Damian Nenow

Synonimy:
Damian Nenow,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Damian Nenow (4)

 • Animacja o Ryszardzie Kapuścińskim

  Animacja o Ryszardzie Kapuścińskim

  "Pełnokrwiste kino akcji" - tak ekranizację książki Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia" o pobycie dziennikarza w Angoli w 1975 roku określił reżyser Damian Nenow. Animowany film, w którym znajdą się również zdjęcia aktorskie, trafi do kin w 2015 roku.
 • Polskie animacje do Oscara?

  Polskie animacje do Oscara?

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę 10 krótkometrażowych animacji, które będą ubiegać się o nominacje do Oscara w kategorii "Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany", na której znalazły się: "Paths of Hate" w reżyserii Damiana Nenowa oraz polsko-brytyjska produkcja "Zaczarowany fortepian".
 • Nenow z prestiżowym wyróżnieniem

  Nenow z prestiżowym wyróżnieniem

  Kulisy powstawania filmu "Paths of Hate" nt. walk lotniczych opowie podczas największej konferencji animacji komputerowej Siggraph 2011 w Vancouver polski grafik komputerowy Damian Nenow. Odbierze on również nagrodę jury na towarzyszącym konferencji Festiwalu Animacji Komputerowej.
 • Animacje Platige Image z nominacjami

  Animacje Platige Image z nominacjami

  "Miasto ruin" i "Paths of Hate", dwie polskie animacje, zrealizowane w studiu Platige Image w Warszawie, otrzymały nominację do nagród Amerykańskiego Stowarzyszenia Efektów Specjalnych VES - poinformowała we wtorek reprezentująca studio Agnieszka Piechnik.

Filmy - Damian Nenow (1)

 • Jarosław Wójcik i muzyka do niezwykłego filmu

  "Paths of Hate" to animacja komputerowa 3D wyreżyserowana przez Damiana Nenowa. Dziesięciominutową historię osadzoną w realiach drugiej wojny światowej - pojedynek dwóch pilotów w myśliwcach - ilustruje muzyka skomponowana przez Jarosława Wójcika, który opowiedział nam o procesie jej powstawania.