dane osobowe

Synonimy:
akta osobowe, dokumentacja pracownicza
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dane osobowe (405)

Filmy - Dane osobowe (12)

 • Jak łatwo jest kupić dane osobowe?

  Reporter programu „Uwaga!” Marcin Jakóbczyk postanowił przyjrzeć się tematowi sprzedaży danych osobowych. Jaka jest skala tego procederu? – Myślę, że już każdy dorosły Polak stracił kiedyś swoje dane osobowe – powiedział dziennikarz. – Każdy z nas kiedyś otrzymał jakiś telefon z zaproszeniem na jakąś prezentację – zaznaczył Jakóbczyk. W jaki sposób nasze dane osobowe są wykradane? Jak się przed tym zabezpieczyć? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dane za darmo – nowe cyberoszustwo

  Eksperci informują o rozprzestrzenianiu się nietypowego oszustwa, w którym użytkownicy są podstępnie pozbawiani swojego czasu i danych, a w niektórych przypadkach także pieniędzy, nie otrzymując w zamian nic. Tworząc fałszywe strony internetowe umożliwiające darmowe generowanie kart podarunkowych, cyberprzestępcy mogą „sprzedawać” dane użytkowników zewnętrznym stronom partnerskim, na które przekierowują swoje ofiary. Cyberoszustwo jest coraz popularniejsze także w Polsce.
 • Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".

  Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".
 • Codziennie dochodzi do prawie 20 prób wyłudzeń kredytów na cudze dane osobowe. Jak chronić się przed kradzieżą tożsamości

  Według danych Związku Banków Polskich w naszym kraju każdego dnia odnotowuje się blisko 20 prób wyłudzeń kredytów z wykorzystaniem skradzionej tożsamości. Przestępcy codziennie starają się w ten sposób ukraść prawie 1,5 mln złotych.