Danuta Dmowska-Andrzejuk

Artykuły - Danuta Dmowska-Andrzejuk (38)

 • Tokio 2020. Dmowska-Andrzejuk: Wszyscy chętni sportowcy powinni zostać zaszczepieni do końca maja

  Tokio 2020. Dmowska-Andrzejuk: Wszyscy chętni sportowcy powinni zostać zaszczepieni do końca maja

  Pomagająca przy ustalaniu terminów szczepień sportowców przeciwko COVID-19 Danuta Dmowska-Andrzejuk opowiedziała o znanych już szczegółach tego harmonogramu. - Wszyscy chętni zawodnicy powinni zostać zaszczepieni do końca maja - zaznaczyła była minister sportu.
 • Jacek Sasin: Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na polski sport ponad 200 mln zł

  Jacek Sasin: Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na polski sport ponad 200 mln zł

  "Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na wsparcie polskiego sportu ponad 200 mln złotych" - powiedział we wtorek minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Okazją do spotkania z dziennikarzami w Warszawie był wypadający we wtorek Międzynarodowy Dzień Sportu.
 • Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

  Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

  Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała, że otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Chorobę przechodzi bezobjawowo.
 • Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk: Sport będzie pod premierem Glińskim

  Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk: Sport będzie pod premierem Glińskim

  Dziś, najpóźniej jutro ma zostać ogłoszony nowy rząd po rekonstrukcji. Niemal na pewno zlikwidowane zostanie ministerstwo sportu. Na pytania naszego reportera minister Danuta Dmowska-Andrzejuk konsekwentnie nie chce się ustosunkowywać do tych doniesień. Jednocześnie potwierdziła, że polskim sportem w najbliższych latach będzie zarządzał Piotr Gliński.
 • Minister Dmowska-Andrzejuk: dwa nowe programy inwestycją w sportową przyszłość

  Minister Dmowska-Andrzejuk: dwa nowe programy inwestycją w sportową przyszłość

  - Dwa nowe programy - dotyczący lepszej selekcji najbardziej utalentowanych zawodników oraz przeznaczony dla wybitnych sportowców kończących karierę - zaprezentowała w środę minister Danuta Dmowska-Andrzejuk. "To inwestycja w sportową przyszłość" - zapewniła.
 • Minister sportu: Staramy się docierać do wszystkich grup społecznych

  Minister sportu: Staramy się docierać do wszystkich grup społecznych

  - Staramy się docierać do wszystkich grup społecznych i działać na każdym poziomie kształcenia - powiedziała w czwartek we Włocławku minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Dodała, że pomimo epidemii polski rząd nie zmniejsza, ale zwiększa finansowanie sportu.
 • Danuta Dmowska Andrzejuk: Staraliśmy się o wysoką rangę Igrzysk Europejskich w Polsce

  Danuta Dmowska Andrzejuk: Staraliśmy się o wysoką rangę Igrzysk Europejskich w Polsce

  Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zaznaczyła, że osobom zaangażowanym w organizację III Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce zależy na wysokiej randze imprezy. - Podniesie ją powiązanie z kontynentalnymi mistrzostwami - podkreśliła Dmowska-Andrzejuk, która była gościem magazynu "Koloseum".
 • Danuta Dmowska-Andrzejuk: Jest szansa, że MMA pojawi się na Igrzyskach Europejskich w 2023 roku

  Danuta Dmowska-Andrzejuk: Jest szansa, że MMA pojawi się na Igrzyskach Europejskich w 2023 roku

  Tym razem gośćmi magazynu "Koloseum" na antenie Polsatu Sport Extra byli: Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz prezes stowarzyszenia MMA Polska, Martin Lewandowski. Pani minister rozbudziła nadzieje fanów MMA. - Jest szansa, że podczas Igrzyskach Europejskich w 2023 roku w Krakowie, zobaczymy MMA - powiedziała Dmowska-Andrzejuk.
 • Minister sportu: Program SKS to 300 000 dzieci i 9000 szkół

  Minister sportu: Program SKS to 300 000 dzieci i 9000 szkół

  Blisko 300 tysięcy dzieci w dziewięciu tysiącach placówek uczestniczy w zajęciach prowadzonych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy (SKS). - W czasie pandemii uprawianie sportu jest szczególnie ważne - podkreśliła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
 • Igrzyska Europejskie Kraków 2023. Zatwierdzono program sportowy

  Igrzyska Europejskie Kraków 2023. Zatwierdzono program sportowy

  Podczas sobotniego spotkania w Rzymie polskiej delegacji, której przewodniczył wicepremier Jacek Sasin, z władzami Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) zatwierdzony został wstępny program sportowy III Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce.

Filmy - Danuta Dmowska-Andrzejuk (26)

 • Minister Dmowska-Andrzejuk: Kobiety odgrywają w sporcie ważną rolę (POLSAT SPORT). Wideo

  - Kobiety w polskim sporcie odgrywają bardzo ważną rolę. Od dłuższego czasu zdobywają więcej medali olimpijskich niż mężczyźni. To nie przekłada się jednak na to, ile kobiet funkcjonuje w strukturach związków sportowych. Powołaliśmy Społeczne Forum Kobiet w Sporcie, chcemy pokazać, że kobiety są w nim mocno obecne, że są doskonałymi menadżerkami i mogą zarządzać polskim sportem - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
 • Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk dla Interii: Niczego nie żałuję, wszystko udało się zrealizować. Wideo

  Czy w ciągu ostatnich miesięcy urzędowania wszystko udało się pani minister zrealizować? Czy jest coś, czego pani żałuje? Nie, niczego nie żałuję, udało się mi wszystko zrealizować. Za mną trudny okres. Najpierw udało się zamrozić, a potem odmrozić sport - tak w rozmowie z reporterem Interii swoją dotychczasową kadencję podsumowuje w skrócie prawdopodobnie ustępująca minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
 • Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zdradza Interii: Sport będzie podlegał pod Piotra Glińskiego. Wideo

  Dziś, najpóźniej jutro ma zostać ogłoszony nowy rząd po rekonstrukcji. Niemal na pewno zlikwidowane zostanie ministerstwo sportu. Na pytania naszego reportera Danuta Dmowska-Andrzejuk konsekwentnie nie chce się ustosunkowywać do tych doniesień. Jednocześnie potwierdziła, że polskim sportem w najbliższych latach będzie zarządzał Piotr Gliński. Czy powstanie Urząd Kultury Fizycznej i Sportu? - Nie wiem - dodaje prawdopodobnie ustępująca już ze stanowiska minister sportu.
 • Danuta Dmowska-Andrzejuk o inauguracji Europejskiego Tygodnia Sportu (POLSAT SPORT). Wideo

  W środę na terenie ośrodka "Agrykola" odbyła się inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu. W wydarzeniu udział wzięła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, która aktywnie uczestniczyła w treningu ze sportowcami z niepełnosprawnością intelektualną.