Danuta Wałęsowa

Synonimy:
Danuta Wałęsa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Danuta Wałęsowa (16)

 • Danuta Wałęsa apeluje do Jarosława Kaczyńskiego

  Danuta Wałęsa apeluje do Jarosława Kaczyńskiego

  Danuta Wałęsa postanowiła zapytać prezesa PiS, co wie o życiu... pszczół.
 • Byłe Pierwsze Damy piszą list ws. aborcji

  Byłe Pierwsze Damy piszą list ws. aborcji

  Byłe Pierwsze Damy Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska zabrały głos w sprawie aborcji. Wspólnie podpisały oświadczenie, w którym bronią dotychczasowego kompromisu aborcyjnego. Treść listu publikuje Radio Zet.
 • Danuta Wałęsa: Dzieci i szklanek nigdy za dużo

  Danuta Wałęsa: Dzieci i szklanek nigdy za dużo

  Danuta Wałęsa opowiedziała Katarzynie Olubińskiej z "Dzień Dobry TVN" o macierzyństwie, dzieciach i pytaniach, które zadają jej Polki. - Nigdy nie przywiązywałam wagi do Dnia Matki. Każdy na swój sposób ten dzień czci - powiedziała. - Za to Dzień Dziecka robię przez cały rok - dodała. - W życiu człowieka są pewne etapy. Ograniczanie się i wkładanie życia w ramy unieszczęśliwia człowieka. Trzeba pozwolić sobie, aby brać
 • 30 lat temu Danuta Wałęsa odebrała w imieniu męża Pokojową Nagrodę Nobla

  30 lat temu Danuta Wałęsa odebrała w imieniu męża Pokojową Nagrodę Nobla

  10 grudnia 1983 r. w Oslo Danuta Wałęsa wraz z synem Bogdanem odebrała przyznaną Lechowi Wałęsie Pokojową Nagrodę Nobla. "Pragniemy pokoju i dlatego nie chwytaliśmy i nie chwytamy za narzędzie siły fizycznej" - cytowała słowa przywódcy Solidarności jego żona.
 • 10 grudnia 1983 r. Danuta Wałęsowa odbiera - w zastępstwie męża - Pokojową Nagrodę Nobla

  10 grudnia 1983 r. Danuta Wałęsowa odbiera - w zastępstwie męża - Pokojową Nagrodę Nobla

  Nagroda została przyznana przez komitet parlamentu norweskiego za „przyczynienie się (…) do zagwarantowania pracującym praw do tworzenia ich własnych organizacji”. „Komitet uznaje Wałęsę za wyraziciela tęsknoty za wolnością i pokojem, która - mimo nierównych warunków - istnieje niepokonana we wszystkich narodach świata. W czasach, w których odprężenie i pokojowe rozwiązywanie konfliktów są bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej, wysiłek Wałęsy jest zarówno natchnieniem, jak i przykładem” - pisano w uzasadnieniu.
 • Nieznane fakty z życia Lecha Wałęsy

  Nieznane fakty z życia Lecha Wałęsy

  Danuta Wałęsa w rozmowie z magazynem "Focus" zdradza, jak poderwał ją były prezydent. Co ciekawe - kluczową rolę w ich znajomości odegrała guma do żucia...
 • Pierwsze damy Polski i Niemiec na Karuzeli Cooltury

  Pierwsze damy Polski i Niemiec na Karuzeli Cooltury

  Pierwsze damy Polski i Niemiec Anna Komorowska i Daniela Schadt oraz Danuta Wałęsa rozmawiały w niedzielę o miłości w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) podczas trwającej w tym mieście V Karuzeli Cooltury.
 • Krystyna Janda: Największa trauma w karierze

  Krystyna Janda: Największa trauma w karierze

  Z udziałem Lecha i Danuty Wałęsy odbyła się w czwartek wieczorem w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku premiera monodramu "Danuta W." w wykonaniu Krystyny Jandy, powstałego w oparciu o książkę autobiograficzną żony b. przywódcy Solidarności i b. prezydenta Polski.
 • Janda jako Danuta Wałęsowa

  Janda jako Danuta Wałęsowa

  - Ta rola wychodzi poza granice zawodu aktora, bo to nie jest gra, ale relacjonowanie historii Danuty Wałęsowej - mówi Krystyna Janda, która przygotowuje się do premiery monodramu "Danuta W.". Premiera - w czwartek w Gdańsku, dzień później - w stolicy.
 • Cokolwiek buraczany humor naszego wielkiego rodaka

  Cokolwiek buraczany humor naszego wielkiego rodaka

  Lech Wałęsa, laureat nagrody Nobla, patron lotnisk, kawaler wielu najwyższych odznaczeń, poza Orderem Orła Białego - dumny nosiciel Orderu Słonia, Łaźni i Jarosława Mądrego (naprawdę) miewa problem z powściągnięciem rubaszności.

Filmy - Danuta Wałęsowa (9)

 • "Wałęsa": scena łóżkowa na dobry początek

  Zapraszamy na plan filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy! Agnieszka Grochowska stara się zapanować nad żywiołem w postaci ósemki dzieci, a Robert Więckiewicz kręci "scenę łóżkową"...
 • Prezydent odznaczył Danutę Wałęsę

  W 23. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, prezydent odznaczył kobiety zasłużone dla przemian demokratycznych i budowy społeczeństwa obywatelskiego. Wśród odznaczonych Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski znalazła się Danuta Wałęsa. (TVN24/x-news)
 • Więckiewicz: W "Wałęsie" nie ma łatwych scen

  Z jednej strony trudność polegała na tym, żeby zbliżyć się do rzeczywistości, którą znamy, nie popadając jednocześnie w naśladownictwo. Z drugiej - żeby wiarygodnie zagrać wymyślone sceny z życia Lecha i Danusi - tak o pracy na planie filmu "Wałęsa" mówił Robert Więckiewicz.
 • "Danuta Wałęsa miała w sobie siłę i wolność"

  Lech i Danuta Wałęsowie już w czasach walki o wolność byli ludźmi głęboko wolnymi. To właśnie obecność takiej kobiety u jego boku sprawiła, że Lech Wałęsa dokonał wielkich rzeczy - uważa Agnieszka Grochowska, odtwórczyni roli Danuty Wałęsy w najnowszym filmie Andrzeja Wajdy.