Daniel Olbrychski

Artykuły - Daniel Olbrychski (321)

 • Daniel Olbrychski z żoną na premierze

  Daniel Olbrychski z żoną na premierze

  Do polskich kin wchodzi właśnie film „Studniówka” w reżyserii Alessandro Leone (twórcy „Tłumacza” i „Bitwy pod Wiedniem”).
 • Daniel Olbrychski honorowym obywatelem Warszawy

  Daniel Olbrychski honorowym obywatelem Warszawy

  Daniel Olbrychski otrzymali w poniedziałek tytuły honorowego obywatela Warszawy.
 • Daniel Olbrychski jak Beastie Boys (teledysk "Polsko" Krzysztofa Zalewskiego)

  Daniel Olbrychski jak Beastie Boys (teledysk "Polsko" Krzysztofa Zalewskiego)

  Poniżej możecie zobaczyć "recytatorską" wersję utworu "Polsko" Krzysztofa Zalewskiego w wykonaniu Daniela Olbrychskiego.
 • Doda zagrała z Olbrychskim

  Doda zagrała z Olbrychskim

  Już nie tylko śpiewa, ale występuje też na srebrnym ekranie. Doda poinformowała, że razem z Danielem Olbrychskim wystąpiła w serialu "Daleko od noszy". Co na to fani? Nie wszyscy są zachwyceni...
 • Olbrychski o Kopiczyńskim: Łączyła nas przyjaźń jak Hamleta z Horacym

  Olbrychski o Kopiczyńskim: Łączyła nas przyjaźń jak Hamleta z Horacym

  - Graliśmy razem w "Hamlecie" Hanuszkiewicza; ta więź między Horacym i Hamletem, przyjaźń męska przeniosła się na nasze układy prywatne - powiedział o zmarłym w czwartek Andrzeju Kopiczyńskim Daniel Olbrychski.
 • Daniel Olbrychski: Nie chce mi się już udawać

  Daniel Olbrychski: Nie chce mi się już udawać

  Jest legendą. Znają go w Paryżu, Moskwie i Hollywood. Ale nie robi to na nim większego wrażenia, bo najlepiej czuje się nad Wisłą. Ma słowiańską duszę i potrafi się z niej głośno śmiać!
 • Daniel Olbrychski i butelka rumu

  Daniel Olbrychski i butelka rumu

  Choć czasy, kiedy tworzył genialne kreacje w „Trylogii”, „Weselu” czy „Ziemi obiecanej” dawno minęły, znakomity artysta nie zamierza odpocząć i zagrał w swoim ulubionym serialu.
 • Daniel Olbrychski jako ksiądz w filmie "Cud"

  Daniel Olbrychski jako ksiądz w filmie "Cud"

  Daniel Olbrychski zagrał księdza w "Cudzie", koprodukcji litewsko-polsko-bułgarskiej. Zdjęcia do filmu, z akcją rozgrywającą się na początku lat 90. na Litwie, już się zakończyły. To tragikomedia z elementami absurdu i magicznego realizmu - informują twórcy. Reżyserką "Cudu" jest Litwinka Egle Vertelyte.
 • ​Daniel Olbrychski: Galopem przez życie

  ​Daniel Olbrychski: Galopem przez życie

  Nie miał sobie równych - ani na planie filmowym, ani na salonach, gdzie lubił brylować.

Zdjęcia - Daniel Olbrychski (186)

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Grzegorza Miecugowa

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Krystyny Sienkiewicz
 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Kondratiuka
 • film.interia.pl
  "Popioły": Wajda, Olbrychski i Pola Raksa

Filmy - Daniel Olbrychski (20)

 • "Jesteśmy rozbici, podzieleni. Nie chcemy takiej Polski". Pszoniak, Seweryn i Olbrychski na Marszu Wolności

  Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn zabrali głos podczas Marszu Wolności w Warszawie. - Wielu ludzi w mojej ojczyźnie zaczęło się bać - podkreślił Seweryn. Pszoniak dodał, że dziś "jesteśmy rozbici i podzieleni". Natomiast w ocenie Olbrychskiego lider partii rządzącej "przejawia niebywały talent w niesieniu i krzewieniu zła".
 • Gwiazdy podzielone w ocenie postępowania Daniela Olbrychskiego

  Jesteśmy idiotami, zwracając uwagę Danielowi Olbrychskiemu – twierdzi Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Bokser uważa, że krytykowanie postępowania znanego aktora świadczy o hipokryzji Polaków. Monika Pietrasińska uważa natomiast, że w Polsce nikogo nie powinno dziwić prowadzenie po pijanemu. Przeciwnego zdania są Anja Orthodox i Joanna Krupa, które nigdy nie siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.
 • Daniel Olbrychski o swoich partnerkach filmowych

  Miałem szczęście do wspaniałych partnerek filmowych – mówi Daniel Olbrychski. Za wyjątkową uznaje zwłaszcza współpracę z Ewą Kasprzyk i Angeliną Jolie. Przyznaje też, że chciałby jeszcze zagrać u boku Meryl Streep, z którą przyjaźni się od kilkudziesięciu lat. – Miałem szczęście do wspaniałych partnerek, a nawet z jedną mam dziecko. Z większością partnerek dzieci nie mam, bo to już by była spora grupa – mówi aktor. Daniel Olbrychski zadebiutował w kinie, kiedy miał 18 lat. Od tego czasu zagrał w ponad stu filmach, zarówno produkcji polskiej, jak i zagranicznej. Partnerowały mu takie gwiazdy rodzimego i światowego kina, jak Ewa Kasprzyk, Małgorzata Braunek, Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Liv Ullmann, Andie MacDowell i Angelina Jolie. Z jedną z nich, Niemką Barbarą Sukową, łączył go kilkuletni romans. Para ma syna Viktora, którego Olbrychski poznał dopiero po trzynastu latach.
 • Daniel Olbrychski: Zagrałem Anioła Stróża

  Jest to mistyczny film, chociaż opowiada o najprostszych ludzkich sprawach – mówi Daniel Olbrychski, którego zobaczymy w pełnometrażowym debiucie Katarzyny Jungowskiej „Piąte: Nie odchodź”.