego rozpoznania przez wywiad i pozbawiona była koncepcji przywrócenia porządku w tym północnoafrykańskim kraju. Dziś błędne decyzje premiera Davida Camerona odczuwa cała Europa. Libia jest bowiem jednym terenem działania dżihadystów i początkowym portem dla migrantów nielegalnie przekraczających Morze Śródziemne – pisze "The Guardian".
 • David Cameron prosił UE o ograniczenie swobody podróżowania

  David Cameron prosił UE o ograniczenie swobody podróżowania

  ​Równo miesiąc po referendum unijnym w Wielkiej Brytanii telewizja BBC wyemituje serię dyskusji i programów o drodze Brexitu do zwycięstwa. BBC dotarła miedzy innymi do informacji, że tuż przed referendum premier David Cameron prosił kanclerz Angelę Merkel o pomoc w sprawie niekontrolowanej imigracji.
 • David Cameron się żegna: Musimy uszanować wolę wyborców

  David Cameron się żegna: Musimy uszanować wolę wyborców

  "Obiecaliśmy referendum i do niego doszło. Musimy uszanować decyzję wyborców" – mówił odchodzący premier Wielkiej Brytanii David Cameron, który nie zamierza odchodzić z polityki. Były już szef brytyjskiego gabinetu po raz ostatni wziął udział w cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi w Izbie Gmin.
 • "Potrzebujemy stabilności. David Cameron powinien zostać"

  "Potrzebujemy stabilności. David Cameron powinien zostać"

  Prominentny deputowany Partii Konserwatywnej Andrew Bridgen oświadczył w piątek rano, że premier Wielkiej Brytanii David Cameron powinien pozostać na stanowisku, aby dodać otuchy wyborcom w Szkocji i Irlandii Północnej, a także uspokoić światowe rynki finansowe.
 • Rośnie przewaga zwolenników Brexitu. Mocne oskarżenia pod adresem Camerona

  Rośnie przewaga zwolenników Brexitu. Mocne oskarżenia pod adresem Camerona

  ​Najnowsze sondaże opinii brytyjskich wyborców wskazują, że zwolennicy Unii stracili przewagę i na czoło wysunął się Brexit. Według sondażu ICM z 30 maja 47 proc. ankietowanych opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. 44 proc. uczestników badania było za pozostaniem. Jednocześnie zwolennicy Brexitu przypuścili atak na premiera Davida Camerona. Premiera zaatakowali wprost dwaj antyunijni przywódcy, minister sprawiedliwości Michael Gove i były burmistrz Londynu Boris Johnson.
 • David Cameron: Wyjście z UE byłoby działaniem na naszą szkodę

  David Cameron: Wyjście z UE byłoby działaniem na naszą szkodę

  Brytyjski premier David Cameron wystąpił w pierwszym kampanijnym programie przed referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. "Wyjście ze Wspólnoty znacząco zaszkodzi naszej gospodarce. To byłoby działanie na naszą szkodę" - ostrzegał. Cameron zdecydowanie opowiedział się przeciwko wejściu Turcji do UE.
 • Żona głowy państwa jeździ starym gratem. Za 8,2 tys. zł!

  Żona głowy państwa jeździ starym gratem. Za 8,2 tys. zł!

  Politycy z pierwszych stron gazet, mający decydujący wpływ na losy kraju, poruszają się zazwyczaj opancerzonymi limuzynami w towarzystwie agentów ochrony.
 • Wielka Brytania: Czołowi politycy publikują zeznania podatkowe

  Wielka Brytania: Czołowi politycy publikują zeznania podatkowe

  Premier David Cameron odpierał w poniedziałek zarzuty podkreślając, że jego decyzja o publikacji zeznań podatkowych była "bezprecedensowa". Na podobny krok zdecydowali się minister finansów George Osborne, mer Londynu Boris Johnson i lider Partii Pracy Jeremy Corbyn.
 • "Panama Papers": David Cameron opublikował swe zeznania podatkowe

  "Panama Papers": David Cameron opublikował swe zeznania podatkowe

  Premier Wielkiej Brytanii David Cameron opublikował w niedzielę swoje zeznania podatkowe w następstwie kierowanych przeciwko niemu w ostatnich dniach zarzutów, że wzbogacił się na udziałach w funduszu inwestycyjnym wymienionym w "Panama Papers". Ten gest otwartości nie zdał się jednak na wiele, gdyż media zwróciły uwagę na ujawniony w zeznaniach fakt otrzymania w 2011 roku przez Camerona od swej matki dwóch darowizn w kwocie 100 tys. funtów każda. Jak się sugeruje, mogło to służyć uniknięciu podatku spadkowego.

Zdjęcia - David Cameron (1)

 • fakty.interia.pl
  David Cameron triumfuje

Filmy - David Cameron (6)

 • Cameron: Podam się do dymisji

  David Cameron - premier Wielkiej Brytani - ogłosił, że poda się do dymisji. Nowy premier wyłoniony zostanie najprawdopodbniej w październiku.
 • Cameron: Podam się do dymisji

  David Cameron - premier Wielkiej Brytani - ogłosił, że poda się do dymisji. Nowy premier wyłoniony zostanie najprawdopodbniej w październiku.
 • Premier Szydło na wspólnej konferencji przed spotkaniem z Cameronem

  Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyleciał dziś do Warszawy. O godz. 9:00 spotkał się z Beatą Szydło. Oświadczenie dla mediów szefowie rządów Wielkiej Brytanii i Polski wygłosili przed planowanymi rozmowami politycznymi.
 • Wzrasta niechęć Brytyjczyków do imigrantów

  To zmierzch brytyjskiego raju dla imigrantów? Wiele na to wskazuje. Przed wyborami uzupełniającymi w okręgu Rochester - gdzie faworytem sondaży jest Mark Reckless z eurosceptycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) - nastroje w Wielkiej Brytanii widocznie się radykalizują. Widzi to doskonale premier David Cameron, który wie, że on sam też musi zaostrzyć retorykę wobec imigrantów, jeśli zależy mu na społecznym poparciu. Brytyjczycy, pytani o swój stosunek do imigrantów, udzielają bardzo różnych odpowiedzi. - Polacy i mieszkańcy krajów Europy Wschodniej przyjeżdżają do nas, ciężko pracują w polu, przy zbiorach owoców – ja nie mam problemu z imigrantami. Rozumiem jednak frustrację, jaką budzą w społeczeństwie te osoby, które przyjeżdżają tutaj nie do pracy, a po zasiłki - mówi John Baldock, właściciel małego sklepu ze słodyczami w Rochester. - Nad napływem imigrantów nie ma dostatecznej kontroli! - to słowa Jean Hubbard, pracownicy służby zdrowia. - Nie są to tacy ludzie, jakich chcielibyśmy tutaj widzieć! - ostro stwierdza emeryt Bob Stebbings. W Rochester, niczym w soczewce, ogniskują się dziś nastroje całego brytyjskiego społeczeństwa. Czy Wielka Brytania wkrótce zamknie swoje podwoje dla przybyszów z zagranicy?