dalajlama

Synonimy:
Dalajlama, dalai lama
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dalajlama (139)

 • Lady Gaga zakazana w Chinach. Przez Dalajlamę

  Lady Gaga zakazana w Chinach. Przez Dalajlamę

  Lady Gaga została "zakazana" przez władze chińskie po spotkaniu z Dalajlamą.
 • ​Czołowy tybetański mnich prał brudne pieniądze?

  ​Czołowy tybetański mnich prał brudne pieniądze?

  Indyjskie służby poinformowały, że wszczęto oficjalne śledztwo przeciw Karmapie Urgyenowi Trinleyowi. Tybetański mnich w najbliższym czasie usłyszeć ma m.in. zarzut prania brudnych pieniędzy - podaje agencja AFP.
 • Sting i Peter Gabriel dla Dalajlamy

  Sting i Peter Gabriel dla Dalajlamy

  6 lipca, w dniu 80. urodzin Dalajlamy, ukaże się specjalny album "The Art of Peace: Songs for Tibet II" z utworami w wykonaniu m.in. Petera Gabriela i Stinga.
 • Chiny: Dyplomatyczne reperkusje po spotkaniu Obamy z Dalajlamą XIV

  Chiny: Dyplomatyczne reperkusje po spotkaniu Obamy z Dalajlamą XIV

  Chiński wiceminister spraw zagranicznych Zhang Yesui wezwał w piątek charge d'affaires ambasady USA w Pekinie Daniela Kritenbrinka, aby zaprotestować przeciwko spotkaniu prezydenta Baracka Obamy z Dalajlamą XIV - poinformowało chińskie MSZ na swojej stronie internetowej.
 • Dalajlama nie pojedzie do RPA na pogrzeb Nelsona Mandeli

  Dalajlama nie pojedzie do RPA na pogrzeb Nelsona Mandeli

  Dalajlama, któremu dwukrotnie władze RPA odmówiły wizy, nie pojedzie na pogrzeb Nelsona Mandeli - poinformował w niedzielę Tenzin Takhla, rzecznik prasowy duchowego przywódcy Tybetańczyków.
 • Atak hakerów na stronę dalajlamy

  Chińskojęzyczna strona internetowa tybetańskiego rządu na uchodźstwie, którego duchowym przywódcą jest Dalajlama XIV, została zaatakowana przez hakerów i zainfekowana wirusami - poinformowała we wtorek firma bezpieczeństwa informatycznego Kaspersky Lab.
 • Dalajlama pogratulował wyboru papieżowi Franciszkowi

  Dalajlama pogratulował wyboru papieżowi Franciszkowi

  Duchowy przywódca buddystów tybetańskich i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Dalajlama XIV pogratulował nowo wybranemu papieżowi Franciszkowi. Pochwalił też imię, jakie wybrał na czas pontyfikatu kardynał Jorge Mario Bergoglio.
 • Trojany na stronie Dalajlamy!

  Trojany na stronie Dalajlamy!

  Oficjalna strona duchowego przywódcy Tybetu została zainfekowana groźnym wirusem. Analitycy firmy Doctor Web odkryli, że podczas otwierania w przeglądarce strony Dalajlamy, jednocześnie instaluje się plik .jar, zawierający exploit (CVE-2012-0507).
 • Dalajlama nie zajmie oficjalnego stanowiska w sprawie samospaleń

  Dalajlama nie zajmie oficjalnego stanowiska w sprawie samospaleń

  Dalajlama oświadczył, że najlepiej będzie, jeśli zachowa neutralność w kwestii fali samospaleń wśród Tybetańczyków, którzy w ten sposób protestują przeciwko polityce Chin i domagają się powrotu ich duchowego przywódcy z wygnania.
 • Hakerzy atakowali komputer Dalajlamy

  Hakerzy atakowali komputer Dalajlamy

  Dalajlama jest użytkownikiem Maca. Tak się również składa, że jest przywódcą religijnym Tybetańczyków i znanym obrońcą praw człowieka, który nie jest zbytnio lubiany w Pekinie. Połączenie tych dwóch czynników spowodowało, że pracownicy firmy Kaspersky doszli do wniosku, że nowy backdoor dla Maców wymierzony jest właśnie w Jego Świętobliwość.

Filmy - Dalajlama (3)