Darłowo

Synonimy:
Darłowie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Darłowo (15)

 • Darłowo: 62-letni mężczyzna utonął w Bałtyku

  Darłowo: 62-letni mężczyzna utonął w Bałtyku

  W Darłówku (woj. zachodniopomorskie) doszło w poniedziałek do tragedii. 62-letni mieszkaniec Śląska wszedł rankiem do morza, ale duża fala uniemożliwiła mu wypłynięcie na brzeg - informuje "Dziennik Bałtycki".
 • W Darłowie zatonął kuter

  W Darłowie zatonął kuter

  ​W porcie w Darłowie zatonął kuter. Nikomu nic się nie stało.
 • W Darłowie powstanie nowy browar za 30 mln zł

  W Darłowie powstanie nowy browar za 30 mln zł

  30 mln zł w budowę nowego browaru w Darłowie (Zachodniopomorskie) zainwestuje biznesmen Marek Jakubiak - właściciel browarów Ciechan i Lwówek Śląski.
 • Największe działa III Rzeszy

  Największe działa III Rzeszy

  Tego marcowego dnia 1943 roku pociąg specjalny wodza III Rzeszy nie jechał do Berlina najkrótszą trasą. Na zaproszenie Alberta Speera, ministra amunicji i uzbrojenia Rzeszy, Hitler na nadbałtyckim poligonie wojskowym miał obejrzeć nowości niemieckiego przemysłu zbrojeniowego...
 • Zawarcie istotnej umowy - uzupełnienie Raportu Bieżącego nr 2/2011

  Zarząd Spółki Hefal Serwis S.A. informuje, iż w dniu 10.01.2011 roku podpisał umowę z Miastem Darłowo, której przedmiotem jest wykonanie zadania p.n. "Dostawa mobilnego lodowiska - Plac T. Kościuszki w Darłowie". Wartość umowy wynosi: 386.575,30 zł brutto. Termin wykonania zamówienia do 28.01.2011 roku Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatyw
 • Darłowo: Procesja w 512. rocznicę morskiego kataklizmu

  Około 200 osób uczestniczyło w sobotę wieczorem w błagalno - pokutnej procesji w Darłowie (Zachodniopomorskie), związanej z morskim kataklizmem, jaki nawiedził miasto 16 września 1497 roku.
 • Rybacy wypłyną mimo zakazu

  Ministerstwo Gospodarki Morskiej zaprosi do Polski unijnego komisarza ds. rybołówstwa Joe Borga, by w bezpośrednich rozmowach przekonać go do zniesienia wprowadzonego w lipcu zakazu połowów dorsza na Bałtyku Wschodnim - poinformował w środę wiceminister Grzegorz Hałubek. Zapewnił też, że czynione są starania o to, by zaproszenie do komisarza Borga wystosował osobiście premier Jarosław Kaczyński.
 • Skandynawskie poziomki w Darłowie

  Skandynawskie poziomki w Darłowie

  Projekcją filmu Ingmara Bergmana "Tam gdzie rosną poziomki" rozpoczął się w czwartek w Darłowie (Zachodniopomorskie) VII Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich.
 • Przegrały w swoim mateczniku

  Przegrały w swoim mateczniku

  W Darłowie nazywanym miastem Andrzeja Leppera i Przemysława Gosiewskiego nikt z Samoobrony i PiS-u nie dostał się do rady miasta.
 • Koncertowe Lato w Darłowie

  Koncertowe Lato w Darłowie

  Muzyczna uczta "Koncertowego Lata" w Darłowie już za nami. Zakończył ją zespół Myslovitz, niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Dziś Koncertowe Lato zawita do Ustronia Morskiego.