Daleki Wschód

Artykuły - Daleki Wschód (32)

 • Rosja straci gigantyczne tereny na wschodzie?

  Rosja straci gigantyczne tereny na wschodzie?

  Coraz to kolejny obserwator wróży, że Syberia i rosyjski Daleki Wschód już niedługo odpadną od Rosji. I Rosja, faktycznie, może przegrać te regiony. Ale nie dlatego, że zaleją je hordy Chińczyków czy amerykańskie dolary, tylko raczej z powodu własnego nieogarnięcia.
 • Rosja: Na Dalekim Wschodzie rozpoczęły się wybory prezydenckie

  Rosja: Na Dalekim Wschodzie rozpoczęły się wybory prezydenckie

  Rozpoczęły się wybory prezydenckie w Federacji Rosyjskiej. Jako pierwsi do urn wyborczych poszli mieszkańcy regionów najdalej wysuniętych na wschód: Czukotki, Kamczatki, Wysp Kurylskich, obwodu magadańskiego i Jakucji.
 • Putin leci na Daleki Wschód uspokajać sytuację po awarii w Fukushimie

  Putin leci na Daleki Wschód uspokajać sytuację po awarii w Fukushimie

  Premier Rosji Władimir Putin udaje się na wyspę Sachalin, na rosyjskim Dalekim Wschodzie, aby rozładować napięcie, które ogarnęło ten region po katastrofie w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I.
 • Rosja: Manewry wojskowe na Syberii i Dalekim Wschodzie

  Na Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie w okręgach graniczących z Mongolią i Chinami trwają manewry wojskowe - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Zdaniem analityków mają one zasygnalizować, że Kreml zachowuje silną kontrolę nad tym regionem.
 • ABC medycyny Dalekiego Wschodu

  ABC medycyny Dalekiego Wschodu

  Leczenie według reguł medycyny Dalekiego Wschodu jest dziś dostępne pod niemal każdą szerokością geograficzną. Także i u nas, w Polsce.
 • UAZ Patriot z 10% zniżką

  UAZ Patriot z 10% zniżką

  Premier Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że pierwszy samochód terenowy UAZ Patriot wyprodukowany w nowo otwartych zakładach we Władywostoku (na rosyjskim Dalekim Wschodzie) zostanie sprzedany jego przyjacielowi, szefowi włoskiego rządu Silvio Berlusconiemu z 10-procentową zniżką.
 • Putin sprzeda Berlusconiemu Patriota. Ze zniżką

  Putin sprzeda Berlusconiemu Patriota. Ze zniżką

  Premier Rosji Władimir Putin powiedział dziś, że pierwszy samochód terenowy UAZ Patriot wyprodukowany w nowo otwartych zakładach we Władywostoku (na rosyjskim Dalekim Wschodzie) zostanie sprzedany jego przyjacielowi, szefowi włoskiego rządu Silvio Berlusconiemu z 10-procentową zniżką.
 • Jedyny luksus z Polski?

  Jedyny luksus z Polski?

  Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy dotyka w tym roku także producentów polskiej specjalności - ręcznie malowanych bombek. Jeszcze w ubiegłym roku bombki najczęściej trafiały na amerykański rynek, gdzie na fali "Obamomanii" świetnie sprzedawały się wizerunki czarnoskórych aniołów. Teraz amerykańskich odbiorców jest mniej, zwiększa się zaś eksport na Daleki Wschód i do Rosji.
 • Espanyol Realem na Dalekim Wschodzie

  Transferami za 210 mln euro Florentino Perez wywołał burzę. Krytykowali go już chyba wszyscy: od prezesów innych klubów, szefa UEFA, po watykan i biskupa Barcelony. Są jednak tacy, którzy biorą z niego przykład. I to w Barcelonie.
 • Śląski przyczółek chińskiej elektroniki

  Śląski przyczółek chińskiej elektroniki

  Pronox stworzył most łączący Daleki Wschód i Unię Europejską. Po tym moście odbywa się dwukierunkowy, coraz bardziej intensywny przepływ towarów, usług i myśli technicznej, koordynowany i kontrolowany logistycznie przez firmę... Pronox. Rynek informatyczny w Polsce przeżywał okres silnego rozwoju.