Dama z gronostajem

Synonimy:
dama z łasiczką,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dama z gronostajem (17)

 • "Dama z gronostajem" - tajemnice najcenniejszego obrazu

  "Dama z gronostajem" - tajemnice najcenniejszego obrazu

  "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" to pierwsza książka opisująca całościowo historię najcenniejszego dzieła w zbiorach Polski - "Damy z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci. Jej autorka, Katarzyna Bik, to ekspertka przez lata związana z Muzeum Narodowym. Poniżej publikujemy fragmenty publikacji.
 • Nowa moneta okolicznościowa: "Dama z gronostajem" na monecie 2 euro

  Nowa moneta okolicznościowa: "Dama z gronostajem" na monecie 2 euro

  W 500. rocznicę śmierci genialnego włoskiego artysty Leonarda da Vinci, 4 lutego br. Włochy wprowadzą do obrotu 3 mln pamiątkowych monet o nominale 2 euro. Będzie mieć ona wyraźny polski akcent - miedziano-niklowy awers zawiera element dzieła artysty "Dama z łasiczką", który znajduje się w krakowskim Muzeum Czartoryskich.
 • Zakup kolekcji książąt Czartoryskich

  Zakup kolekcji książąt Czartoryskich

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet, tworząc rezerwę, z której można będzie sfinansować m.in. Zakup kolekcji książąt Czartoryskich, w tym "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci.
 • Zdrojewski: 1 mln zł dla Fundacji Czartoryskich - na nową ekspozycję

  Zdrojewski: 1 mln zł dla Fundacji Czartoryskich - na nową ekspozycję

  Fundacja Książąt Czartoryskich otrzymała 1 mln zł na przygotowanie ekspozycji w prowadzonym przez nią muzeum w Krakowie - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. W zbiorach Muzeum Czartoryskich znajduje się obraz "Dama z Gronostajem" Leonarda da Vinci.
 • Dokładamy do "Damy"

  Dokładamy do "Damy"

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ukrywało, że zapłaciło Fundacji książąt Czartoryskich 1 mln zł za zgodę na wystawienie dzieła Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" na Wawelu, twierdzi "Dziennik Polski".
 • Donek z (pali)łasiczką

  Donek z (pali)łasiczką

  Zwolennicy teorii, że Palikot jest w rzeczy samej tuskowym harcownikiem którego głównym zadaniem jest zawojowanie dla Plafrormy lewej strony sceny politycznej, wiedzą swoje. I robią takie montażyki.
 • Niemcy: Kolejki od 5 rano do "Damy z gronostajem"

  Niemcy: Kolejki od 5 rano do "Damy z gronostajem"

  Miłośnicy sztuki, chcący obejrzeć wystawiony w berlińskim muzeum imienia Bodego obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem", ustawiali się w piątek w kolejce już od godz. 5 rano, choć kasy otwierano dopiero o godz. 10 - poinformowała agencja dpa.
 • Minister kultury: Decyzja ws. "Damy z gronostajem" niezwłocznie

  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski podejmie decyzję o wypożyczeniu "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci na wystawy do Berlina i Madrytu, niezwłocznie po otrzymaniu opinii komisji ekspertów, którzy oceniali stan obrazu.
 • "Dama z gronostajem" pozostanie w Warszawie

  "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci pozostanie na razie w Warszawie - poinformował prezes Fundacji Książąt Czartoryskich Adam Zamoyski. Do Krakowa obraz wróci najprawdopodobniej dopiero za rok.
 • "Dama" pojedzie do Londynu, a nie do Berlina

  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski potwierdził dzisiaj, że "Dama z gronostajem" nie pojedzie na wystawę do Berlina, natomiast będzie eksponowana na monograficznej wystawie Leonarda da Vinci w National Gallery w Londynie od listopada 2011 do lutego 2012.

Filmy - Dama z gronostajem (1)

 • "Dama z gronostajem" pod lupą

  Komisja ekspertów ocenia stan konserwatorski "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci. Specjaliści mają się wypowiedzieć, czy jeden z najcenniejszych obrazów w polskich zbiorach może być przewożony i jakie ewentualne niebezpieczeństwa grożą mu podczas transportu.