Dania

Artykuły - Dania (318)

 • Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  UE wygrała z Rosją przed WTO w większości kwestii spornych dotyczących trzeciego pakietu energetycznego oraz rynku energii, m.in. gazu. Orzeczenie Światowej Organizacji Handlu opublikowane zostało w piątek.
 • Dania odchodzi od abonamentu rtv

  Dania odchodzi od abonamentu rtv

  Dania będzie pierwszym krajem w Europie, który zlikwiduje abonament rtv, płacony dotąd obligatoryjnie przez gospodarstwa domowe - pisze w czwartek Reuters, wskazując, że duński rząd zapewnił sobie niezbędne poparcie dla tego rozwiązania.
 • Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny

  Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny

  Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny i będzie finansować nadawców publicznych z podatków. Ponadto budżet publicznego radia i telewizji DR zostanie zmniejszony o jedną piątą - poinformował w piątek duński minister finansów Kristian Jensen.
 • 60 lat klocków LEGO i nieskończonej kreatywności

  60 lat klocków LEGO i nieskończonej kreatywności

  W 2018 roku Grupa LEGO świętuje 60. rocznicę powstania kultowego klocka LEGO. Ole Kirk Kristiansen, twórca klocków LEGO, wyprodukował pierwsze klocki w 1949 roku. Nazywały się Automatic Binding Bricks tj. klocki samołączące.
 • Zarobki i koszty życia w Danii

  Zarobki i koszty życia w Danii

  Dania zmaga się obecnie z deficytem wykwalifikowanych pracowników. Może to być okazja dla pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej, emigrujących w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, zwłaszcza że wynagrodzenia w Danii należą do najwyższych na świecie.
 • Polska walczy o zniesienie barier swobodnego przepływu danych w UE. Może to przynieść gospodarce unijnej dodatkowe 8 mld euro rocznie

  Polska walczy o zniesienie barier swobodnego przepływu danych w UE. Może to przynieść gospodarce unijnej dodatkowe 8 mld euro rocznie

  Od półtora roku na forum europejskim Polska postuluje wprowadzenie zasady swobodnego przepływu danych w Unii Europejskiej. Mogłoby to przynieść gospodarce Wspólnoty dodatkowe 8 mld euro rocznie i stanowić silny impuls do rozwoju przedsiębiorstw, innowacji i inwestycji. Jedną z kluczowych kwestii będzie zadbanie o bezpieczeństwo cyfrowych danych. Jak podkreśla minister cyfryzacji Anna Streżyńska, cyberbezpieczeństwo wymaga pracy od podstaw - stałego budowania społecznej świadomości i edukacji wśród użytkowników sieci.
 • Ambasada RP w Danii będzie zachęcać polskich pracowników do powrotu

  Ambasada RP w Danii będzie zachęcać polskich pracowników do powrotu

  Serię spotkań z Polakami pracującymi czasowo w Danii zapowiedziała polska ambasada w Kopenhadze. Szacuje się, że duńskie firmy zatrudniają około 40 tysięcy polskich pracowników. Ambasada będzie ich zachęcać do powrotu do Polski.
 • Skandynawowie jedni z najbardziej pożądanych pracodawców

  Skandynawowie jedni z najbardziej pożądanych pracodawców

  W dwóch tysiącach firm ze skandynawskim kapitałem pracuje w Polsce ponad 170 tys. osób. Nordyckie firmy zatrudniają na podstawie umów o pracę, oferują programy emerytalne, opiekę medyczną czy programy rozwoju pracowniczego, a także dbają o środowisko i lokalne społeczności.
 • ​Zachwycające miasteczko

  ​Zachwycające miasteczko

  Wybierając się do LEGOLAND-u warto poświęcić kilka dodatkowych dni na zwiedzenie okolicznych miast i miasteczek. Zaledwie 60 kilometrów dalej znajduje się perełka średniowiecznej architektury, najstarsze miasto w Danii - Ribe.
 • Dania: U wybrzeży wyspy Bornholm znaleziono groźne substancje

  Dania: U wybrzeży wyspy Bornholm znaleziono groźne substancje

  U wybrzeży duńskiej wyspy Bornholm odnaleziono cztery niezidentyfikowane dotąd substancje chemiczne. Odkrycia dokonano w czasie badań środowiskowych związanych z projektem budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream.

Filmy - Dania (24)

 • Mundial 2018: Dania - Francja. Strzał Fekira.

  Mecz pomiędzy Danią, a Francją zakończył się wynikiem 0-0. Obie drużyny awansowały do dalszej fazy mundialu. Autorem najgroźniejszego strzału w spotkaniu był Fekir. Ofensywny pomocnik reprezentacji Francji i Olympique Lyon popisał się mocnym uderzeniem z dystansu, ale bramkarz reprezentacji Danii był na posterunku.
 • Mundial 2018: Peru - Dania 0-1. Gol

  Mecz pomiędzy reprezentacjami Peru oraz Danii zakończył się zwycięstwem drużyny ze Skandynawii. Pierwszą, a zarazem jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Yussuf Poulsen. Duński napastnik mierzący 193 cm wzrostu wpisał się na listę strzelców w 59. minucie spotkania.
 • MŚ Rosja 2018. Duńczycy - waleczny nordycki naród. Wideo

  Mimo że Dania jest najmniejszym z nordyckich państw, jej piłkarze potrafią dobrze spisać się na murawie. Pokazali to na przykład w meczu Polską, wygranym w Kopenhadze 4-0. Jak pójdzie drużynie prowadzonej przez Norwega Aide Hareide na mistrzostwach świata w Rosji? Czy Christian Eriksen i Nicklas Bendtner spiszą się na medal?
 • Koreańska wołowina na szybko - prosty przepis

  Wołowina, po wielu latach słabnącej obecności w polskich kuchniach, na nowo wraca na nasze stoły. I dobrze! To jedno z najpyszniejszych mięs, które warto od czasu do czasu serwować. Powrót wołowiny do łask to również zasługa kuchni orientalnych - przygotowywanie jej w domu jest dziecinnie proste i żeby skosztować tych treściwych, sycących dań, nie musicie wydawać fortuny w dalekowschodnich restauracjach! Zobaczcie nasz przepis!