Dakar

Artykuły - Dakar (249)

 • Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Dakar gospodarzem w 2022 roku

  W 2022 roku gospodarzem IV Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich będzie senegalski Dakar - zdecydował w poniedziałek MKOl.
 • Elektryczny motocykl zbudowany przez studentów ruszy na podbój Hiszpanii i Dakaru

  Elektryczny motocykl zbudowany przez studentów ruszy na podbój Hiszpanii i Dakaru

  Studenci PWr. zaprezentowali nowy, elektryczny motocykl, którym planują m.in. podbić słynny Rajd Dakar. Premiera modelu LEM Thunder odbędzie się w czwartek, 5 lipca.
 • Senegal. Wybuch paniki na stadionie w Dakarze, osiem osób nie żyje

  Senegal. Wybuch paniki na stadionie w Dakarze, osiem osób nie żyje

  Co najmniej osiem osób zginęło, a wiele zostało rannych, gdy w sobotę podczas meczu piłki nożnej na stadionie miejskim w stolicy Senegalu, Dakarze wybuchła panika - poinformowało senegalskie ministerstwo sportu.
 • Dakar to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

  Dakar to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

  Chociaż tegoroczny Rajd Dakar rozpoczął się na początku stycznia w Asuncion, to już miesiąc wcześniej specjalnym statkiem z Hawru do Ameryki Południowej udały się pojazdy uczestników rywalizacji i organizatorów.
 • Na Dakarze dzień bez ścigania. Ale też męczący

  Na Dakarze dzień bez ścigania. Ale też męczący

  W środę po południu do argentyńskiego Chilechito zjechały pojazdy uczestniczące w Rajdzie Dakar. Z powodu odwołania etapu kilkusetkilometrowy dystans z Salty kierowcy pokonali drogami publicznymi. W czwartek wystartują do San Juan.
 • Rafał Sonik ma już dość deszczu

  Rafał Sonik ma już dość deszczu

  Rafał Sonik, który poniósł straty na poniedziałkowym etapie Rajdu Dakar i jest dziesiąty w klasyfikacji generalnej quadów, uważa, że zawinił błędnie napisany road-book. Ma też już dosyć deszczowych warunków panujących w Boliwii i tęskni za pustynią Atakama.
 • Dakar 2017 wystartował!

  Dakar 2017 wystartował!

  Uczestnicy rozpoczynającego się w poniedziałek Rajdu Dakar dzień wcześniej zaprezentowali się kibicom w Asuncion. Wszyscy zjechali ze specjalnej rampy startowej, wzbudzając aplauz wielu tysięcy osób.
 • Rafał Sonik o Rajdzie Dakar: Koszt startu to 2 mln zł

  Na pytania o kulisy Rajdu Dakar i łączeniu pracy zawodowej z motorsportem, opowiada polski mistrz w kategorii quadów.
 • Dakar 2016. Pechowy początek rajdu

  Dakar 2016. Pechowy początek rajdu

  Pierwszy etap Rajdu Dakar 2016 został odwołany z uwagi na bardzo trudne warunki spowodowane ulewnymi opadami deszczu. Organizatorzy nie byli w stanie zapewnić uczestnikom odpowiednich środków bezpieczeństwa - poinformował dyrektor imprezy Etienne Lavigne.
 • Rajd Dakar: Sebastien Loeb w ekipie Peugeota

  Rajd Dakar: Sebastien Loeb w ekipie Peugeota

  Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb pojedzie w Rajdzie Dakar 2016 w zespole Peugeota. Francuska ekipa przygotowała specjalny, terenowy model 2008 DKR.

Filmy - Dakar (9)