dachy

Synonimy:
dach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dachy (490)

 • Budowa dachu krok po kroku

  Budowa dachu krok po kroku

  Budowa dachu jest skomplikowanym, wieloetapowym procesem, który wymaga pamiętania o wielu kwestiach. Jak najbardziej warto zatem postawić na profesjonalne podejście do sprawy. Pamiętanie o wszystkich kwestiach pozwoli na wzniesienie solidnego dachu, który nie będzie wymagał remontu po krótkim czasie i naprawdę doskonale sprawdzi się w swojej roli. Warto więc postawić na odpowiednie działanie w swojej sytuacji i odpowiednie podejście do sprawy.
 • Celny strzał Blachotrapezu

  Celny strzał Blachotrapezu

  Jak z rodzinnej firmy produkującej pokrycia dachowe uczynić markę rozpoznawalną w całej Polsce? Przepis wydaje się prosty, choć nie każdy znajdzie w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby go zrealizować. Należy więc - bez względu na ryzyko sportowej klęski - dołączyć do grona sponsorów narodowej reprezentacji w piłce nożnej. Taką strategię z powodzeniem zastosował zarząd Blachotrapezu i dzisiaj może mówić o sukcesie marketingowym.
 • Zielone dachy, czyli jak założyć ogród na dachu?

  Zielone dachy, czyli jak założyć ogród na dachu?

  Zielone dachy stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie. Moda na zakładanie ogrodów na dachu nie dotarła jeszcze do Polski. Takie rozwiązania są u nas rzadko spotykane, jednak z pewnością ta sytuacja za kilka lat ulegnie zmianie. Liczba mieszkańców wielkich miast nieustannie rośnie, dlatego to rozwiązanie będzie coraz częściej wykorzystywaną technologią, która w stresującym życiu w mieście przybliża człowieka do natury.
 • Dach jednospadowy - zalety, wady, koszty

  Do niedawna dachy jednospadowe kojarzyły się z mało estetycznymi rozwiązaniami. Jednak dziś coraz częściej spotykamy je na nowoczesnych domach oraz przydomowych budynkach użytkowych. Jak wygląda więźba dachowa? Jak kształtują się koszty i co warto wiedzieć o tego typu zadaszeniach? Poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.
 • Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Jeszcze do niedawna taras na dachu kojarzył nam się ze scenami filmowymi. Dziś coraz częściej spotykamy go w zabudowie nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Tarasy na dachu są szczególnie popularne w większych aglomeracjach, w których trudno o własne, proekologiczne miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Powstaje dach hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

  Powstaje dach hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

  Trwają prace przy zadaszeniu powstającej w Tomaszowie Mazowieckim pierwszej w Polsce krytej hali lodowej m.in. do łyżwiarstwa szybkiego. "Jestem przekonany, że polscy łyżwiarze będą przygotowywali się w niej do przyszłorocznych igrzysk" - powiedział PAP prezydent miasta Marcin Witko.
 • Budowa dachu - jakie są jego główne elementy?

  Budowa dachu - jakie są jego główne elementy?

  Konstrukcja dachu jest projektowana tak jak inne elementy budynku. Ze względu na ważną rolę jaką spełnia dach nie może być mowy o pomyłkach. Projektant przy wyborze konstrukcji rozważa najważniejsze czynniki, czyli obciążenia zmienne i stałe. Każdy element konstrukcyjny dachu spełnia swoją ważną rolę. Niektóre przenoszą obciążenia, inne usztywniają. Niektóre części dachu są charakterystyczne tylko dla niektórych typów, czyli stosuje się je przy pewnej rozpiętości lub przy dachach stromych. W przypadku konstrukcji dachu wszystko ma znaczenie, poczynając od projektu, przez zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, na wykonawstwie kończąc.
 • Koszt budowy i zastosowanie płaskich dachów

  Koszt budowy i zastosowanie płaskich dachów

  Jeszcze do niedawna płaski dach nie budził najlepszych skojarzeń. Jednak dziś coraz częściej pojawia się w projektach nowoczesnych budynków i współgra ze współczesnymi trendami budowlanymi. Dlatego warto przyjrzeć się rodzajom stropodachu, określić jego koszty, możliwości zastosowania oraz najważniejsze wady i zalety.
 • Dachówka cementowa, betonowa czy blachodachówka?

  Dachówka cementowa, betonowa czy blachodachówka?

  Decydując się na wybór pokrycia naszego dachu musimy wziąć pod uwagę szereg czynników. Istotny jest przecież nie tylko wygląd dachu, ale również jego wytrzymałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Dziś przyjrzymy się pod tym kątem dachówce betonowej i wskażemy czym różni się od ceramicznej i blachodachówki.
 • Jesień i zima na dachu płaskim. Jak projektować, żeby nie żałować?

  Jesień i zima na dachu płaskim. Jak projektować, żeby nie żałować?

  Woda i wilgoć, które mogą przenikać do wnętrza przegród nawet w obliczu niewielkich opadów deszczu i śniegu, stanowią jedno z największych zagrożeń stabilności i wytrzymałości konstrukcji dachów płaskich. Problem objawia się najczęściej w sezonie jesienno-zimowym i dotyczy głównie obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak magazyny, hale produkcyjne czy centra logistyczne. O czym powinni pamiętać inżynierowie, projektując bezpieczny dach płaski?

Zdjęcia - Dachy (0)

Filmy - Dachy (6)