Danuta Stenka

Artykuły - Danuta Stenka (142)

 • Danuta Stenka: Spodnie po bracie

  Danuta Stenka: Spodnie po bracie

  Zawód aktorki trzyma Danutę Stenkę w ryzach. Zmusza ją np. do dbania o siebie. Bywa, że najlepszym środkiem odchudzającym jest dla niej... kostium teatralny.
 • Danuta Stenka: Szczupła dzięki... kostiumowi teatralnemu

  Danuta Stenka: Szczupła dzięki... kostiumowi teatralnemu

  Zawód aktorki trzyma Danutę Stenkę w ryzach. Zmusza ją np. do dbania o siebie. Bywa, że najlepszym środkiem odchudzającym jest dla niej... kostium teatralny.
 • Danuta Stenka: W Polsce aktorki w pewnym momencie wypadają z gry

  Danuta Stenka: W Polsce aktorki w pewnym momencie wypadają z gry

  Kobiety dojrzałe mogą grać fantastycznie ciekawe role - mówi Danuta Stenka. Polskie kino stawia jednak na młodość, dojrzałym aktorkom oferując głównie role trzecioplanowe. Aktorka zauważa jednak, że sytuacja ta powoli ulega zmianie i cieszy się, że może oglądać dojrzałe kobiety na ekranach kin.
 • Danuta Stenka: Kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

  Danuta Stenka: Kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

  ​- Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem - mówi Danuta Stenka. Gwiazda ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe.
 • Danuta Stenka o sekretach swojego stylu

  Danuta Stenka o sekretach swojego stylu

  Danuta Stenka jest jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich aktorek. Patrząc na jej zdjęcia, trudno uwierzyć, że ma 57 lat.
 • Danuta Stenka w mocnych słowach o depresji

  Danuta Stenka w mocnych słowach o depresji

  Danuta Stenka przez wielu jest uważana za jedną z najlepszych polskich aktorek. 57-latka ma na koncie rewelacyjne role filmowe i teatralne.
 • Danuta Stenka: Kino popularne też zmusza do przemyśleń

  Danuta Stenka: Kino popularne też zmusza do przemyśleń

  Zdaniem Danuty Stenki, trylogia "Planety Singli" jest doskonale wyważona: bawi, wzrusza i stawia tematy do przemyśleń. Jak pozytywny wpływ na życie widzów może mieć film rozrywkowy, aktorka przekonała się już przed laty, po premierze "Nigdy w życiu!".
 • Danuta Stenka: Lubię wyprawy w przeszłość

  Danuta Stenka: Lubię wyprawy w przeszłość

  Potrafi zagrać każdą rolę, a jej znakiem rozpoznawczym jest piękny uśmiech. Kocha rodzinne Kaszuby, męża i córki. W kinach oglądamy ją właśnie w komedii "Planeta Singli 2", a w telewizji - w finale serialu "Diagnoza".
 • Danuta Stenka: Film "Klecha" to nie jest odpowiedź na "Kler"

  Danuta Stenka: Film "Klecha" to nie jest odpowiedź na "Kler"

  Danuta Stenka zagra jedną z głównych kobiecych ról w filmie "Klecha", opartym na historii księdza Romana Kotlarza.
 • Danuta Stenka: Marzy mi się wiejski babon albo ktoś niezrównoważony psychicznie

  Danuta Stenka: Marzy mi się wiejski babon albo ktoś niezrównoważony psychicznie

  - Nikt nie wpadł na to, żeby zaproponować mi rolę jakiegoś tłumoka - mówi aktorka. Jej marzeniem jest rola prostej, wiejskiej kobiety lub osoby chorej psychicznie. Ciekawsze role dostaje głównie w teatrze, choć i tam propozycje dla dojrzałych aktorek są dość ograniczone.

Zdjęcia - Danuta Stenka (9)

 • film.interia.pl
  Danuta Stenka w bikini na planie filmu "Klecha"
 • film.interia.pl
  Danuta Stenka w bikini na planie filmu "Klecha"

 • film.interia.pl
  Danuta Stenka w bikini na planie filmu "Klecha"
 • film.interia.pl
  Danuta Stenka w bikini na planie filmu "Klecha"
 • film.interia.pl
  "Listy do M. 3"

Filmy - Danuta Stenka (23)

 • Danuta Stenka: W Polsce aktorki w pewnym momencie wypadają z gry

  Kobiety dojrzałe mogą grać fantastycznie ciekawe role - mówi Danuta Stenka. Polskie kino stawia jednak na młodość, dojrzałym aktorkom oferując głównie kreacje trzecioplanowe. Aktorka zauważa jednak, że sytuacja ta powoli ulega zmianie i cieszy się, że może oglądać dojrzałe kobiety na ekranach kin.
 • Danuta Stenka o sekretach stylu

  Czego nie założyłaby Danuta Stenka? - Ja uwielbiam próbować. Na sobie dopiero widzę, że coś nie współgra ze mną, że weszłam w obcą skórę. Uwielbiam prostotę, ale czasem zostaję ubrana w falbankowe i wymyślne ciuchy, ale w tym też się sprawdzam. Jest we mnie miłość do kolorów - zdradziła.
 • Danuta Stenka: Pokutuje przekonanie, że depresja równa się wariatkowo

  Danuta Stenka w wywiadzie dla Wideoportalu opowiedziała o depresji, chorobie, z którą zmagała się przez sześć lat. Aktorka uważa, że wielu ludzi obawia przyznać się przed sobą i otoczeniem, że zmagają się z tą niezrozumiałą dla wielu chorobą. Pokutuje niesłuszne przekonanie o depresji jako ciężkiej chorobie psychicznej, w której konieczny jest stały kontakt z psychiatrą, a nawet pobyt w szpitalu dla obłąkanych. Danuta Stenka jest zdania, że każdy chory na depresję powinien umieć przyznać się do swojej słabości. Na pewno nie można zakłamywać swojego stanu. Wówczas leczenie powinno przebiec sprawniej.
 • Danuta Stenka: Nigdy nie chciałam zostać aktorką

  Danuta Stenka jest jedną z bardziej uznanych i lubianych współczesnych aktorek. Artystka spędziła dzieciństwo na kaszubskiej wsi. Pochodzenie jest dla niej powodem do dumy, co podkreśla w każdym wywiadzie. Zaznacza też, że nigdy nie chciała zostać aktorką. – Nauczycielka to był mój pomysł od wczesnych lat dziecięcych, jako że moja mama była nauczycielką. Wydawało mi się więc, że to jest najbardziej fantastyczny zawód, jaki mogłabym sobie wymyślić - opowiada.