Darek Malejonek

Artykuły - Darek Malejonek (11)

 • Arka Noego: Darek Malejonek o koncertach z dziećmi

  Arka Noego: Darek Malejonek o koncertach z dziećmi

  Gościem "Dzień dobry TVN" był Darek Malejonek i jego najbliżsi - dzieci i wnuki. Potomkowie muzyka zaczynali karierę w dziecięcej Arce Noego, a czy kontynuują swoją muzyczną przygodę?
 • Gwiazdy punk rocka na Tauron Life Festival Oświęcim

  Gwiazdy punk rocka na Tauron Life Festival Oświęcim

  16 czerwca podczas Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się specjalny koncert "Punk Alive", podczas którego na scenie wystąpią m.in. Kazik, Ania Rusowicz, Maleo, Tomasz Budzyński i Robert Brylewski.
 • Malejonek: "Klątwa" to nie bunt, tylko skandal

  Malejonek: "Klątwa" to nie bunt, tylko skandal

  - "Klątwa" to nie jest żadna kontestacja ani bunt, tylko skandal. To uderzanie w bardzo bezpieczne punkty, bo gdyby uderzono na przykład w półksiężyc, a nie krzyż, to wtedy konsekwencje byłby zupełnie inne - ocenił we wtorek w radiu RMF FM muzyk Dariusz Malejonek.
 • Ostróda Reggae Festival: Izrael gra Kulturę

  Ostróda Reggae Festival: Izrael gra Kulturę

  W piątek 7 sierpnia podczas Ostróda Reggae Festival odbędzie się specjalny koncert połączony z premierą płyty "Izrael gra Kulturę".
 • Kozak System, Enej i Maleo dla Ukrainy ("Brat za brata")

  Kozak System, Enej i Maleo dla Ukrainy ("Brat za brata")

  Nowa wersja utworu "Brat za brata" to protest song mający na celu zwrócenie uwagi na krwawe wydarzenia na Ukrainie. W ramach solidarności z naszym wschodnim sąsiadem siły połączyli ukraińska grupa Kozak System oraz Polacy: grupa Enej i Darek "Maleo" Malejonek.
 • "Panny Wyklęte". Sztuka empatii (recenzja)

  "Panny Wyklęte". Sztuka empatii (recenzja)

  Historia tzw. Żołnierzy Wyklętych po wielu latach zakłamania, przebija się wreszcie do świadomości Polaków, a ci którzy nazywani byli bandytami i zdrajcami, po latach otrzymują należny im szacunek.
 • "Morowe Panny": Warszawa pamięta

  "Morowe Panny": Warszawa pamięta

  Ponad cztery tys. widzów obejrzało w Warszawie sobotni koncert "Morowe Panny" zorganizowany w ramach 68. obchodów Powstania Warszawskiego. Na scenie w Parku Wolności zaśpiewały m.in.: Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova i Marika.
 • Morowe Panny idą w noc

  Morowe Panny idą w noc

  Paulina Przybysz, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, a także inne znane wokalistki wystąpią 28 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego podczas koncertu organizowanego w ramach corocznego cyklu "Pamiętamy '44".
 • "W Afryce drzemie przyszłość muzyki"

  "W Afryce drzemie przyszłość muzyki"

  Maleo Reggae Rockers jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych "marek" na polskim rynku muzycznym, związanym z reggae. A wokalista i założyciel zespołu Darek Malejonek to postać nietuzinkowa oraz niezwykle barwna. MRR ogrywa się właśnie ze świeżym materiałem muzycznym przygotowanym na nową płytę.
 • "Być zrozumianym"

  "Być zrozumianym"

  Darka "Maleo" Malejonka w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Od początku lat 80. uczestniczy w wielu liczących się projektach i zespołach ze sceny niezależnej. Grał w takich grupach jak Izrael, Kultura, Moskwa czy Armia. Pod koniec lat 80. dołączył do zespołu Houk, gdzie szybko stał się postacią pierwszoplanową. Największą popularnością grupa cieszyła się na początku lat 90. za sprawą takich płyt jak debiutancka "Soul Ammunition" i "Transmission Into Your Heart". Później Malejonek nieco zaniedbał występy w Houku (w sumie w ciągu 15-letniej historii wyszło tylko pięć płyt grupy) na rzecz swojego zespołu Maleo Reggae Rockers i chrześcijańskich grup 2Tm2,3 i Arka Noego. Latem 2004 roku ukazały się wznowienia wszystkich płyt zespołu (poza "Extra Panem" z 2000 roku). Z tej okazji z "Maleo" rozmawiał Michał Boroń. W rozmowie lider grupy poruszył także sprawy związane z jego innymi zespołami - Maleo Reggae Rockers i Arką Noego.

Filmy - Darek Malejonek (1)

 • Projekt "Morowe Panny" i charakterne baby

  Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona, Paresłów zaśpiewały autorskie kompozycje inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego. Za stronę muzyczną projektu odpowiada Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers.