Dania

Artykuły - Dania (370)

Filmy - Dania (22)

 • Anders Randrup przelobował bramkarza zza szesnastki! Kuriozalny samobój w Danii. Wideo

  Obrońca Helsingborg popisał się pięknym uderzeniem w meczu z Odense. Niestety, był to strzał do własnej bramki. Na szczęście dla autora trafienia - Andersa Randrupa - był to tylko mecz towarzyski.
 • Katastrofa kolejowa w Danii

  Sześć osób zginęło, a 16 zostało rannych w katastrofie pociągu pasażerskiego na moście Storebaelt, łączącym duńskie wyspy Fionia i Zelandia - podała policja w Danii. Wszystkie ofiary wypadku pochodziły z Danii. (AP/Ritzau Scanpix)
 • Koreańska wołowina na szybko - prosty przepis

  Wołowina, po wielu latach słabnącej obecności w polskich kuchniach, na nowo wraca na nasze stoły. I dobrze! To jedno z najpyszniejszych mięs, które warto od czasu do czasu serwować. Powrót wołowiny do łask to również zasługa kuchni orientalnych - przygotowywanie jej w domu jest dziecinnie proste i żeby skosztować tych treściwych, sycących dań, nie musicie wydawać fortuny w dalekowschodnich restauracjach! Zobaczcie nasz przepis!
 • Nie najadłeś się? Nie musisz płacić rachunku

  Macie czasem wrażenie, że przepłaciliście za obiad w restauracji lub po prostu wyszliście z niej tak samo głodni, jak przyszliście? Zapraszamy do Danii, bo… tam w restauracjach nie można nikogo obciążyć rachunkiem za posiłek, jeśli dany klient stwierdzi, że się nie najadł. Ponadto w żadnej restauracji nie wolno obciążyć klienta kosztem za szklankę wody. Wolno za to policzyć za dodatki, takie jak lód czy cytryna. Myślicie, że ten pomysł sprawdziłby się w Polsce?