Dan Brown

Artykuły - Dan Brown (7)

 • Serial na podstawie "Zaginionego symbolu" Dana Browna

  Serial na podstawie "Zaginionego symbolu" Dana Browna

  Należąca do koncernu NBCUniversal platforma streamingowa Peacock opublikowała pierwszy zwiastun serialu "The Lost Symbol", którego scenariusz oparto na motywach powieści Dana Browna "Zaginiony symbol". Na podstawie książek tego autora powstały już trzy filmy, a w rolę specjalisty od symboli, Roberta Langdona, wcielał się w nich Tom Hanks. W serialu "The Lost Symbol" tę postać zagra Ashley Zukerman ("Projekt Mahattan").
 • Kolejna ekranizacja Dana Browna

  Kolejna ekranizacja Dana Browna

  Dan Brown, twórca bestsellerowej książki "Kod Leonarda Da Vinci", zajmie się napisaniem scenariusza na podstawie swojej najnowszej powieści zatytułowanej "Zaginiony symbol".
 • Dan Brown: beznadziejny pisarz

  Dan Brown: beznadziejny pisarz

  Stellan Skarsgard, który zagrał w "Aniołach i demonach", zaskoczył producentów najnowszego hitu Rona Howarda, oświadczając, że za książkami Dana Browna nie przepada.
 • Dan Brown wygrał proces z historykami

  Dan Brown wygrał proces z historykami

  Historycy Michael Baigent i Richard Leigh przegrali w środę proces przeciwko autorowi książki "Kod Leonarda da Vinci" Danowi Brownowi, któremu zarzucali plagiat.
 • Autor "Kodu Da Vinci" opowie o szatanie

  Autor "Kodu Da Vinci" opowie o szatanie

  Amerykański autor kontrowersyjnego bestsellera "Kod Leonarda da Vinci" Dan Brown, którago filmowa adaptacja "Kod Da Vinci" wywołała wiele emocji na całym świecie chciałby napisać książkę razem ze zbuntowanym, emerytowanym katolickim arcybiskupem Lusaki Emanuelem Milingo, który uciekł niedawno z Włoch i założył w USA ruch żonatych księży - informuje w piątek "Il Giornale".
 • Jedzenie słonia

  Jedzenie słonia

  Dan Brown pisze o spisku w Kościele, ale jego książka sama zakrawa na spisek przeciw chrześcijaństwu - twierdzi Maciej Koper, który wraz z przyjaciółmi uznał, że "Kod Leonarda da Vinci" jest nowym, wielkim wyzwaniem do ewangelizacji.
 • Historycy kontra Dan Brown

  Historycy i autorzy książki "Święta Krew, Święty Graal", w której po raz pierwszy pojawiła się kontrowersyjna teza, że Jezus poślubił Marię Magdalenę wnieśli do sądu pozew o plagiat przeciwko Danowi Brownowi, autorowi książki "Kod Leonarda da Vinci".

Filmy - Dan Brown (1)

 • Jezus był żonaty? Starożytny manuskrypt zawiera prawdziwą sensację!

  Czyżby fabuła "Kodu Leonarda da Vinci" miała więcej wspólnego z rzeczywistością, niż nam się wydaje? Dwaj tropiciele biblijnych zagadek- dokumentalista Simcha Jacobovici i religioznawca Barrie Wilson - odkryli, że pewien starożytny manuskrypt przechowywany w Bibliotece Brytyjskiej zawiera skomplikowany szyfr, za pomocą którego nieznany autor przedstawił dzieje Jezusa, Marii Magdaleny i dzieci zrodzonych z ich związku! Manuskrypt został spisany około 1,5 tysiąca lat temu w dialekcie wschodnioaramejskim, a jego autentyczność nie ulega wątpliwości. Postać Marii Magdaleny od dawna fascynuje historyków, biblistów i pisarzy. Ewangelie niewiele nam o niej mówią. Miała ona przyłączyć się do Jezusa i jego uczniów po tym, jak Mesjasz uwolnił ją od siedmiu złych duchów. Według ewangelistów Marka i Jana, Jezus w szczególny sposób wyróżnił Magdalenę, ukazując się jej jako pierwszej po swoim zmartwychwstaniu. Z czasem Kościół zredukował jednak jej rolę, a ją samą zaczęto utożsamiać z nawróconą jawnogrzesznicą. Czy dalsze badania potwierdzą poprawność sensacyjnej interpretacji wspomnianego manuskryptu? Simcha Jacobovici zapewnia, że jest gotów bronić swojego odkrycia. - To całkowicie zmienia nasz sposób postrzegania chrześcijaństwa! Dla pierwszych wyznawców Jezusa Chrystusa on sam i jego oblubienica byli równorzędnymi bóstwami - twierdzi badacz.