Darth Vader

Artykuły - Darth Vader (28)

 • Organizm otrzymał nazwę po Lordzie Vaderze

  Organizm otrzymał nazwę po Lordzie Vaderze

  Niektórzy biolodzy marzą o odkryciu nowego gatunku, by mogli nadać mu nazwę po członku rodziny lub słynnej osobie. Inni szukają dalszych inspiracji, choćby wśród bohaterów "Gwiezdnych wojen". Nowo odkryty gatunek skrzypłocza został nazwany Vaderlimulus tricki.
 • Ile kosztowałoby stworzenie Dartha Vadera?

  Ile kosztowałoby stworzenie Dartha Vadera?

  Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się ile mogłoby kosztować stworzenie zbroi Dartha Vadera, strona Shade Station przeprowadziła odpowiednie szacunki.
 • Darth Vader śpiewa "Hello" Adele

  Darth Vader śpiewa "Hello" Adele

  Singiel "Hello" brytyjskiej piosenkarki Adele bije rekordy popularności. Nie dziwią więc liczne przeróbki, które ukazują się w sieci. Ostatnie z nich nawiązują do "Gwiezdnych wojen", w których miejsce piosenkarki zajmuje jedna z najpopularniejszych postaci serii - Darth Vader.
 • Lenin przerobiony na Dartha Vadera w Odessie

  Lenin przerobiony na Dartha Vadera w Odessie

  Stojący w Odessie pomnik Włodzimierza Lenina został przerobiony przez artystę Ołeksandra Miłówa na statuę Dartha Vadera. Według artysty to pierwszy na świecie posąg mrocznego bohatera "Gwiezdnych Wojen".
 • Lord Vader przytula Spider-Mana?

  Lord Vader przytula Spider-Mana?

  Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie miejsce, gdzie lord Darth Vader przytula się ze Spider-Manem? Gdzie Batman przechadza się obok Sylvestra Stallone'a i Bruce'a Willisa, a postaci z gier wideo kupują komiksy na oczach zachwyconych fanów?
 • Darth Vader w filharmonii

  Darth Vader w filharmonii

  George Lucas przygotował nową wersję "Gwiezdnych wojen". Będzie można ją obejrzeć... jedynie w filharmonii.
 • Brad Pitt lepszy od Bonda

  Brad Pitt lepszy od Bonda

  Nie James Bond, nie Darth Vader i nie Indiana Jones. A więc kto? Największym bohaterem filmowym wszech czasów jest Tyler Durden z "Podziemnego kręgu", w którego wcielił się Brad Pitt.
 • Darth Vader w więzieniu?

  Darth Vader w więzieniu?

  Brytyjskie władze wydały nakaz aresztowania mężczyzny, który w stroju Dartha Vadera, słynnego czarnego charakteru z "Gwiezdnych Wojen" George'a Lucasa, zaatakował dwie osoby - napisał w czwartek dziennik "Daily Telegraph".
 • Darth Vader nad Brukselą

  Darth Vader nad Brukselą

  Wysoki na 26 metrów balon w kształcie hełmu lorda Dartha Vadera z "Gwiezdnych wojen" unosił się we wtorek, 12 lutego, nad centrum Brukseli.
 • Darth Vader i "Neuromancer"

  Darth Vader i "Neuromancer"

  Hayden Christensen, znany z kultowej serii George'a Lucasa "Gwiezdne wojny", będzie gwiazdą filmowej ekranizacji słynnej powieści "Neuromancer".