Data Center

Artykuły - Data Center (14)

 • Polcom zakończył budowę nowego data center

  Polcom zakończył budowę nowego data center

  Polcom zakończył budowę jednego z największych i najnowocześniejszych ośrodków przetwarzania danych w Europie. Nowy obiekt, wart 63 mln zł, jest zlokalizowany w małopolskiej Alwerni znajdującej się przy autostradzie łączącej Katowice z Krakowem i wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie dla ośrodków tego typu.
 • Qumak generalnym wykonawcą data center dla Krajowej Izby Rozliczeniowej

  27,1 mln zł netto wart jest pozyskany, w konkursie ofert, przez spółkę Qumak kontrakt na realizację i serwis centrum obliczeniowego Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. (KIR).
 • Qumak zdobył kolejny kontrakt w sektorze naukowym

  Qumak wyposaży Data Center w ramach Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego (CBPIO). Spółka podpisała właśnie umowę podwykonawczą z generalnym wykonawcą projektu - Eiffage Polska Budownictwo SA. Jej wartość to ponad 9,5 mln zł brutto.
 • IBM otwiera w Polsce nowe Data Center

  IBM otwiera w Polsce nowe Data Center

  IBM uruchomił w Polsce nowe Data Center. Ośrodek zlokalizowany jest w Błoniu w okolicach Warszawy i należy do najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych tego typu centrów w Polsce. Nowe Data Center jest trzecim tego typu ośrodkiem obliczeniowym IBM w Polsce. Nowe Centrum zajmuje powierzchnię ok. 3500 m2.
 • OPTeam ma umowę na blisko 9,6 mln złotych

  Dwa nowoczesne data center powstaną w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach dzięki współpracy z giełdową spółką OPTeam. Dziś podpisano umowy w tej sprawie. Studenci i pracownicy naukowi już po wakacjach będą mieli do dyspozycji m.in. szybsze łącza internetowe i lepszy dostęp do uczelnianych baz danych.
 • OPTeam: Umowy na blisko 9,6 mln zł

  Spółka OPTeam (GPW: OPM) wyposaży Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach w dwa nowoczesne data center. Wartość umów, które zostaną zawarte 28 czerwca, wyniesie ok. 9,58 mln zł brutto.
 • Nowa spółka w strukturach Grupy TP

  Integrated Solutions to nowa spółka, która powstała w ramach Grupy TP. Będzie świadczyła usługi integracji systemów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz dostarczała rozwiązania dla Centrów Przetwarzania Danych (Data Center).
 • Qumak-Sekom wycofuje się z budowy własnego data center w Krakowie

  Qumak-Sekom, integrator systemów i sieci komputerowych, rezygnuje z planów stworzenia własnego centrum danych w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej, ze względu na negatywną ocenę inwestycji przez akcjonariuszy - poinformował prezes spółki, Paweł Jaguś. Dodał on, że zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2010 r., w wysokości bliższej tej z 2009 r. niż 2008 r.
 • Wola Info ma kontrakt z KGHM na 3,5 mln zł

  Wola Info wygrała przetarg zorganizowany przez spółkę KGHM Polska Miedź na realizację projektu z obszaru Data Center. Wartość kontraktu wynosi 3,5 mln złotych. Termin ukończenia prac planowany jest na koniec 2007 roku.
 • Kolejne wdrożenie Comarch Loyalty Management w Rosji

  Comarch podpisał kolejny kontrakt w Rosji. To już druga umowa z największą rosyjską siecią hipermarketów Perekriostok i Pyaterochka. Kontrakt przewiduje świadczenie usług dostępu do platformy lojalnościowej Comarch Loyalty Management z Data Center zlokalizowanym w Krakowie. Umowa opiewa na kwotę 6 milionów złotych, usługi świadczone będą w przeciągu 5 lat.