dane

Artykuły - Dane (498)

Filmy - Dane (4)

 • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas drukowania

  Według badań przeprowadzonych wśród prawie 500 przedsiębiorstw na świecie, incydent związany z naruszeniem i wyciekiem danych kosztuje firmy średnio 3,86 mln dolarów. Cyberprzestępcy przeprowadzają ataki na wszystkie urządzenia, które łączą się z siecią organizacji, w tym powszechnie stosowane drukarki. Obawy przed wyciekiem poufnych informacji z powodu niewłaściwych praktyk związanych z drukowaniem wyraża już 72% firm.
 • Dane złotem XXI wieku

  Mówi się, że dane to złoto XXI wieku. Rynek danych na świecie cały czas się rozwija. W tym roku jego wartość wyniesie 20,6 mld dolarów, w przyszłym wzrośnie o ponad 26% do poziomu 26 mld dolarów. W Europie nastąpiła chwilowa niepewność przy korzystaniu z danych wraz z rozporządzeniem unijnym dotyczącym wprowadzenia RODO (rozporządzenie o ochronie danych osobowych).
 • Mimo kryzysu rośnie sprzedaż telewizorów w Polsce

  Polacy kupują coraz więcej telewizorów. W ubiegłym roku w całym kraju sprzedało się ich 2,2 mln. W tym roku sprzedaż ma być o 200 tys. sztuk wyższa. Koniunktura na tym rynku jest dobra, bo dla wielu Polaków telewizor to najważniejszy sprzęt RTV i AGD w domu. Do wymiany urządzeń motywuje też cyfryzacja telewizji. – Przewidujemy, że w tym roku sprzedaż będzie mniej więcej na poziomie 2,4 mln sztuk. Ten wzrost wynika głównie z procesu cyfryzacji. Wielu Polaków wykorzystało ten proces jako pretekst do tego, żeby zmienić telewizor na nowszy, który pozwala na odbiór telewizji w standardzie cyfrowym – mówi Piotr Golonka, koordynator ds. marketingu w Toshibie.
 • Przyszły pracodawca nie może pytać o stan zdrowia

  Podczas rekrutacji pracodawcy często wypytują o stan zdrowia kandydatów do pracy lub chcą podania prywatnego telefonu oraz prywatnego adresu mailowego do kontaktu. Państwowa Inspekcja Pracy podkreśla, że pracodawca nie może domagać się podawania takich danych (źródło: Newseria).