Daniel Olbrychski

Artykuły - Daniel Olbrychski (334)

 • Depardieu i Olbrychski: Partnerzy w pracy i do zabawy

  Depardieu i Olbrychski: Partnerzy w pracy i do zabawy

  Pod koniec lat 70. XX wieku Gerard Depardieu i Daniel Olbrychski odbyli razem tournee teatralne po Francji i Szwajcarii, grając w sztuce "Ludzie nierozumni zanikają". Jak wspomina była żona Olbrychskiego, Depardieu - na scenie, jak i w życiu - był tyleż czarujący, co niesforny.
 • Elżbieta II speszyła Daniela Olbrychskiego

  Elżbieta II speszyła Daniela Olbrychskiego

  W 1996 r. Polskę odwiedziła Elżbieta II. Jednym z punktów wizyty brytyjskiej monarchini było spotkanie z ludźmi kultury w Teatrze Wielkim. Wśród gości był Daniel Olbrychski. Zaliczyłby sporą gafę, gdyby z opresji nie wyratowała go jego była żona, Zuzanna Łapicka.
 • Daniel Olbrychski i Elżbieta II - co ich połączyło?

  Daniel Olbrychski i Elżbieta II - co ich połączyło?

  W 1996 r. Polskę odwiedziła Elżbieta II. Jednym z punktów wizyty brytyjskiej monarchini było spotkanie z ludźmi kultury w Teatrze Wielkim. Wśród gości był Daniel Olbrychski. Zaliczyłby sporą gafę, gdyby z opresji nie wyratowała go jego była żona, Zuzanna Łapicka.
 • Popek i Daniel Olbrychski razem. Fala hejtu na aktora ("Powrót Króla")

  Popek i Daniel Olbrychski razem. Fala hejtu na aktora ("Powrót Króla")

  Wspólne zdjęcie Popka i Daniela Olbrychskiego rozjuszyło fanów rapera. Na popularnego aktora spadła fala nienawistnych komentarzy.
 • Daniel Olbrychski spłatał figla Biance Jagger

  Daniel Olbrychski spłatał figla Biance Jagger

  Na przestrzeni lat wiele kobiet marzyło o tym, żeby poznać słowiańskiego amanta, jakim był Daniel Olbrychski. Wśród nich była nawet Bianca Jagger, ikona stylu lat 70., była żona lidera Rolling Stonesów. Jednak filmowy Kmicic spłatał jej figla i zamiast na randkę, zaprosił ja do... polskiego konsulatu.
 • Daniel Olbrychski: Zwolniłem tempo, nie forsuję się, mam święty spokój

  Daniel Olbrychski: Zwolniłem tempo, nie forsuję się, mam święty spokój

  Media na Zachodzie nazywały go "słowiańską harfą". Daniel Olbrychski, ulubiony aktor Andrzeja Wajdy i Jerzego Hoffmana, dziś chętnie gra epizodyczne role.
 • Daniel Olbrychski z żoną na premierze

  Daniel Olbrychski z żoną na premierze

  Do polskich kin wchodzi właśnie film „Studniówka” w reżyserii Alessandro Leone (twórcy „Tłumacza” i „Bitwy pod Wiedniem”).
 • Daniel Olbrychski honorowym obywatelem Warszawy

  Daniel Olbrychski honorowym obywatelem Warszawy

  Daniel Olbrychski otrzymali w poniedziałek tytuły honorowego obywatela Warszawy.
 • Daniel Olbrychski jak Beastie Boys (teledysk "Polsko" Krzysztofa Zalewskiego)

  Daniel Olbrychski jak Beastie Boys (teledysk "Polsko" Krzysztofa Zalewskiego)

  Poniżej możecie zobaczyć "recytatorską" wersję utworu "Polsko" Krzysztofa Zalewskiego w wykonaniu Daniela Olbrychskiego.
 • Doda zagrała z Olbrychskim

  Doda zagrała z Olbrychskim

  Już nie tylko śpiewa, ale występuje też na srebrnym ekranie. Doda poinformowała, że razem z Danielem Olbrychskim wystąpiła w serialu "Daleko od noszy". Co na to fani? Nie wszyscy są zachwyceni...

Zdjęcia - Daniel Olbrychski (186)

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Grzegorza Miecugowa

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Krystyny Sienkiewicz
 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Kondratiuka
 • film.interia.pl
  "Popioły": Wajda, Olbrychski i Pola Raksa

Filmy - Daniel Olbrychski (20)

 • "Jesteśmy rozbici, podzieleni. Nie chcemy takiej Polski". Pszoniak, Seweryn i Olbrychski na Marszu Wolności

  Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn zabrali głos podczas Marszu Wolności w Warszawie. - Wielu ludzi w mojej ojczyźnie zaczęło się bać - podkreślił Seweryn. Pszoniak dodał, że dziś "jesteśmy rozbici i podzieleni". Natomiast w ocenie Olbrychskiego lider partii rządzącej "przejawia niebywały talent w niesieniu i krzewieniu zła".
 • Gwiazdy podzielone w ocenie postępowania Daniela Olbrychskiego

  Jesteśmy idiotami, zwracając uwagę Danielowi Olbrychskiemu – twierdzi Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Bokser uważa, że krytykowanie postępowania znanego aktora świadczy o hipokryzji Polaków. Monika Pietrasińska uważa natomiast, że w Polsce nikogo nie powinno dziwić prowadzenie po pijanemu. Przeciwnego zdania są Anja Orthodox i Joanna Krupa, które nigdy nie siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.
 • Daniel Olbrychski o swoich partnerkach filmowych

  Miałem szczęście do wspaniałych partnerek filmowych – mówi Daniel Olbrychski. Za wyjątkową uznaje zwłaszcza współpracę z Ewą Kasprzyk i Angeliną Jolie. Przyznaje też, że chciałby jeszcze zagrać u boku Meryl Streep, z którą przyjaźni się od kilkudziesięciu lat. – Miałem szczęście do wspaniałych partnerek, a nawet z jedną mam dziecko. Z większością partnerek dzieci nie mam, bo to już by była spora grupa – mówi aktor. Daniel Olbrychski zadebiutował w kinie, kiedy miał 18 lat. Od tego czasu zagrał w ponad stu filmach, zarówno produkcji polskiej, jak i zagranicznej. Partnerowały mu takie gwiazdy rodzimego i światowego kina, jak Ewa Kasprzyk, Małgorzata Braunek, Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Liv Ullmann, Andie MacDowell i Angelina Jolie. Z jedną z nich, Niemką Barbarą Sukową, łączył go kilkuletni romans. Para ma syna Viktora, którego Olbrychski poznał dopiero po trzynastu latach.
 • Daniel Olbrychski: Zagrałem Anioła Stróża

  Jest to mistyczny film, chociaż opowiada o najprostszych ludzkich sprawach – mówi Daniel Olbrychski, którego zobaczymy w pełnometrażowym debiucie Katarzyny Jungowskiej „Piąte: Nie odchodź”.